לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

הכובען המטורף -מודיעין

יש מקומות אשר נשארים בתודעה שלנו , יש בהם משהו מיוחד שמעורר בנו זכרונות נעימים מהעבר. אחד מהם הוא הכובען המטורף – מדובר על עגלת הקפה הראשונה שנפתחה לפני חודשיים בלבד בעיר מודיעין. העגלה מתופעלת ומנוהלת ע"י אישה נמרצת , נעימה ושירותית מאוד הנקראת אורטל.

המקום נבנה ברוח של הסיפור המוכר "אליס בארץ הפלאות " וכך האיורים על גבי עגלת הקפה.

אוכל חלבי כשר - הכובען המטורף
אוכל חלבי כשר – הכובען המטורף

אורטל מקפידה על טריות המוצרים וניקיון העגלה וסביבתה. הכובען המטורף נמצא בתוך העיר בשכונת מוריה – שכונה דרומית בעיר. הנמצאת ממש ליד אתר טבע משגע ויפהפה הנקרא "הגבעות הדרומיות" – שגם בו מומלץ מאוד לבקר.

ליד עגלת הקפה פזורים כיסאות ושולחנות קטנים עם מפות משובצות .

אז מה אפשר לאכול כאן?

המקום מגיש אוכל חלבי כגון :עוגות שהמיוחדת בהן עוגה ורודה מלאה בקצפת טעימה. ש -10 אחוז מהמכירות מעוגה זו הולכת  למשפחתו של שגב שושן  ז"ל. תושב העיר שנרצח במסיבת הטבע נובה. בטבח הנוראי של 7 באוקטובר.

פיצה טעימה עם מוצרלה מעל. ניכר כי הפיצה נאפתה באפייה מסורתית בטאבון. עוד במקום מוגשים קישים שונים , אנחנו טעמנו פשטידת ברוקולי שהייתה טעימה מאוד.

בעוגה לזכרו של שגב שושן ז"ל
בעוגה לזכרו של שגב שושן ז"ל

שתגיעו לכובען ותביטו בחזית עגלת הקפה תגלו הרבה מאפים כמו  למשל : קוראסון פיסטוק ענק. ועוד. עוד מוכרים כאן מקלות גבינה, סלטים קפה קר וחם שתיה קלה ועוד.

אם סתם בא לכם קפה ומאפה ולרבוץ על הדשא – קנו לכם קפה חם ושבו על המחצלת של הכובען המטורף. והילדים בינתיים יכולים לשחק במשחקי קופסה הניצבים לרווחת הסועדים במקום. ליד עגלת הקפה. כמו כן סמוך לכובען נמצא הספורטק של מודיעין שכולל :מגרשי טניס, מגרשי כדורגל ומגרשי כדורסל. גם לשם יכולים הילדים לגשת ולשחק בזמן שאתם מבלים בנעימים.

איך מגיעים ?

בוויז : "הכובען המטורף". יש חנייה צמודה ליד עגלת הקפה. אם הגעתם מלטרון עליכם לפנות ימינה בפנייה הראשונה לעיר מודיעין. לרחוב הנקרא "מנחם בגין" לנסוע עד כמעט סופו – מיד אחרי שתעברו כיכר שמתחתיה יש את הכניסה לאתר הטבע "הגבעות הדרומיות".  המשיכו ישר עד שתראו מימינכם, חנייה קטנה, ואת עגלת הקפה וצמוד אליה הספורטק.

פיצה בכובען המטורף
פיצה בכובען המטורף

כתובת המקום מנחם בגין 24.

יש כשרות של רבנות מודיעין .

עגלת הקפה - הכובען המטורף
עגלת הקפה – הכובען המטורף

שעות פתיחה של הכובען

ימים ראשון עד חמישי מ: 800 עד 1800.

שישי עד 15:00.

מסעדות נוספות באיזור

מסלולי טיול אחרונים שפורסמו באתר

מסלולי טיול ליד המסעדה

דילוג לתוכן