מנהרות הכותל

רקע

מנהרות הכותל בירושלים מסע לתוך מנהרת הזמן .2000 שנה אחורה ותגלו הרבה על מה שלא ידעתם על המקורות הקדומים של אבות אבותיכם..

יצאתי לסיור במקום כדי להבין ולהכיר לעומק את מורשת ישראל. הנה הרשמים מהביקור שלי במקום המרתק הזה מומלץ לשלב עם טיולים בירושלים. מנהרות הכותל מתארות את שרשרת הדורות בצורה נהירה מאוד. תיאור מהלך של 3000 שנים, אודות ירושלים. והכל מתואר על ידי מייצגי זכוכית מיוחדים ובצורה אמנותית. המקנות למקום אופי היסטורי ומשמעותי מאוד. במקום 8 חדרים מרגע בו נברא העולם, כל חדר מתאר חלק בתולדות העם היהודי. לדוגמא: בית ראשון, בית שני, השואה והתקומה ועוד.

הקינוח בסוף הביקור במנהרות הכותל כולל מופע אורקולי משנת 1967, מועד שחרור ירושלים. בואו נצלול קצת אחורה בזמן אל מציאות שונה לחלוטין מזו המוכרת לנו היום של סמארטפונים, טרקטורים, מנופים ושאר אמצעים טכנולוגיים הקיימים כיום. נגלה עולם שלם. של מחילות ומנהרות שנתגלו במקום בעלי גוון ייחודי מאוד. אובייקטים אשר נשתמרו בשלמותם מלפני כ- 2000 שנה, תקופת בית שני שהוקם ע"י הורדוס.

בתוך מנהרות הכותל, ניתן לראות עמודים משיש שנשתמרו,גם כן, בצורה יפה ורצפה ייחודית. פסגת הסיור הייחודי הזה מתגלה למבקר בעת חשיפת אחת מאבני הכותל שאורכה כ 16 מטר ומשקלה כ 600 טון .עד היום ההיסטוריונים וארכאולוגים לא הצליחו להבין איך העבירו, הפועלים הקדמונים, את האבן הכבדה הזו לשם בשיטות העבודה של פעם.

מפת מנהרות הכותל

נדמה לעתים כי מעבר לחומות במנהרות הכותל, יש אוזן קשבת השומעת את תפילותיהם של אלפי האנשים המגיעים להתפלל כאן, אין ספק שהאווירה הרוחנית השוררת בסביבת "הכותל הקטן" היא מיוחדת במינה ורבת ממדים. העפלה השוררת במקום והקרירות מקנה למקום מסתוריות אשר אופפת בכל חלקת אלוהים , תרתי משמע, הבאה לידי ביטוי ב – 70 מטר של אבנים גלויות המגוללות את הסיפור של העם היהודי.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
קיר במנהרות הכותל

עמודי אבן וקשתות אבן בעלי צורות מיוחדות , מרכיבות כאן פאזל היסטורי מרהיב עין של אלפי שנים ומוכיח שוב ושוב איך אפשר באמצעים טכנולוגיים דלים ואפסיים לבנות יצירה כל כך מיוחדת וגדולה.

המעבר הצר בין האבנים הגבוהות והעצומות נותן תחושה של הליכה בתוך נקיק אינסופי , תאורה רכה מלבישה את האבנים בתלבושת צהובה מעודנת הנותנת להם שיק זורח וזוהר. אורכו הכולל של הכותל הוא כ- 500 מטרים, רק 70 מטרים ממנו גלוי ונמצא ברחבת הכותל שבחגים ומועדים זוכה לביקור של עשרות אלפים. פה בתוך מנהרות הכותל האינסופיות אותו קיר נמשך ומתגלה באופן כה מעניין ומוחשי.

עמוד אבן במנהרות הכותל

במקום נמצאה גם בריכת מים שהקים הורדוס אשר שימשה כחלק מהחפיר סביב מצודת אנטוניה לעצירת פולשים. אטרקציות נוספות במקום, התעלה החשמונאית, תעלה באורך כ- 80 מטר מהמאה 70 לספירה, התעלה שימשה לניקוז והובלת מים לבירה החשמונאית. שער וורן, זהו השער הקרוב ביותר לקודש הקודשים, בתוך בית המקדש הקדום היה חדר אחד שרק הכהן הורשה להיכנס אליו אחת לתקופה ושער זה קרוב מאוד אליו.

במקום אתרים מעניינים נוספים שיתוארו לכם על ידי המדריך באתר כגון : המחצבה, אולם ההרודיוני, הרחוב המרוצף, קשת ווילסון, מעבר הסתרים ועוד. יש להזמין מקומות מראש לסיורים מאחר שמדובר בסיורים מודרכים.באתר  הקרן למורשת הכותל המערבי  הכניסה למנהרות הכותל היא ליד השירותים ובכניסה לאזור התפילה של הגברים, בצד שמאל .יש סיורי בוקר וערב אני באופן אישי העדפתי את הערב.הכניסה כרוכה בתשלום, עד גיל 5 בחינם.

מה בסביבה:

גן החיות התנכי; עמק הצבאים  ; טיילת ארמון הנציב

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

חוף אכדיה צפון בשקיעה

חוף אכדיה צפון – חוף דבוש

חוף אכדיה צפון המכונה גם  "חוף דבוש". הינו חוף הנמצא בהרצליה בין המרינה של הרצליה בדרום למלונות בצפון. החוף הוא מיני ריביירה בי הוא נמצא בלב אזור תיירותי בהרצליה. יש מעל החוף המון בתי מלון. יש בו תיירים מכל העולם.

קרא עוד »
הנוף מטיילת עמק לבן

טיילת עמק לבן – טיול בדרום מערב ירושלים

טיילת עמק לבן היא מכלול טבעי פתוח הנמצא במבואותיה הדרום מערבייים של העיר ירושלים. והיא חלק מפארק טבע של נחל רפאים. באזור טבע פתוח זה יש המון בעלי חיים כגון :הצבי הארצ -ישראלי, שועלים ועוד. וגם מבחינת צמחייה יש כאן

קרא עוד »

עין אורה – עין איתמר – עין אל בלד

עין אל בלד הידוע גם בשמות עין אורה ועין איתמר הוא מעיין קריר ונקי השוכן בקרבת היישובים אורה ועמינדב. בשבת האחרונה שמנו פעמינו לכיוון הרי ירושלים אל עבר שביל המעיינות. כמו שנאמר קרוב לבית וקרוב ללב. עין איתמר הוא מעיין

קרא עוד »
דלפק בטבע- דרך החשמל יער בן שמן

גן האבן – דרך החשמל – שביל שזור באומנות ביער בן שמן

גן האבן – דרך החשמל – היא דרך סלולה וטובה שאורכה כקילומטר לערך בתוך יער בן שמן. היא הוכשרה כדרך נופית עם גן של פסלים סביבתיים אומנותיים יפהפיים שנוצרו בידי אומנים מהשורה הראשונה. בתוך הדרך הוצבו פסלי מתכת בצבעים שונים.

קרא עוד »
עין מערה -עין במבה

עין מערה – עין במבה – מעיין בתוך מערה בהרי ירושלים

עין מערה המכונה גם בשם המצחיק – "עין במבה". הוא מעיין מיוחד הנמצא מתחת ליישוב אורה בהרי ירושלים – במבואותיה המערביים של העיר ירושלים. לא מדובר על בריכת מעיין חיצונית גדולה ופתוחה המיועדת אלא על מעיין נסתר הנובע מתוך מערה

קרא עוד »

האטרקציות המומלצות שלנו

בלו אייס ארנה - היכל הקרח באשדוד

בלו אייס ארנה – היכל הקרח באשדוד

צילומים: ניקיטה לובוביץ'. בלו אייס ארנה, מרכז ספורט ובילוי על הקרח החדש המתקדם בישראל, נפתח באשדוד ומזמין אתכם לבילוי מדהים וחוויה מרעננת על הקרח החדש ועם ציוד שאין כמותם בארץ! בין אם אתם מחליקים מתחילים או מנוסים, אצלנו תוכלו להעביר

קרא עוד »
תערוכת טהירו במערת בית גוברין

תערוכת טהירו במערת הפעמון בית גוברין

תערוכת טהירו במערת הפעמון  בגן לאומי בית גוברין. הינה תערוכה מיוחדת במינה.המתקיימת בערבי הקיץ  מ 20/6/24 ועד 31/10/24. השם "טהירו" נלקח מהיהדות ומשמעותו "אור עליון" . התערוכה מתקיימת במערה הצפונית. יש במקום חנייה מסודרת ואפילו אזורי פיקניק שלפני או אחרי

קרא עוד »
תערוכת וונדרלנד במלון אימפריאל

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב – וונדרלנד

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב העונה לשם :וונדרלנד. תתקיים השנה בפעם השלישית בתאריך 23/6/24. וזו כנראה תהיה הפעם האחרונה. מדובר במיזם אומנותי מיוחד במינו בו שותפים 54 אומנים שהפכו, את 37 מחדרי מלון אימפריאל שכבר אינו בשימוש,לחדרים אומנותיים.

קרא עוד »
נופארק - פארק פנאי לכל המשפחה

נופארק – פארק פנאי עירוני לכל המשפחה בנוף הגליל

צילומים : Touring.Tom נופארק הינו פארק פנאי עירוני לכל המשפחה ביישוב נוף הגליל. יישוב פסטורלי בגליל התחתון ליד נצרת. הפארק בנוי על הר גבוה וממנו ניתן לצפות לנופי התבור ועמק יזרעאל כולו. הפארק מואר בשעות הערב.בפארק ננטעה צמחיית נוי לצד

קרא עוד »
יד אחרת של רבקל'ה רובל

יד אחרת – חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה

יד אחרת – הינה חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה בתל יוסף. החנות במקור הייתה בקיבוץ עין חרוד ובשנים האחרונות עברה לקיבוץ תל יוסף באזור עמק המעיינות. החנות בנויה משלושה חללים היא מאוד גדולה וכוללת פרטי יד שנייה מיוחדים ועתיקים

קרא עוד »
מדרגות כניסה חדשות לטיילת הדרומית צילום פמי

טיילת החומות בירושלים נפתחת מחדש

צילום: פמי. טיילת החומות הדרומית, הדרך היפה אל הכותל, וטיילת החומות הצפונית, המסלול הקוסמופוליטי – נפתחו מחדש! לאחר שיפוצים שנערכו בחודשים האחרונים, נפתחת טיילת חומות ירושלים מחדש בדיוק בזמן ליום ירושלים. השיפוצים כללו הסדרת כניסה חדשה ומדרגות לטיילת הדרומית מכיוון רחבת

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיקום במפה

מתאים ל
מתאים ל
רמת מחיר
רמת מחיר
סוגי מסלולים
סוגי מסלולים
סוג הלינה
סוג הלינה
רמת מחיר
רמת מחיר
מה כלול?
מה כלול?
נגישות
נגישות
סוג המסעדה
סוג המסעדה
רמת מחיר
רמת מחיר
כשרויות
כשרויות
משלוחים
משלוחים
נגישות
נגישות
סוג אטרקציה
סוג אטרקציה
מתאים ל
מתאים ל
נגישות
נגישות
נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן