לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

מבנים מצויירים בשרונה

רקע

המושבה הטמפלרית בתל אביב היא סיור אורבני חזותי המקרב ומחבר את המטייל בה עם הארכיטקטורה הטמפלרית וההיסטוריה של המושבה הטמפלרית פה בשרונה תל אביב.

רקע על הטמפלרים

הטמפלרים הגרמנים פרוטסטנים אשר הקימו מספר מושבות בישראל בינהן ניתן למנות את : חיפה, ירושלים, יפו, בית לחם הגלילית וכמובן פה במתחם הקריה. מושבה זו שהוקמה כאמור במאה ה 19 בשרונה תל אביב ע"י הטמפלרים. אנשים חדורי מטרה בעלי רצון ומשאת לב שישו יגיע וישוב בעתיד לישראל ארץ הקודש וכשזה יתרחש ארץ ישראל תתפתח תתקדם . ניצני ההתיישבות הטמפלרית בישראל החלו בשנת 1870 שקומץ מאמינים הגיעו לפה לארץ ישראל כדי להגשים את חזונם זה. עד היום שמגיעים למושבה הטמפלרית פה. ניתן לראות ארכיטקטורה משובחת. המשלבת בנייה גבוהה ומוארכת עם חלונות וגגות משולשים בצבעים וגוונים שונים.

בתחילת ההתיישבות שרונה הייתה גבעת כורכר עזובה , בודדה, מוזנחת ושכוחת אל. הטמפלרים הפכו אותה לפנינה ע"י הקמת בית בד, אזורי מסחר ועוד.

שרונה המושבה הטמפלרית

כיום ניתן לסייר בין הבתים במושבה הטמפלרית בשרונה תל אביב שהוכנס בה אלמנט של פנאי ובילוי הוקמו בה: בתי קפה , מסעדות , גלידריות והיא כיום מרכז בילוי שוקק אדם. סוג של חדש -ישן. כיום בשרונה ישנם מעל 30 בניינים ששומרו ודרך פרויקט אומנותי שמפיח חיים בבתים אילו. צוירו על הבניינים דמויות ססגוניות עם צבעים חיים, המספרות את הסיפור שעומד מאחוריהם. ניתן לסייר בין המבנים טיול קצר של כחצי שעה במרכז המושבה ישנה בריכת נופרים מלבנית מקסימה עם פרחי הנופר ודגי זהב בצבע כתום בוהק. המוסיפים חן ויופי למרכז המטופח שהפך להיות בבת עיניו של כל מבלה , חובב אומנות , היסטוריה באשר הוא.

שימו לב כי בחלק מהמבנים ישנן מרפסות קטנות (בלקוני) שיוצאות מתוך הקומות העליונות . החלונות מעוצבים בסגנון ייחודי וחם בחלקן העליון קשת שעטופה במסגרת מלבנית. החובקת היטב מארג תריסים שמבטיח פרטיות לדיירי המבנה.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
מבנה מצוייר בשרונה תל אביב

המועצה לשימור אתרים הקימה מרכז מבקרים מרשים המגולל את הסיפור ההיסטורי והמלא של המושבה החקלאית שרונה. כיצד צלחה את תקופות השלטון השונות שהיו פה ברבות השנים כגון: השלטון העות'מני, המנדט הבריטי . וכל זאת על רקע גורדי השחקים המנהלים מאבק בלתי מתפשר של מודרניזציה עם מבני הרטרו בעלי הסגנון הטמפלרי השלו המונחים כמו פרוסות עוגה מנקרות עיניים תחת אותם מבנים אימתניים.

אפשר לשלב סיור מודרך במרכז , אותו יש לתאם, יחד עם ביקור במרכז המבקרים הסיור כולל כניסה למנהרה תת -קרקעית ,כניסה לבית בד ועוד.

טלפון לתיאום הסיורים: 03-6049634.

 

שיחזור מבנים במושבה טמפלרית שרונה

שעות פתיחה

ראשון עד חמישי – 9:00 -16:00

שישי וערבי חג – 9:00 – 16:00

שבת 9:00 – 18:00

איך מגיעים

המושבה הטמפלרית שרונה נמצאת סמוך לקריה ברחוב קפלן .אפשר להחנות בחניון תת קרקעי של שרונה מרקט הצמוד . להיכנס מרחוב הארבעה ולפנות ימינה לתוך החניון.

 

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שרונה המושבה הטמפלרית

מיקום במפה

דילוג לתוכן