לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

שמורת אכזיב

רקע

למרגלותיו של ראש הנקרה נמצאת שרשרת חופים אקזוטית מן היפות שבישראל אם לא היפה מכולן ושמה אכזיב.

הלגונות של אכזיב

מחפשים חוף רומנטי להביט בו ולשכוח את כל הצרות? או שסתם מתחשק להעמיס את הילדים והמשפחה ולחפש סרטנים בלגונות של אכזיב ? עדיין לא מאוחר מזג אוויר עדיין מאפשר זאת אז ליום הבחירות. אחרי שתבחרו את הנציג שלכם ברשות המקומית – קבלו המלצה חמה.

אם חשבתם שידעתם הכל על חופי אכזיב. אז יש כמה נתונים שיעניינו אתכם וטרם שמעתם אליהם. איי חוף אכזיב – מדובר על חמישה איים -שני איים : אכזיב ושגביון, הקרובים ביותר לחוף (קילומטר) ומותרים לכניסה. שלושה נוספים צפוניים לאילו שהוזכרו הם : נחליאלי, שחף ותכלת אך הם שמורת טבע שהכניסה אליהם אסורה. אילו הם למעשה, האיים ישראלים היחידים בים התיכון וזה לכשעצמו מעניין ומרתק. אנו יכולים להתגאות שגם לנו יש איים משלנו. נכון שלא ניתן להשוותם לאיי יוון אבל במובן המטפורי כן ועבור קורמרנים מדובר בגן-עדן לכשעצמו.

שוניות וסלעים בחופי אכזיב

מעבר לאיים הקסומים הללו יש את שונית אכזיב המרהיבה עם מים בצבע כחול-טורקיז שבימות הקיץ עמוסה לעייפה במתרחצים וחובבי דיג. השונית מורכבת מבריכות קטנות ורדודות מה שמתאים בדיוק לרחצה עבור ילדים קטנים שיכולים לבלות כאן שעות.

חופי אכזיב הם מקום מגוריהם של בעלי חיים ימיים רבים כגון : סרטני חוף, מלפפוני ים, חסילונים, דגי חוף, חלזונות ים,שושנות ים ועוד.תופעה מעניינת זו היא תולדה של מערכת לגונות ארוכה עם סלעים ומים רדודים, תנאים אילו מתאימים כמו כפפה ליד עבור יצורים אילו ומשמשים בתור מקום משכנם הרשמי.

צבי הים באכזיב

פרויקט נוסף ומעניין שנעשה כאן הוא חוות צבי ים שהוקמה בחוף בצת הסמוך לראש הנקרה, פרויקט של רשות הטבע והגנים ומתנדבים אשר שומרים על הקינים של צבי הים, השוכנים באזור מגודר סמוך לחוף. לאחר בקיעת הביצים בשעות הלילה הצבים משוחררים אל הים הפתוח וזאת על-ידי סימון הדרך באמצעות תאורה המובילה אותם לכיוון הים.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
שמורת אכזיב

מידע על הסיור

הכניסה למרבית החופים היא חינמית למעט :חוף אכזיב וגן לאומי אכזיב אשר כרוכים בתשלום. לגבי סיור שכזה לצפות בבקיעת צבי הים בחוף בצת או בכל חוף אחר יש לתאם מראש עם רשות הטבע והגנים – לידיעה עונת הרבייה היא בין מאי לאוגוסט.

היסטוריה

קצת היסטוריה על אכזיב :עיר קדומה ששגשגה מתעשיית צבע הארגמן שהופק מחלזונות הים הרבים שנמצאים פה עד היום, צבע זה שימש בעיקר לצביעת בדים. ומי היה כאן? אז מי לא ? הכנענים, הצלבנים, המוסלמים ולבסוף כפר ערבי א-זיב ששרידיו נותרו עד היום.

לסיכום

שמורת חוף אכזיב היא שמורה ייחודית ניתן לעשות בה דברים רבים- להתרחץ בלגונות, לטייל לאורך החופים הקסומים ולהביט בגלים המתנפצים על גבי הסלעים, לרדוף אחרי סרטנים, לשוט בסירת טורנדו ועוד.אגב ישנו כביש פנימי המוביל לכל החופים שאינם בתשלום הגישה אליו היא מחוף אכזיב, ממש בכניסה לוקחים שמאלה ומתחברים לכביש זה אפשרות נוספת סמוך לבית ספר שדה של החברה להגנת הטבע ישנו שביל עפר. מעבר למפרצונים הכחולים ולבריכות הים, ניתן לשלב גם ביקור בראש הנקרה.

טיול לשמורת אכזיב

מה לעשות בסביבה

עין חרדליתמערת קשת; מערת נמר

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חוף אכזיב

מיקום במפה

דילוג לתוכן