הלגונה בנחל דן
ממש בתוך תחומי קיבוץ דן נמצא גן עדן מרהיב ביופיו שבמרכזו לגונה יפיפייה המחוברת לנחל באופן כה טבעי ומושלם.

תיאור הבריכה

בריכת הלגונה בנחל דן היא מקום סודי ופחות מוכר למטייל הישראלי לאור העובדה שאינו מופיע בוויז וגם השמועה על קיומו עברה מפה לאוזן, הלכתי לבדוק ולברר עבורכם מה הסוד שעומד מאחורי המקום הקסום הזה. ובכן לא התאכזבתי , הדרך אמנם קצת מסובכת להגעה אבל שעוברים בתוך מטעי האבוקדו של הקיבוץ ומגיעים ללגונה מבינים את עוצמתו של המקום. ראשית המקום פראי וטבעי לחלוטין, נקי מאוד ויפהפה מזכיר אפילו קצת חוף ים.

להפתעתי הרבה במקום היו מעט מאוד אנשים בניגוד לשאר אתרי הטבע הסמוכים, צבע המים ירוק והם צלולים כך שרואים בבירור את הקרקעית שלהם. שנכנסתי למים קיבלתי מנת התרעננות הגונה – מדובר על מים קפואים בטמפרטורה של 15 מעלות שבחוץ הטמפרטורות עומדות על כ -35 מעלות
הלגונה של נחל דן
עומק המים משתנה בין חצי מטר ל -2 מטרים. אל שטח הלגונה נכנסים דרך סבך צר ונמוך – במקום ישנה פינת ישיבה שכפי הנראה תושבי הקיבוץ, הציבו רפסודה, אשר במרכז הבריכה למעוניינים “להתחרדן בשמש”. כל האזור עטוף בצמחיית מים עבותה ומעטר את הבריכה הצלולה והמדהימה. ברקע  הרי הגולן נשקפים במלוא הדרם ומכניסים עומק ועניין למקום כל כך פסטורלי ומיוחד במינו.

סביבת הלגונה

סמוך ללגונה – אם ממשיכים פנימה בתוך הסבך ישנו שביל אשר מוביל למפל ולבריכה גדולה אשר רבים אוהבים להגיע ולהתרחץ – שימו לב סמוך למפל יש זרמים חזקים..

מומלץ להצטייד בסנדלי שורש או נעליים המיועדות להליכה במים, כדי לא להחליק , נא לשים לב וללכת לאט כדי לא להחליק וליפול, ליד המפלים לנהוג במשנה זהירות.

פינת חמד מושלמת המזכירה גונג’ל עם: זרימת מים מרשימה, גזעי עץ המתפתלים ונכרכים כמו נחש סביב המים, ואנשים שבאים לכייף, מקום עם אנרגיה מיוחדת וטבע בעל נוכחות כריזמטית ודומיננטית.
זרימה בלגונה בנחל דן
יש לנקוט משנה זהירות בהתקרבות למפל הסמוך יש שם זרימה חזקה, אם זאת המים מאוד רדודים כך שהישארות סמוך לגדת הנחל בטוחה יותר. המקום יפהפה ונקי נא שמרו על הניקיון ואספו את הזבל אחריכם שגם אחרים ייהנו.
אני הייתי במקום ב 9/2019 – המקום הינו שמורת טבע סגורה.
הנחייה חדשה :חל איסור להיכנס ללגונה של נחל דן בהנחיית רשות הטבע והגנים, זאת מאחר והמקום מהווה בית גידול לחתולי ביצות ולוטרות. נא הימנעו מלהגיע למקום. תודה.
מדגיש ומציין שוב שימו לב המקום מסוכן בהיבט שיש זרמים חזקים וסכנת טביעה יש לנקוט ביתר תשומת לב בכניסה למים ובשהייה בלגונה ישנה סכנת החלקה.
הלגונה בנחל דן יופי אקזוטי

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קיבוץ דן
דילוג לתוכן