לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מסעדת תמול שלשום

תמול שלשום הינה מסעדה חלבית המחברת בין קולינריה וספרות. זוהי מסעדה הנמצאת בשכונת נחלת שבעה הציורית בעיר ירושלים. ברחוב יואל משה סלומון 5. הייחודיות של מסעדת "תמול שלשום" טמונה בכך שמעבר לאוכל טעים ומיוחד כגון : פשטידת אפונה, סלטים בוריאציות שונות ועוד מטעמים.

המסעדה נמצאת בקומה שנייה במעין מרפסת הכוללת שולחנות ישיבה באווירה המיוחדת שיש לשכונה זו. משני עברי המרפסת יש חדרי ישיבה הכוללים את מהות המקום והסמליות שלו. למשל בחדר השמאלי יש 2 כורסאות בצבע אדום שיהודה עמיחי נהג להגיע לכאן ולספר מספריו.

עוד במקום מדפים עם ספרים, גרמופון ישן ועוד סממנים תרבותיים מובהקים מתקופת היישוב הישן בעיר ירושלים. מסעדת תמול שלשום מחוברת לשכונת נחלת שבעה. בה היא נמצאת בקשר הדוק.כידוע שכונה זו נוסדה בשנת 1869 והתפתחה כשכונה יהודית מחוץ לחומות העיר העתיקה.

הסגנון האדריכלי של המבנה בה נמצאת המסעדה תואם מאוד את סביבת הבתים.

מסעדת תמול שלשום החלה כמפעל תרבותי להחיית הספרות. וזו הייתה מטרתה העיקרית שהאוכל היה שולי ופחות חשוב. כיום לאור השינוי התרבותי של החברה וקהל הלקוחות זה הפוך הקולינריה המשובחת של המקום הפכה להיות מרכזית ואירועי התרבות גם כן חשובים אך משניים לה.

המסעדה קיימת בנוף הירושלמי כ 30 שנה והיא מסעדה מאוד מפורסמת וידועה. גם בזכות האווירה המיוחדת שבה הטבולה בהיסטוריה ותרבות וגם בזכות האוכל הטעים.

המטבח של "תמול שלשום" מאוד מגוון ורב פנים הוא כולל מנות חלביות וגם מנות טבעוניות.

המסעדה כשרה למהדרין .

טלפון : 02-623-2758

איך מגיעים ?

הכי טוב – עלו על הרכבת הקלה של ירושלים ורדו בתחנת יפו מרכז. משם רדו עם המדרחוב למטה במורד הרחוב עד כיכר ציון. והמשיכו בין הבניניינים עד שתגיעו לרחוב משה יואל סלומון 5. אפשר גם להגיע עם רכב למרכז העיר ולהחנות אובחניון ליד מוזיאון הסובלנות או באזור וללכת ברגלץ רק שפחות מומלץ כי המקום עמוס והומה אדם..

מסעדות נוספות באיזור

מסלולי טיול אחרונים שפורסמו באתר

מסלולי טיול ליד המסעדה

דילוג לתוכן