מים בעמק ורסקאזה שוויץ

רקע

אזור דרום שוויץ  גובל עם צפון איטליה ואגמיה. אחד האגמים הוא אגם מאג'ורה. אשר קודוקו הצפוני נמצא צמוד לעיירה ציורית שקטה,קטנה, נקייה וחביבה מאוד בשוויץ – לוקארנו. ניתן ללכת לאורך הטיילת הארוכה והיפה העוברת לאורך האגם, לאכול גלידה באחד הדוכנים שעל הטיילת. ללגום מים נקיים וזכים המוזרמים לברזים בחינם הנמצאים גם כן על הטיילת.

אנחנו הגענו ללוקארנו מדרום אגם מאג'ורה מהעיירה בואנו – זמן נסיע הכשעה וחצי עד לפה.

כמה דברים חשובים שיש לדעת שעוברים את הגבול לשוויץ , ראשית כדי לנסוע בכבישים המהירים בשוויץ יש צורך לקנות מדבקה מיוחדת אותה שימו על החלון הקדמי של הרכב מחירה כ 30 יורו לערך ואפשר להשיגה בסוכנוויות ההשכרה או בחנויות נוחות ותחנות דלק. שנית שימו לב שהחנייה לאורך כל העיר היא באמצעות מדחנים עליהם משלמים במזומן עם מטבעות ובהתאם לסכום התשלום מוגדר חלון הזמן לחנייה עם הרכב שלכם. המטבע כאן הוא פרנק שוויצרי בלבד לא מקבלים פה יורו.

הטיילת למעשה מסתיימת במרכז העיירה לוקארנו.שם תמצאו מסעדות, תחנת רכבת, קונדיטוריות שוות, מרכז מסחרי ועוד. מעל האגם יש הר ענקי העוטף אותה ומקנה לה מראה פראי ואקזוטי , ניתן לעלות לראש ההר עם פוניקולור ולהגיע למנזר גדול ומרשים הנקרא " דונה דל סאסו". פוניקולור הוא מעין רכבת חשמלית שעולה את ההר בעזרת חשמל.

לוקארנו נחשבת לקטנה יחסית בשוויץ יש בה סה"כ כ 15,000 תושבים. היא בעלת אופי איטלקי הדבר בא לידי ביטוי באוכל האיטלקי פיצות, פסטות וכדומה. למרות הארומה האיטלקית שלה תושביה דברים בעיקר גרמנית וצרפתית.

לוקארנו -שוויץ
לוקארנו -שוויץ

מומלץ מאוד לקחת רכבת חשמלית. העוברת בכל העיירה עם הסברים המושמעים במהלך הנסיעה ב 4 שפות : גרמנית ,איטלקית , צרפתית ואנגלית.

מחיר העלייה לרכבת כ 8 פרנק לערך לאדם ( כ 35 ש"ח לאדם). הרכבת נמצאת סמוך לחנות המזכרות וממש בפינה השמאלית צפונית של אגם לוגאנו (בסוף הטיילת), סימן היכר הוא עץ ענקי הנמצא סמוך.

היא מתחילה את מסלולה בתחנת הרכבת המקומית , משם ממשיכה לנקודות עניין מרכזיות ומשמעותיות בתוך העיירה כגון : הסמטאות העתיקות של העיירה , מעבר בין מבני ציבור ובתי תושבים בצבעים וגוונים שונים, כיכר גראנדה בה מתקיים פסטיבל סרטים של לוקארנו  מדי שנה במהלך הקיץ (חודש אוגוסט) .במקום מקומות ישיבה רבים כשממול מסך ענקי , הקרנת הסרטים היא בשעות הערב. סביב מוקד הפסטיבל מסעדות ובתי קפה רבים.  . כמו כן עברנו ליד כנסיות גבוהות בסגנונות שונים.

פסטיבל הקולנוע בלוקראנו
פסטיבל הקולנוע בלוקראנו

עוד מוקד עניין מרשים ומיוחד במינו הנמצא בשולי הכביש והרכבת עוברת סמוך אליו הוא טירת ויסקונטי – זוהי טירה שעוצבה ונבנתה בסגנון הרנסנס הצרפתי.

לאחר שסיימנו עם האזור העתיק והחדש של לוקארנו עברנו חזרה לכיוון דרום , סמוך לאגם , הגענו לכיכר מאוד מיוחדת אשר סביבה יש מעין ערפילי מים הנוסכים בה סגנון מסתורי ומיוחד מאוד. מפה המשכנו לאורך בתי המגורים של לוקארנו , פארק המים וחזרה לנקודת ההתחלה.

השכרת רכב בחו"ל
למחירים מיוחדים להשכרת רכב בחו"ל לגולשי האתר לחצו כאן
הכיכר עם המזרקות בלוקארנו

לאחר הסיור מומלץ לקפוץ לקונדיטוריה ממש שווה העונה לשם "רומאו קונדיטוריה קפה" יש בה מלא עוגות צבעוניות שממש ממש טעימות ברמות על . הקונדיטוריה נמצאת מאחורי תחנת הרכבת המרכזית בעיירה . ניתן לשבת במקום לשתות קפה לבחור עוגה מהויטרינה הם אפילו יחתכו לכם אותה ויגישו לכם לשולחן . מקום חובה בלוקארנו !!!!.

עוד נקודה חשובה, שוויץ נחשבת למדינה מאוד יקרה בעיקר בתחום המזון , כך שצריך לקחת זאת בחשבון לפני שנכנסים למסעדה או אפילו סופרמרקט.

אפשר להעביר בלוקארנו כחצי יום עד יום , תלוי עם מסתפקים בסיור קצר של כחצי שעה ברכבת כפי שעשינו או שרוצים גם לעלות בפוניקולור לראש ההר ,לשבת במסעדה ו/או לעשות שייט באגם מאג'ורה.

אנו בחרנו באופציה הקצרה ומכאן עלינו לכיוון עמק ורסקאזה (שימו בוויז: Verzasca) זוהי דרך מפותלת מאוד העולה מעל לוקארנו במעלה ההר , עד שהיא מגיעה לעמק צר וארוך שמתחתיו יש קניון עמוק מאוד בו זורם נהר יפהפה בצבע ירוק על סלעי ענק בזוויות שונות . מקום חלומי .

הנהר שזורם בעמק ורסקאזה
הנהר שזורם בעמק ורסקאזה

הנקודה הראשונה בעמק ורסקאזה שמומלץ להגיע אליה היא למעשה "Verscaza Dam" (זהו סכר ורסקאזה) מדובר על קיר ענקי ממנו עושים אמיצי לב באנג'י מהגשר של הסכר למטה. בנקודה זו צולם אחד מסרטי ג'יימס בונד בהן הוא קופץ מגובה רב למטה. 

המחיר של קפיצת באנג' פה היא מאוד יקרה כ 1000 ש"ח . אנחנו כמובן ויתרנו… אבל נחמד להגיע לראות אנשים קופצים להביט למטה מן הגשר על חלקו התחתון של הסכר.

זרימה בעמק ורסקאזה

מהסכר המשכנו בנסיעה של עוד כ 15 דקות לערך , עד שתראו בצידי הדרך מדחנים ואזורי חנייה מסודרים , לאורך הנהר , כאן עליכם גם לשלם עבור חנייה (שימו לב ניתנים פה דו"חות לכן חשוב לשלם את הפרוטות המעטות הנדרשות ולהימנע מדו"ח מיותר).

מאזור החנייה יש שביל המוביל למטה אל תוך הנהר יש שם נקודות צילום חלומיות עם סלעי ענק שלא רואיםכליום , יש גם בריכה ציורית בצבע ירוק בקבוק הנמצאת בתוך העמק שמססביב הרים גדולים וירוקים המקיפים אוה.

מעל הבריכה תראו גשר יפהפה אליו ניתן לעלות , חוזרים לחנייה ועולים טיפה למעלה בצד שמאל הגשר .

נקודת הרחצה אינה מסודרת ויש הרבה סלעים בדרך למטה , יש להיזהר כמו כן המים מאוד מאוד קרים ולכן מומלץ להגיע לפה רק בקיץ ולא בעונות שקר יותר. אפשר לאכול פה ארוחה קלה. ממול אור החנייה יש מסעדה (באופן אישי לא ממליץ להיכנס מחירים מאוד יקרים על כלום). אנחנו קנינו בלוקארנו קצת גבינות קשות , זיתים ובאגט ואכלנו בטבע ליד המים.

אפשר לבלות פה כמה שעות טובות לטייל בסביבה , להתרחץ , להנות מהיופי השוויצרי הכל כך מיוחד ומרשים.

מים בצבע טורקיז בשוויץ

מעמק ורסקאזה חזרנו למטה ללוקארנו חזרה רק במקום לפנות ימינה , פנינו שמאלה ויצאנו מלוקארנו לכיוון אגם לוגאנו שם ישנו במקום מאוד נחמד הנמצא בעיירה קטנה שקטה ופסטורלית הנקראת מלידה הנה מיקום במפה .

במלידה יש טיילת ממש יפהפיה שעוברת לאורך אגם לוגאנו ניתן להתרחץ באגם . המלון שלנו עליו ממליץ בחום רב , הוא מלון הנמצא ממש על האגם וניתן ממנו גם להתרחץ באגם. שמו "LAC HOTEL" ארוחות הבוקר מצוינות וגם מיקומו מוצלח. בתוך המלון יש מסעדה לטעמי מאוד יקר האך נראית איכותית . אנחנו בחרנו ללכת למסעדה איטלקיתהנמצאת ממש מעבר לכביש ממול המלון . מחירים סבירים ומגישים שם פיצות ופסטות טעימות שימו לב לא תמיד יש חנייה במלון ולכן צריך להחנות במרחק של כ 10 דקות הליכה ולשלם כמה פרנקים בודדים. (החניה בשעות הערב ללא תשלום ).

כל המתואר בכתבה פה הוא בערך יום שלם כולל הנסיעה בשעות הבוקר מבאבנו (איטליה).

המלצות נוספות לטיולים בחו"ל

מתאים ל
מתאים ל
רמת מחיר
רמת מחיר
סוגי מסלולים
סוגי מסלולים
סוג הלינה
סוג הלינה
רמת מחיר
רמת מחיר
מה כלול?
מה כלול?
נגישות
נגישות
סוג המסעדה
סוג המסעדה
רמת מחיר
רמת מחיר
כשרויות
כשרויות
משלוחים
משלוחים
נגישות
נגישות
סוג אטרקציה
סוג אטרקציה
מתאים ל
מתאים ל
נגישות
נגישות
נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן