לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

קמפינג יער השלום

קמפינג יער השלום הוא מתחם אירוח לבודדים ולקבוצות הנמצא בליבו של יער השלום בירושלים. הקמפינג נמצא בין שכונת ארמון הנציב לבין ואדי סילוואן במרכז העיר.

המתחם כולל מספר אזורי אירוח שונים, בעלי אופי אירוח משתנה ומותאם. למשל אוהל בדואי ענקי המיועד לעד 100 איש שמתחתיו צמודות מקלחות ושירותים.

מתחם יחידות האירוח – הקראווילות

מתחם יחידות אירוח מפנקות במיוחד. 3 קראווילות , אילו הם קראוונים על גלגלים אשר הוסבו ליחידות אירוח שמותיהן: תאנה , רימון , תמר. הן ניצבות צמודות אחת לשנייה ופונות ליער השלום.

כל יחידת אירוח כוללת : מטבחון מאובזר עם : מקרר בינוני שבהחלט יכול לספק את צורכה של משפחה ממוצעת, קומקום חשמלי וכיור. ביחידה 6 מיטות ש-2 התחתונות נפתחות ל 2 נוספות (סה"כ 8 מקומות).

המיטות התחתונות פחות מתאימות, לטעמי, למבוגרים לכן מומלץ לכם לישון בעליונות. עוד ביחידות אילו , ארונות אחסון מרווחים שיכולים להכיל את כל המזוודות שלכם.

יחידות אירוח יער השלום

תאורה פנימית וחיצונית בכניסה לקראווילה. חלונות עם וילונות דקורטיביים שנותנים ליחידה שיק של קראוון . שנדמה כי עוד רגע יתחיל לנוע בדרכים, כמו בטיול אירופאי קלאסי בקראוון. בתוך היחידה יש גם שירותים מקלחות וכיור, הקירות מצופים בטאפט פרחוני שנותן תחושת בית.

ראוי לציין שהופתעתי מאוד לגלות, שהיחידה מאובזרת באופן מלא : מצעים ,שמיכות קטיפתיות ונעימות, כריות ומגבות נעימות. ואפילו לא תאמינו דיספנסר עם סבון. מה שקשה מאוד למצוא אפילו בצימרים יוקרתיים בצפון.

אם אתם תולעי ספרים תהנו לכם ממנורות טלסקופיות מתכוונות אשר מאפשרות לשכב במיטה בניחותא ולקרוא ספר טוב. שינתק אתכם מהמציאות הלוחצת והעמוסה בין עצי יער השלום המבצבצים מתוך חלון הקראוון.

יחידות אירוח אילו הנמצאות בחלק השמאלי תחתון של מתחם הקמפינג יער השלום. וכוללת גם הרבה שקעי חשמל ליד כל מיטה , היחידה ארוכה מאוד, מה שמאפשר הפרדה בין ההורים לילדים.

היחידות ממוזגות 2 מזגנים , אחד בכל צד – דואגים שלא יהיה לכם חם או מחניק במהלך השהות שלכם.

חלק פנימי קראווילה יער השלום

שביל עם אבני טוף חומות מוגדר עם גזעי עץ מלבניים וארוכים  מוביל למתחם הקראווילות. שלצידו ישנו מתחם זולא שווה במיוחד. הכולל: ספות עם כריות ושולחן עץ, נדנדת עץ גדולה ומרווחת ושווה במיוחד הפונה לעבר ירושלים.

כל יחידות האירוח פונות לעבר יער השלום עצי אורן וברוש  בעלי נוכחות מרשימה,ניבטים מן האדמה באלכסון על צלע ההר. הם מקשטים את הנוף הירושלמי כמו תלתלים המעטרים ראש.

לעיתים מופר השקט ע"י קריאות המואזין מהכפרים הסמוכים אך אל חשש הן קצרות מאוד ולא מטרידות במיוחד. כאן אפשר לשמוע את השקט , עורבים מקרקרים וציפורים מצייצות עושים היטב את עבודתן ביצירת סביבה נעימה שלווה ורגועה.

מעל מתחם יחידות האירוח , ישנו מתחם זולא נוסף. הכולל : ספות עם כריות ושולחן הפזורות באזור מוצל וקריר שמקבל משבי רוח כל העת.

בקמפינג יער השלום קיבלנו גם מנגל חדש לגמרי מנירוסטה ששימש אותנו לצליית בשר על האש.

זריחה ביער השלום

חוויה אישית שחייב לציין , קמתי לזריחה מטורפת הנראית מתוך החלון של הקראווילה. יקיצה נהדרת שכללה זריחה בלתי נשכחת.

נעירת החמורים וקול צלצול פעמוני העזים הפוסעים בואדי למטה מוסיפים לחופשה ממד כפרי ולעיתים משכיח את העובדה שאנו נמצאים בעיר הגדולה ביותר בישראל.

זה לדעתי היופי של קמפינג יער השלום , להיות פיזית חצי שעה מתל אביב ולהרגיש כאילו יצאת לחופשה באזור שקט ונידח בישראל.

מתחם זולא ביער השלום

עוד דבר חשוב : הניקיון שולט בכל חלקה טובה דבר המנעים את השהייה מחוץ ובתוך היחידות. כל האזור בחוץ מואר בשעות הלילה.

מבחינת נגישות: הגישה אל מתחם היחידות האירוח בו ישנו, אינו מונגש בכלל. ויש לרדת במדרגות אבן כדי להגיע אליו. בכניסה למתחם יש אזור חניית עפר מוסדר. למקום שתי כניסות אחת ליחידות האירוח והשני הראשי למתחם הקמפינג.

במקום ניתן להזמין סיורי סגווי במהלך אמצע השבוע וימי שישי (לא בשבתות).

מתחם האוהלים להקמה עצמית

מתחם האוהלים נמצא בצד הימני ומאפשר הקמת 150 אוהלים . כולל : פינות פיקניק עם שולחנות קק"ל ,  כל המתחם משולט היטב ומחולק לאיזורים , מתחם הקמפינג בנוי כמו טרסות על צלע ההר . אזורי הקמת האוהלים מוצל ע"י עצי זית שניטעו במקום. וכן הרצפה מחופה בדשא סינטטי למניעת אבנים בגב. ושינה ערבה.  במקום גם פינות מנגל ייעודיות הכולל מתקני ברביקיו.  במתחם הקמפינג יש ברזיות מים (בחלק התחתון) , מקלחות ושירותים . ניתן להשכיר מזרנים בעלות סמלית.

מתחם האוהלים ביער השלום

בסמוך למתחם האוהלים להקמה עצמית . יש מתחם יחידות אירוח נוסף (קראווילות) יחידה אחת עם 8 מקומות לינה ו 2 יחידות עם 3 מקומות לינה וללא מקררים.

מתחם זה נגיש לנכים . ניתן להגיע עם רכב לחנייה התחתונה ולהגיע ישירות למתחם. עוד במקום מטבחון משותף הכולל : מקרר, מקפיא, כיורים ופלטות חשמליות . האזור כולו עם תאורה בערב. ויש גם מקום תפילה. כמו כן יש שקעי חשמל להטענת ניידים.

 

היכן ניתן לטייל בסביבה

מיקומו האטרקטיבי של הקמפינג במרכז ירושלים , מאפשר הגעה לאתרים מרכזיים בבירה, בכלום זמן נסיעה . למשל : סיור סגווי או רגלי בטיילת ארמון הנציב ; ביקור במשכנות שאננים- שכונת ימין משה וטחנת הקמח ; מתחם התחנה הראשונה בירושלים ; סיור לאורך חומות העיר העתיקה  ; מנהרות הכותל ירושלים  ; מערת צדקיהו ; עמק הצבאים ; סיור בנחלאות ; המתחם הצרפתי -נוטרהדאם ; טיול בעין כרם; טיול סגווי לעיר העתיקה ובשוק במחנה יהודה.

לסיכום החוויה

קמפינג יער השלום יושב על צלע הר יש בו פינות ישיבה רבות , חלקן מחופות בגפנים , נדנדנות עץ , מדשאות סינטטיות,  האזור מטופח עם פרחים וצמחייה וכן עצי פרי. מיועד למשפחות שמחפשות ניתוק ושקט מאורח החיים הלחוץ והפקוק שלנו. מזג האוויר נעים במיוחד בתקופה זו , אוויר קריר ונעים פוקד את המקום . האזור כולו מגודר ומרושת במצלמות ויש בו גם מאבטח 24 שעות ביממה .אם זאת חייב לציין שלא הרגשתי אווירת עוינות,מאוימות או חוסר ביטחון , בל נשכח זהו שטח ירושלים. מי שמנהל את המקום זו עמותת "אלעד" שאחראית על הניהול והאחזקה של "עיר דוד" .

מחירים קמפינג עצמי

מחיר לילד –  לינת שטח באוהל ומזרן להשכרה במקום  (עד 4 אנשים באוהל) : 65 ש"ח.

מחיר מבוגר -לינת שטח באוהל ומזרן להשכרה במקום (עד 4 אנשים באוהל) : 80 ש"ח.

מחיר לילד  – לינת שטח באוהל פרטי  : 40 ש"ח.

מחיר למבוגר  – לינת שטח באוהל פרטי : 55 ש"ח.

מחירים יחידות האירוח

מ – 360 ש"ח בקראווילה ל- 3 אנשים עד 900 ש"ח לקראווילה ל – 8 אנשים.

מידע כללי

כלל אורחי המקום זכאים להנחה של 20 אחוזים בכניסה לעיר דוד.

פרטים ליצירת קשר והזמנות: 077-9966726.

כניסה לכל המתחמים תיעשה בימים א'-ה' בין השעות 15:00 – 22:00.  וביום ו' החל מהשעה 13:00.

יציאה מכל המתחמים בימים א'-ה' עד השעה 11:00. במוצאי שבת ניתן לצאת עד שה לאחר יציאת השבת

חל איסור להכניס כלבים למתחם.

המלצה איפה לאכול בירושלים  – אכלנו המבורגר בקפה לנדוור שבמתחם התחנה הראשונה  , חייב לציין שהאוכל ברמה גבוהה וגם היחס והשירות.

מהי חוות דעתך ממקום האירוח

מקומות לינה נוספים באזור

מסלולי טיול אחרונים שפורסמו באתר

מסלולי טיול ליד מקום הלינה

דילוג לתוכן