לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

עמק המוות קליפורניה

רקע

בשנות ה – 30 המאוחרות הוקם בנבדה – קליפורניה פארק לאומי מהיפים בארצות הברית, הכולל דיונות חול מרשימות ביופיין. הפארק המיוחד עובר בין עמקים ומדבריות ואף מדבר מלח יפהפה שמותיר את המטייל נפעם לנוכח הנופים הבלתי נתפסים הקיימים פה.

בפארק נמצאים 2 עמקים גדולים :עמק המוות ועמק פאנמינט, מאחר שמבחינה גיאוגרפית 2 העמקים הללו מוגדרים ע"י רצף של שרשרת הרים, נכלאו בתוכם דיונות חול עמוקות. עמק המוות נמצא בתוך שטח מדבר מואהבי, שהוא מדבר צחיח יבש ובלי מים בכלל.

לא מומלץ להגיע למדבר הצל הזה בחודשי  הקיץ אז נוסקת הטמפרטורה פה מעל 40 מעלות. אבל אם תגיעו בחורף ובאביב שמזג האוויר שפוי תהנו מתמונות כמו זו שאתם רואים פה . המראות החלקים והזהובים של דיונות החול , מלטפות את הנשמה ברוך מותירים וחורטים חוויה בלתי נשכחת.

לא בכדי מקום זה הוא החם ביותר בארצות הברית. אבל מה בכל זאת כל כך קסום במרחבי המדבר והדיונות האינסופיים של עמק המוות. ובכן מדובר על איזור ענקי נטול : בניינים ,מגדלים, צפיפות , תעשייה ועיור מתקדם. בצבע זהוב משגע., בחלקו ישנם גם מדבריות מלח שכוללות שכבת מלח. שיזכירו לכם את ים המלח שלנו.

אפשר לטייל פה ולטפס על הדיונות להביט בהשתוממות על מרחבי המדבר האינסופיים. ועל רכס ההרים העצום המקיף אותם. ולנסות , עד כמה שניתן, להבין מה כוחו של הטבע. ומה הוא מסוגל ליצור ברצועת זמן ארוכה של מיליוני שנים.

אגם מלח שהתייבש לפני שנים רבות יצר משטח עליו הוקם שביל הליכה בו ניתן לטייל ולהתרשם מהיופי השזור סביב.

גודלו של עמק המוות הוא עצום כ- 4000 קילומטרים רבועים. ובחורף ההרים הגבוהים הסובבים אותו עטופים בשלג לבן , זו חוויה לראות שילוב נדיר בין נוף מדברי לבין שלג, סימביוזה מעניינת ובלתי נתפסת.

איך מגיעים

עמק המוות (Dead Valey) נמצא בדרום ארצות הברית, מעבר לנופים וטיול על גבי הדיונות יש בפארק גם מוזיאונים העוסקים בגיאולוגיה של המקום. הדרך הכי פשוטה להגיע אליו היא דרך כביש 95, מצפון לאס וגאס, בהמשך עליכם לפנות שמאלה לכביש 373 שיוביל אתכם לצומת "עמק המוות" לאחר מכן פנו ימינה לכביש 127 עד שתגיעו לפארק.  המוזיאונים שבפארק פתוחים כל השבוע בין השעות 8:00 ל 17:00. אך לדיונות ולטייל באזור מופלא זה אפשר כל הזמן ואין מגבלת שעות.
המרחק בין לאס וגאס לפה הוא כ 100 ק"מ.

צילום : עמוס רביד

השכרת רכב בחו"ל
למחירים מיוחדים להשכרת רכב בחו"ל לגולשי האתר לחצו כאן

המלצות נוספות לטיולים בחו"ל

חשוב לדעת

דילוג לתוכן