לוגו אתר בא לי לטייל

שביל ישראל מקטעים

שביל ישראל נחשב שביל למטיבי לכת. הוא למעשה חוצה את ישראל מכיוון צפון לדרום, מרביתו עובר בצידה המערבי של מדינת ישראל.

השביל סומן ע"י החברה להגנת הטבע בסימון כתום כחול לבן. סימון זה של השביל מהווה מעין סמן דרך להולכים בשביל. כאשר צבע הכתום מסמן את כיוון דרום. הצבע הכחול מסמן את הים שנמצא באמצע והצבע הלבן מסמן את החרמון – כיוון צפון.

ישנם 2 קטגוריות סוגי מטיילים בשביל ישראל האחת מטיילי היום ,אילו יעשו מקטע – מקטע בנחת. כאשר אינם לנים בשטח, הם יעמידו רכב אחד בתחילת המקטע ואת השני בסופו. יתחילו את המקטע בבוקר ויסיימו לקראת רדת החשיכה.

הסוג השני של מטיילי השביל הינם "המטיילים הכבדים". הם יוצאים ממש למסע כאשר הם לנים בשטח. ועושים את השביל ברציפות כלומר, עושים מקטע ישנים בשטח או אצל מלאכי השביל בדרך.

וביום למחרת יצאו למקטע הבא. סוג זה של מטיילים נדרש להיערכות מיוחדת מבחינה לוגיסטית. בכל מה שקשור לסידורי הסעות לתחילת המקטעים , מזון ,שתייה לינה וכדומה.

שביל ישראל נחשב למאתגר. אך למיוחד במינו מאחר שהוא כולל יחידות נוף שונות למשל :בצפון אזור הנחלים דן למשל.

במרכז אזור גבעות הכורכר ורצועת חוף הים התיכון התכול. כמו כן הוא עובר בשפכי הנחלים: נחל חדרה ונחל אלכסנדר.

השביל עובר גם בתוך חורשות ויערות למשל :יער חדרה ויער בן שמן.

ההולכים בו יתוודעו בדרך גם לשרידים ארכיאולוגיים כגון:בורות מים, מערות ,בארות ,מצודות וכדומה.

שביל ישראל בחלקו הדרומי נחשב קשוח וקשה יותר כי הוא כולל הליכה בסביבה שאינה מוצלת וחמה יותר .כמו כן הוא כולל בחלק מהמקטעים טיפוסים קשים מאוד.

בדף זה תוכלו לקבל מידע אודות מקטעי שביל ישראל כגון :תיאור המסלול ,אורכו ,משך  זמן הליכה, אופי המסלול :נחלים ,מעיינות ,הרים , נהרות וכדומה.

דילוג לתוכן