לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

נהר הקורה בבורג'ומי

רקע

בורג'ומי היא עיירת קייט ונופש הנמצאת במרכזה של גיאורגיה. בורגומי התברכה במספר נקודות עניין מיוחדות שהופכות אותה ליעד חובה לתיירים המגיעים לחופשה משפחתית או זוגית בגיאורגיה. למשל הנשיונל פארק בבורג'ומי הוא פארק טבע אדיר וענקי בממדיו בתוך אזור מיוער עצום בגודלו , במרכזו זורם נהר . בתוך יער זה מתגוררים אפילו דובים.

בנשיונל פארק מתקיימים רכיבות סוסים למשפחות ביחד עם מדריך שמלווה את הרוכבים בתוך רחבי הפארק שישי לציין מיוחדים מאוד מבחינת טבע. ישנם אנשים שמגיעים גם ללינת שטח בפסגתו של הפארק ושוהים במקום מספר ימים.

מעבר לכך בליבה של בורג'ומי יש נהר יפהפה החוצה אותה. הנקרא "קורה". הנהר רחב מאוד וישנן טיילות משני צדדיו העוברות לאורכו. כמו כן ישנם גשרים בחלק מהמקומות בהם תוכלו לחצות את הנהר בעזרתם.

בורג'ומי היא אמנם עיר קנה המונה רק כ 10,000 איש בלבד אבל יש בה מלונות רבים ,שווקים תוססים, פארק שעשעועים ענקי שבסופו ישנם גם מרחצאות חמים.

השכרת רכב בחו"ל
למחירים מיוחדים להשכרת רכב בחו"ל לגולשי האתר לחצו כאן
טיול סוסים בנשיונל פארק בורג'ומי (

בורג'ומי נמצאת על רכס הרי קווקוז סגובה של כ 800 מטר . בחפירות ארכיאולוגיות שהתבצעו בעיר התגלו שרידים המעידים על עיר ששימשה בעבר כמקום מרכזי למרחצאות חמים.עוד בברג'ומי רכבל שיוביל אתכם לפסגת הר הצופה על כל האזור. מעבר לתיירות מרפא ופארק שעשועים בברג'ומי דירות קיט ונופש הנמצאות בתוך אזור מיוער הפונה לנופים ירוקים , אילו הם העצים המכסים את הסביבה כולה. והופכים את בורג'ומי לאתר טבע אחד גדול.

מומלץ מאוד למשפחות להגיע לטייל ולבלות בבורג'ומי בגלל שיש בה המון אטרקציות כגון :רכיבת סוסים , רכבות ((קוקשקו)רפטינג, מעיינות מרפא חמים, מסעדות רבות ,בתי מלון , פארק שעשעוים הכולל : פארק חבלים ,רכבות הרים ועוד.

בורג'ומי התברכה במי מעיינות נקיים וזכים מאוד ויש בה מפעל להפקת מים מינרלים הנקרא :"מי בורג'ומי". מותג זה מוכר בכל רחבי גיאורגיה ומוגש במסעדות.

מפל מים בתוך פארק ברג'ומי

בתוך פארק השעשועים העירוני תיאלצו להיפרד מ 5 לארי מכל אדם רק כדי להיכנס למקום. ואם תחליטו לעלות על המתקנים כגון :מכוניות מתנגשות ,קרוסלות ועוד. תצטרכו לשלם פר מתקן תשלום נפרד. בתוך הפארק יש שביל החוצה אותו שסביבו אנדרטאות ,פסלים ,מפלים , ונחל יפהפה הזורם על חלוקי נחל אפורים. הפארק שוכן בתוך יער עבות שנדמה כי נלקח מן האגדות.

עוד בבורג'ומי מרכזי מורשת מקומית ,מוזיאונים ופארקים לאומיים למשל :אנדרטת מורשת תרבות פירוזה ,המנזר הירוק, הפארק הלאומי בורג'ומי-חראגולי ועוד.

בשעות הערב מתעוררת בורג'ומי לחיים ,רחובותיה שוקקי אדם , הרחוב הראשי במרכז העיר כולל שווקים רבים הכוללים מוצרים בעלי אופי גיאורגי בעיקר דברי אומנות עשויים מעץ וכמובן איך לא מאפיות עם לחמים ודברי מאפה גיאורגים. שכה אהובים פה.

נחל זורם בתוך פארק ברג'ומי

היכן לישון ?

אנחנו ישנו במלון ממש שווה הנמצא ממש בקרבת מרכז העיר כ 15 דקות הליכה בלבד ומגיש ארוחות בוקר ממש ממש שוות. נקרא "guest house Oxygen".

לגבי מסעדות יש במרכז העיר לא מעט בחלק העליון מעל השווקים והצנטרל פארק (פארק השעשועים). אנו ממליצים להיעזר בביקורות גוגל לגבי המסעדות כלי מעולה עם ביקורות אמיתייות ואובייקטיביות.

מבחינת זמן ניתן לבלות בבורג'ומי יומיים מלאים.

אנו ממליצים לשכור נהג מלווה בגיאורגיה כפי שעשינו זאת בגלל תשתית הכבישים ודפוסי הנהיגה המקומיים. הנה דשלו נקרא "גיאה " והוא היה מושלם מבחינת אדיבות , סובלנות ..
995-555-27-00-81 זה הוואטסאפ שלו.

המלצות נוספות לטיולים בחו"ל

דילוג לתוכן