לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

תצפית על אגם לוגאנו

רקע

שוויץ היא מדינה שהתברכה בהמון טבע ואגמים כמו שכנתה איטליה, גם אם תגיעו לכאן ביולי -אוגוסט , שיא הקיץ תפגשו אגמים ענקיים בצבע כחול – טורקיז. שסביבם הרים בצבע ירוק עז.

ראות נפלאה על כל האזור , אחד האגמים המרשימים בשוויץ הוא אגם לוגאנו זהו אגם הנמצא בדרום המדינה . חלקו נמצא בצפון איטליה , מדובר על אגם שנוצר ממי קרחונים שהפשירו מן ההרים שסביבו. האגם שוכן ליד כמה עיירות חביבות כגון: מלידה.

סביב האגם יש טיילות , בתי מלון יפים עם נקודות כניסה למי האגם, מסעדות ובתי תושבים.

אנו ביקרנו בעיירה מלידה. זוהי  עיירה ציורית שקטה מאוד עם מעט תושבים הנמצאת ממש על שפת אגם לוגאנו.

בעיירה ישנן מסעדות ובתי מלון למשל Lac- Hotel (ניתן להזמין בקישור הבא)  מלון עם ארוחות בוקר שוות במיוחד יש בו גם מסעדה יוקרתית , אם תרצו להגיע גם רק לארוחת ערב.

חלק מהחדרים צופים גם לאגם, המלון חדש לחלוטין, שירות אדיב ומעולה, אוכל מגוון וטוב מאוד. והכי חשוב :בעל מיקום האטרקטיבי על האגם וסמוך לאזורי הבילוי של מלידה ואתרי התיירות מקנים לו יתרון משמעותי.

מקום נוסף עליו נדבר מיד הוא הר סן סן סלבדורה אליו נתין להעלות עם פוניקולור.

השכרת רכב בחו"ל
למחירים מיוחדים להשכרת רכב בחו"ל לגולשי האתר לחצו כאן
אגם לוגאנו בשוויץ היפה

אזור מלידה  אגם לוגאנו והר סן סלבדורה הם מאתרי התיירות ומוקדי העניין המבוקשים בדרום שוויץ. הם משלבים שקט ,שלווה , פחות רעש ועומס תיירותי לצד נופים חלומיים הנשקפים מפסגות ההרים הסמוכים.

ניתן לבלות באזור לוגאנו (אגב שם האגם ניתן לו על שם העיר לוגאנו השוכנת ממש עליו).

בין יום אחד לשבוע , תלוי בכם – בכל מקרה בבתי המלון יש מפות המספקות מידע לגבי אתרי התיירות השונים באזור זה.

המטבע בשוויץ הוא פרנק , למרות הקירבה לאיטליה והתחושה שנותרם באיטליה. שוויץ נורא יקרה אך נקייה להפליא ומאוד מאורגנת ומכוונת כלפי התייר.

ניתן לשלב כמה שעות טובות של רחצה באגם לוגאנו הקריר והנעים , לאחר מכן לכוון את הוויז ל- Monte San Salvatore (הר סן סלבדורה).

נסיעה קצרה של לא יותר מ 10 דקות ממלון LAC -HOTEL . תוביל אתכם לחנייה קטנה של הכניסה לפוניקולור.

העלייה לפוניקולור היא כל חצי שעה ועולה כ 12 פרנק לערך לאדם לכרטיס הלוך ושוב. יש לקחת בחשבון שגם החנייה עולה כסף.

ברגע שעולים אט אט לפסגתו של הר סן סלבדורה(Monte San Salvatore) מתקבל טפח ועוד טפח מאגם לוגאנו ומהכפרים שסביבו. שמגיעים למעלה זה כבר סיפור מהסרטים. הנוף התכול של האגמים הסובבים את ההר חלומי. הכל צבוע סביב בהרים בעלי גוון ירוק עז, מעוטרים בבתי התושבים המרוחקים זה מזה.

ניתן לראות את הכביש המחבר בין שני חלקי אגם לוגאנו. אפשר לשלב על ההר מסלולי טיול שכל אחד מהם בעל רמת קושי שונה ומגיע לנקודה שונה בצלעות ההר. יש אפילו מסלול היורד עד למרגלות הר למטיבי לכת. בכל אופן על ההר יש מסעדה ובית קפה, פינות ישיבה(לאוכל שהבאתם איתכם). מלא נקודות תצפית מכל ולכל עבר.

הנקודה היפה ביותר היא על גג מגדל הנמצא בראש ההר, המגדל משמש כתחנת ממסר של טלויזיה ורשתות תקשורת. מראשו ניתן לראות את כל אגם לוגאנו במלוא הדרו שהוא מוקף ברכס הרים ענקי וגבה קומה את העיר לוגאנו ומלידה מצידו הימני.

הנופים מדברים בעד עצמם. הקטע העליון של ההר במרביתו חשוף לשמש ובחלקו מוצל , יש מעקות ברזל היכן שהעלייה תלולה ופינות ישיבה כמעט בכל נקודת תצפית לנוף.

רכס ההרים בין אגם לוגאנו

לאוהבי תרבות יש גם מוזיאון גיאולוגי וגיאוגרפי (בדרך חזרה שיורדים מראש ההר לתחנת הפוניקלור העילית).המתאר את כל השתלשלות היווצרות ההר, המערות הרבות שנמצאו בתוכו, על המשמעויות שלו כתופעת טבע מיוחדת . הר שבמורדותיו אגם , איך נוצרו הדברים וכיצד הגיעו למצבם עד הלום.

הר סן סלבדורה הינו הר מלא באפשרויות בילוי ובעיקר מסלולי טיול. אפשר להעביר כמה שעות בודדות עד יום שלם, תלוי כמה אתם להוטים על מסלולי טיול (hiking ). או שאתם תיירים החפצים להכיר נקודות חן בארץ המטורפת הזו

באשר למסלולי טיול הם מסומנים בצבעים בהתאם לרמות קושי למשל: ורוד הליכה של דקות ספורות ; ירוק -חום : עד 10 דקות ; צהוב – כתום – כחול : בין 10 דקות ל 20 דקות ; בורדו גם בין 10 ל 20 דקות ; ירוק – בין 20 ל 30 דקות.

המפות מסומנות – ממליץ לצלם במכשיר הסלולר לפני שיוצאים למסלולים. היציאה למסלולים מסומנת ומשולטת מכל עברי ההר.

כמו כן שזורים סיפורים המתארים את ההסיטוריה ההתיישבותית של ההר , למשל שהדרך לראש ההר נכבשה בין השנים 1827 ל 1830 בעזרתו של מהנדס איטלקי.

המלצות נוספות לטיולים בחו"ל

דילוג לתוכן