לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

ספארי בקניה

רקע

קניה הינה מדינה אקזוטית ותיירותית הנמצאת במזרח אפריקה. בגלל קרבתה לאתיופיה וסומליה היא ספגה תרבויות רבות משבטים אפריקאיים רבים.  בשנים האחרונות ישנה נהירה של תיירים מהארץ  ומרחבי העולם ליעד הארקזוטי הזה ולמה?

בקניה נמצאות שמורות טבע מן היפות בעולם וכוללות: סוואנות בהם תוכלו לראות בעלי חיים שבמדינות אחרות תראו רק מאחורי כלוב. למשל: אריות , קרנפים ,ג'ירפות , תאו ,פילים ועוד.

אחת התרבויות המרתקות אליהן "תצללו " כאשר תגיעו לקניה היא של שבט המסאי. השומרים עד עצם היום הזה מסורות ומנהגים לפני שנים רבות מאוד זה כולל :ריקודים ,שירים ,מאכלים, לבוש צבעוני וססגוני ,טקסים שבטיים ועוד.

קניה היא מדינה עם טבע בשטחים עצומים שבלתי ניתנים לתיאור. המשלבות כל כך הרבה סוגי טבע ונופים למשל: קרחונים בפסגתו של הר קניה המתנשא לגובה של כ – 5000 מטרים , חופים בעלי גוון טרופי עם חולות לבנים וים בצבע כחול -טורקיז מהפנט.

בירתה של קנייה היא ניירובי לפני שנים רבות הגיעו לפה הולנדים ובריטים , מרביתם עזבו אותה. דבר ששינה את כמות "האדם הלבן" באפריקה בכלל ובקניה בפרט.

טנזניה הנמצאת גם בשטחה של קניה היא חבל ארץ עם בתי מלון מפנקים ויוקרתיים במיוחד. הנמצאים לצד חופי ים אקזוטיים אשר נמצאים באוקיינוס ההודי.

בקניה מומלץ לעשות טיולי ספארי ולבקר באחת מהשמורות עם ג'יפ שייקח אתכם לספארי פתוח באחת הסוואנות. הייחוד של הספארי הוא לראות פנים מול פנים. בעלי חיים כגון : צ'יטות , גנו, אנטילופות , צבועים, פילים ,אריות קופים, ג'ירפות ועוד.

בעלי חיים שתראו חופשיים בטבע רק בערוץ נשיונל ג'אוגרפיק. אם אתם בקטע של טיפוסי הרים וחוויות אקסטרים העפילו לפסגת הקלמינג'רו אשר בטנזניה המתנשא לגובה של כמעט 6000 מטרים.

לקניה ניתן להגיע בטיסה עם קונקשיין בלבד , מאתיופיה לפה. נמל התעופה של קניה נקרא : "ג'ומו קניאטה".

השכרת רכב בחו"ל
למחירים מיוחדים להשכרת רכב בחו"ל לגולשי האתר לחצו כאן
חופשה בטנזניה

5 עובדות שלא ידעתם על קניה מאת שלהבת

1. טיסה קצרה דרך אתיופיה, כ- 4 שעות לאתיופיה ועוד כשעתיים לקניה.
2. מדינה זולה מאד, כל 100 שילינג זה כמעט 3 שקל.
3. יש שם 52 שמורות עם חיות מסוגים שונים ו42 שבטים וכולם חיים יחד בהרמוניה.
4. 75% מהמדינה הם נוצרים אבל במומבסה יש ריכוז של 90% מוסלמים.
5. קראו למומבסה פעם מאנבסה שזה אומר עיר של בלאגן ושהבריטים הביעו הם שינו את השם למומבסה.
רוצים גם? תכתבו לי https://bit.ly/Flightwithshalheve
ספארי בקניה

שמורות הטבע של קניה

הפארק הלאומי אמבוסילי (אחד הפארקים עם כמות פילים עצומה ) כמו כן בפארק זה כמות נכבדת מאוד של ציפורים ועופות מים. שמורה אטרקטיבית ופופולרית גם כן היא שמורת המסאי שגודלה בלתי נתפס כ 1500 קילומטרים רבועים. שמורה זו נחשבת למיוחדת ביותר מכלל השמורות בקניה בגלל האתנוגרפיות המגוונת שלה זהו שבט המסאי החי בתוך השמורה לצד בעלי חיים כגון :אריות , צ'יטות ועוד. ובתוכה עובר אחד הנהרות הגדולים של קניה – נהר המארה . שמורת סמבורו – שמורה שבתוכה הרבה בעלי חיים והיא נחשבת למרשימה ביופיה. שמורת אגם נקורו – אגם יפהפה וייחודי לקניה שמקבץ סביבו אלפי בעלי חיים החיים בשמורה זו חוויה לצפות בהם מגיעים לאגם מתרחתים ושותים ממימיו. ועוד ועוד.

שלהבת מטיילת בקניה

מתי לנסוע לקניה

התקופה הטובה ביותר לטוס לחופשה טיול וספארי בקניה  היא בחודשים הבאים בשנה: ינואר, פברואר, יוני,יולי,אוגוסט, ספטמבר. בשאר השנה גשום ופחות מומלץ להגיע למדינה מבחינת תנאי מזג אוויר.

המלצות נוספות לטיולים בחו"ל

דילוג לתוכן