לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

בני האמיש בפנסילבניה

רקע

פנסיליבניה היא מדינה ייחודית בארצות הברית , זאת בגלל שהיא מעין "קולוניה" מושבת מתיישבים המשוייכים לקהילות מסוימות הנקראות בני האמיש והקהילה השנייה המוניניטים. מקורן של קהילות אילו הוא בהולנד ולכן הן טבעו את חותמן התרבותי והכל כך שונה בפנסילבניה עד עצם היום הזה.

פנסילבניה מכונה בארה"ב כ"מדינת אבן הראשה". גם בגלל גודלה הרב והעצום. וגם בגלל החלק המרכזי שנטלה בהיסטוריה הכלכלית האמריקאית. לא זאת בלבד, למדינה זו חותם אמריקאי בעל אופי מיוחד במינו – כאן חתמו על חוקתה של ארה"ב לפני יותר ממאה שנים רגע לידתה של האומה האמריקאית באופן פורמלי. בהתיישבות המוקדמת במדינה לפני בואם של האירופאים (בריטים שוודים והולנדים) חיו פה האינדיאנים אזור המאה  ה -16  לספירה.

אחת הערים הגדולות בפנסילבניה בהן שווה לבקר היא פילדלפיה שם יש מסעדות טובות אפשר לעשות שופינג, לבקר בפעמון החירות (הנקרא פעמון הדרור) כמו כן יש מוזיאונים רבים במקום.

המדינה נמצאת בצד המזרחי של ארה"ב ונמצאת לחופיו של האוקייאונוס האטלנטי הצפוני. את המדינה חוצים מספר נהרות כגון : נהר האוהיו , האולג'ני , דלאוור ועוד.

מבחינה גיאוגרפית ,פנסילבניה ממוקמת בתוך אחד מרכסי ההרים הגדולים ,המגוונים והמיוחדים ביותר בארה"ב, הנקראים רכס הרי האפלצ'ים. שמגיעים עד לקנדה.

שלהבת מטיילת בפנסילבניה
Fly With Shalhevet

האטרקציות והפארקים הלאומיים העיקריים בפנסילבניה

Gettysburg National Military Park‬‬
‪‪Phipps Conservatory and Botanical Gardens‬‬
‪‪Longwood Gardens‬‬
‪‪Phipps Conservatory and Botanical Gardens‬‬
‪‪Presque Isle State Park‬‬
‪‪Mount Washington‬‬
‪‪Independence National Historical Park‬‬
‪‪Bushkill Falls‬‬

‪‪Valley Forge National Historical Park‬‬

‪‪Lincoln Caverns and Whisper Rocks‬‬
‪‪Delaware Water Gap National Recreation Area‬‬
‪‪Dingmans Falls‬‬
השכרת רכב בחו"ל
למחירים מיוחדים להשכרת רכב בחו"ל לגולשי האתר לחצו כאן
שלהבת מטיילת בפנסילבניה

הבה נכיר קצת את תרבותם של בני האמיש אשר מתגוררים בפנסילבניה  בעזרתה של  שלהבת בלוגרית טיולים חיננית ונלהבת ! מוזמנים להיכנס לחשבון האינסטגרם שלה : Fly With Shalhevet

כדי לעשות זאת, עלינו לחזור בזמן אחורה  למאה ה- 16 ונתקענו שכידוע אז לא היו כלי רכב, לא היה  חשמל ואפילו לא טלפונים!.בני האמיש הם קהילה סגורה אשר חיים ב- 22 מדינות של ארצות הברית וקנדה אך הריכוז הגבוה זה בפנסילבניה.
הם מתחתנים רק אחד עם השני (לא בני דודים מקרבה ראשונה). לומדים עד גיל 15 בבתי ספר משלהם, לא לומדים בתיכון, אין אוניברסיטה, עובדים לרוב בעבודות כפיים שלא נדרשת השכלה מיוחדת ומקצועית, חיים בצניעות בסך הכל..
או במילים אחרות בני האמיש הם חברה סגורה.
מגיל 15 עד 18 הנערים עוברים תהליך שנקרא רושפרינגה. שזהו בעצם תהליך יציאה לעולם הגדול שבו הם מנסים אלכוהול , סמים , בחורות , לימודי תעודה. ואז בגיל 18 יחליטו אם לחזור לקהילה ולהתחתן או לעזוב לעד ולא לראות את המשפחה יותר..
טיול בפנסילבניה - ארה"ב
התלבושות אחידות – שמלות ,סרפן וכיסוי ראש קטן לבנות ,מגבעת מכנס שחור ושלייקס לבנים, יש הבדלים בין נשואים לרווקים וככה יודעים מי פנוי/פנויה. אישה נשואה לובשת סרפן שחור ורווקה לבן, גבר נשוי יהיה עם זקן ורווק מגולח.
האפיונים הבולטים באורח החיים של בני האמיש : אי שימוש בטכנולוגיה , משחקים מעץ וכותנה לילדים, תאורת הבית ע"י סוללות או נפט, אין מזגנים, יש רשת סולארית פרטית שלהם על הגגות והם משתמשים בחשמל רק לצרכים חיוניים בלבד.
הם חיים בהרמוניה, בצניעות, הולכים לעבוד חוזרים לחיק המשפחה וזה כל מה שהם מכירים..
אז מה אתם אומרים? הייתם מצטרפים לבני האמיש?
את הסיור ניתן לקחת מ @amishfarmandhouse והוא כולל סיור של שעה וחצי בכפרים של האמיש, ביקור בחווה של אחת המשפחות וביקור בבית ריק עם מדריכים והסברים לאורך כל הדרך.
פנסילבניה - ארצות הברית
להזמנת ביטוח פספורטקארד תקליקו פה : https://linktr.ee/flywithshalhevet
תוכלו להזמין דרכי טיסות לפנסילבניה בקישור הבא : https://bit.ly/Flightwithshalhevet
תוכלו להזמין מפה בתי מלון בפנסילבניה עם קוד קופון להנחה- shalhevet  : http://bit.ly/.Flywithshalhevethotels

המלצות נוספות לטיולים בחו"ל

דילוג לתוכן