לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

עין בוקק בלילה

רקע

יוצאים לטיול לילי למעיינות בים המלח את עין בוקק אסור שתפספסו. למרות הקור העז שפקד אותנו במהלך נובמבר -דצמבר 2011. תקופה זו עדיין מתאימה לטיולים באזור דרום ים המלח. זאת בגלל המזג האוויר החם היחסי השורר במקום כל ימות השנה. הצעה לטיול ייחודי ומעניין ביותר, טיול לילי, הליכה לאור ירח לאורך בתוך ערוץ הנחל ולאחר מכן קינוח צעדה במצד זוהר.

שני המסלולים קרובים אחד לשני ושוכנים בקרבת בתי המלון אשר בקרבת ים המלח. הטיול המתואר נעשה אמנם באופן מאורגן, אך כל מי שחשקה נפשו בטיול שכזה יכול לעשותו גם עם מספר מצומצם של אנשים.

טיולנו מתחיל בשמורת עין בוקק הידועה השוכנת בצוק תמרור. ניתן להגיע לשמורה דרך ערד, אזור מצוק ההעתקים, יורדים לכיוון ים המלח ואז בצומת T ימינה, אילת ושמאלה, ירושלים  עין גדי, נפנה שמאלה לאחר כ-5 ק"מ נסיעה נגיע לחניון עפר רחב ידיים עם שילוט בולט. נחנה את רכבינו ונחל בהליכה לתוך ערוץ הנחל, בהתאם לתוואי הנחל.

כפי שאתם רואים בתמונות הירח פשוט זרח באותו ערב והראות הייתה טובה אם זאת מאחר שהולכים בתוך הנחל יש סבך, סלעים, ענפים ושאר ירקות שעשויים להכשילכם ולהפילכם וזה לא נעים. לכן חשוב לבוא מצוידים היטב : פנס, נעליים סגורות, בגדי החלפה .להפתעתי הרבה המים בכלל לא היו קרים, כי מדובר במקום הנמוך ביותר בעולם .הזרימה הייתה נפלאה, אורך המסלול בחשיכה, מתחילת המסלול עד הנביעה, כ-1.5 ק"מ לכל כיוון.

טיול לילה למעיינות ים המלח

מומלץ שהצטרף לטיול שלכם אדם בעל רקע קרבי, כי עדיין מדובר על טיול בעלטה מוחלטת .כמובן יש לתאם עם חברה להגנת הטבע האם תנאי מזג אוויר ותנאי השטח במועד הטיול המתוכנן אפשריים בכלל. המסלול כולו עובר בתוך הנחל, אמנם מדובר על מפל מים שנע בין 10 ס"מ ל-40 ס"מ באזור הבריכה ולכן מדובר על טיול מים לכל דבר ועניין .

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
שקיעה ליד מצד זוהר

חשוב להצטייד בנעלי הליכה למים או לקשור שקיות לנעלי ההליכה. מי שיש לו עוד מרץ יכול לחזור חזרה בכביש ולהיכנס למצר זוהר מסלול הליכה חביב עם נוף מדברי טיפוסי. ולכל מי שגדול עליו להגיע בערב לטיול שכזה יכול באופן עצמאי לבוא בשעות היום ולעשות את המסלול אז גם רואים את יופיו והמבנה המיוחד של הנחל. המלצה על מקום ממש שווה באזור שלא הרבה מכירים היא פטריות ים המלח.

טיול ירח מלא

סיימתם את הטיול, נהנתם, עכשיו זה זמן ללכת לישון שנת ישרים במלון עין גדי. למי מיועד: בעיקר טיולי משפחות אבל גם לזוגות.

מה הסביבה: נחל ערוגות; מעיינות חמים עין קדם ים המלח; עיינות צוקים ; עין פלוטית ; נחל פרצים ומערת הקמח ; הגן הבוטני בקיבוץ עין גדי  ; נחל דוד

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עין בוקק

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן