חשוב לדעת

חשוב לדעת

חשוב לדעת

נחל עמוד: נחל משגע שופע מים וצמחייה עשירה וייחודית ביותר עם שפע נקודות חן כגון : טחנת קמח עתיקה, סלעים..

תיאור הנחל

אחד מהנחלים המרשימים, המורכבים ומסועפים שראיתם עד כה, הוא לא אחר מאשר נחל עמוד ,מדובר בשמורה מיוחדת במינה הכוללת בוסתנים (רימון, זית, תאנה, שקדים, גפן), במקום מסלולי הליכה רבים ומגוונים קצרים וארוכים. מקורו של נחל ייחודי זה הוא ברמת דלתון ,אורכה הכוללת של השמורה 22 ק"מ.זרימת המים שופעת ונובעת לכל עבר במהלך כל השנה, כלומר הנחל הוא נחל איתן. שמו של הנחל על שם אבן גדולה הנמצאת בחלקו התחתון של הנחל הקרוב לכנרת.

בשמורה יש בריכות שכשוך ומקומות לטבילה בייחוד לילדים אך גם למבוגרים .במהלך הטיול צפינו בסרטן גדול חוצה את הנחל. הנחל הוא אחד הנחלים בצפון שמשאירים חותם וחוויה מהממת אצל המטייל וכולל שילוב מעניין של צמחיייה ,סביבה סלעית ונחל מתחתר.

איך מגיעים לנחל עמוד

נוסעים בכביש עכו צפת, בצומת חנניה פונים לכיוון צפת בכביש מספר 866 . כקילומטר אחרי הכניסה למושב בית שמאי, פונים ימינה לדרך עפר ובה שלט המפנה לנחל עמוד, נוסעים כקילומטר עד למגרש חנייה, כאן מתחיל ומסתיים המסלול.

 

נקודות מומלצות לביקור בטיול 

החלק העליון שלו הכולל  

תחנת משטרת עין תינה העתיקה – זהו מבנה שבמקור יועד לשמור על תחנת השאיבה שהייתה כאן; עין יקים – זהו מעיין הנובע בכל השנה ; הבוסתן – זהו שחזור של  בוסתן המהווה אבן דרך לחקלאות מסורתית קדומה; בריכות שכווי – בריכות מים נקיות וצלולות ומבטשה(טחנת מים קדומה).

החלק התחתון שלו

מערות פרהיסטוריות בהם נמצאו שרידים מתקופת האדם הקדמון, "העמוד"- זהו סלע גדול שעל שמו קיבל הנחל את שמו שבצורתו מזכיר עמוד; מצוק רם – אתר קינון דורסים
עין שַׁבְשֶׁבֶת ועין עמוד ;מיצפור צ'רה.

 

הכניסה לשמורת נחל עמוד כרוכה בתשלום,המקום מנוהל ע"י רשות הטבע והגנים המסלול מתאים לכל המשפחה.

למי מיועד

למטייל שבוערת בנפשו התאווה לנחלים מים וצומח ייחודיים. אין ספק שנחל זה הוא בין השווים כאופציה ראויה לטיולים בצפון.

 מה לראות עוד בסביבה

עין שבע; חוף גינוסר; המג'רסה;העין הכחולה

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שמורת טבע נחל עמוד
דילוג לתוכן