גנים בהאיים חיפה

הגנים הבהאיים חיפה הם אגדה של מקום, לטעמי אילו הם הגנים היפים ביותר בישראל מכל הבחינות: אסתטיקה, מגוון הצומח הנמצא כאן, הארכיטקטורה ששולבה וכמובן איך לא המיקום הפנטסטי על צלע הר הכרמל.

איך שמגיעים למקום הנוף המהמם הנשקף מראש הכרמל מרהיב, ניתן לראות את מפרץ חיפה, את העיר התחתית ואת כל השכונות החיפאיות הוותיקות הבנויות על צלעו של הכרמל ויש כאן לא מעט, התוצאה כמו שאתם רואים לא פחות ממושלם.

למרות יופיים של הגנים הבהאיים בעכו – אין מה להשוות לגנים הללו הן מבחינת : הגודל, הטופוגרפיה, הנוף הנשקף.

תיאור אתר הגנים הבהאיים

פאר היצירה הבהאית מביא לא פחות מ-500,000 מבקרים (יחד עם הגן בעכו) בשנה. זהו ללא ספק אחד מהאתרים המתוירים ביותר בכל המזרח התיכון ולא בכדי, מעבר להיותו מקום קדוש וחשוב כל כך למאמינים הבהאיים, העיצוב הכל כך מיוחד והשימוש בצורות גאומטריות בטוב טעם נמצא בכל ערוגה ופינה ב-19 הגנים שתפגשו כאן לאורך המדרון הצפוני של הר הכרמל.

מלאכת מחשבת זו עונה להגדרה למקום כל מוקפד שהאמירה :”אלהים נמצא בדברים הקטנים” כה מתאימה כאן. הכל יצירת אמנות מושלמת משבילי האבן ועד ערוגות הפרחים הצבעוניות כל אלמנט שהוכנס כאן לגן נעשה לאחר בחינה מדוקדקת של אילו האמונים על תכנון וביצוע המקום. שמביטים על כל הגנים ממעלה הכרמל מבינים “שהשלם גדול מסך חלקיו”, התמונה הכוללת של כל הגנים מביאה את המבקר לתחושה עמוקה שיש בתמונה הפנורמית הכוללת- יותר מאשר בנמצא בכל חלק נפרד בגן. הגנים בנויים משלושה חלקים גדולים ורחבים אליהם ניתן להיכנס מכמה אזורים בעיר חיפה שביניהם תמצאו את מקדש הבאהב – עם כיפת הזהב(מקום מנוחותו של נביא מבשר הדת הבהאית- עלי מוחמד שיראזי הבאב).

IMG 20140917 102137

פרטים על המקום

אם לא ביקרתם בגן הבהאיים אשר במרכז חיפה, מומלץ שתגיעו לכאן זו חוויה שאין לפספס. כתובת המקום : יפה נוף 61 – חיפה. להלן לינק לאתר לפרטים המלאים : גן הבהאיים חיפה. בהחלט מסלול שמתאים בתור טיולים גמלאים. מגבלות בכניסה: אסור להכניס בעלי חיים , אסור להיכנס עם כלי נשק.העישון והאכילה אסורים במקום(למעט שתייה שמותרת).חשוב להגיע בלבוש צנוע הצילום מותר למעט בתוך המקדש. המקום פתוח לקהל הרחב ללא דמי כניסה.. יש לשמור על ניקיון המקום מאחר שהוא מקום קדוש. שעות פתיחה: 9:00-17:00 כל ימות השבוע. הגנים הפנימיים הסמוכים למקדש הבאב פתוח עד 12:00

IMG 20140917 110604 (2)
ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הגנים הבהאיםיפה נוף 61, חיפה
דילוג לתוכן