לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

בקעת נטופה

רקע

חלקת אלוקים קטנה נבראה באזור בקעת נטופה סמוך לחנתון שבגליל התחתון .

שמורת בקעת נטופה שמה. היא נמצאת בלב הטבע, ממש טיול  לבד  יחד עם  סוסים, פרות וציפורים ומידי פעם רינג'רים החולפים במהירות. למי שמחפש מקום שקט לפיקניק לטיול קצר בין הפרחים מומלץ ביותר.

מדי חורף לאחר גשמים רבים היורדים בבת אחת ובפרק זמן קצר . נוצרות הצפות מים גדולות בליבה של בקעת נטופה אשר גורמות להיווצרותה של בריכת חורף  ענקית . למען האמת הגדולה בישראל. בריכות חורף רבות קיימות בישראל בשמורת דום השומרון אילו הן בריכת ברקת ובריכת צרטה. ואילו באזור גדרה יש את בריכת חורף גדולה בבית חנן. אם זאת הן אינן משתוות לבריכת החורף  אשר בבקעת נטופה.
בקעת נטופה משתרעת על פני שטח עצום ורב מאוד כ -50 קמ"ר והיא ממוקמת בין 2 מאגרי מים גדולים של מקורות . מאגר אשכול בחלק התחתון שלה ומאגר יודפת בחלק העליון שלה.
לא בכדי בחרה רשות המים הלאומית ,מקורות, להקים כאן את מאגר המים הראשי שלה בארץ. ובמילים פשוטות "השיבר של המדינה".
מאגר אשכול בבקעת נטופה

שמורת בקעת נטופה היא בית גידול ממעלה ראשונה עבור בעלי חיים רבים. כגון : קרפדה ,צפרדעים ועוד, זאת בגלל כמויות המים הרבות המצטברות כאן ומייצרות לחות מתמשכת כמעט כל ימות השנה. אלמנט שהוא הכרחי לקיום דו חיים.
מאגר מים זה הפך לשמורת טבע מוכרזת. בהסכמת 2 הנוגעים בדבר מצד אחד רשות הטבע והגנים שאמונה על שמירת הטבע בארץ לבין מקורות שאחראית על משק המים.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
פרות באחו בבקעת נטופה

בריכת החורף של נטופה ניזונה מנחל יפתחאל שהוא למעשה אחד היובלים של נחל ציפורי . נחל זה מאוד בוצי בחורף , בעבר היו בו מעיינות וקיום נותרו בו רק בוסתנים עם עצי רימון ושיחי פטל דוקרניים.
מנקודה זו ניתן להביט על גן לאומי ציפורי.

מפת בקעת נטופה

איך מגיעים לשמורת בקעת נטופה:

סעו מדרום לצפון על כביש מספר 77 מאזור רמת ישי לכיוון צומת גולני. שהגעתם לצומת המוביל(היום זה כבר מחלף) פנו שמאלה בצומת המוביל לכיוון כפר מנדא . פנו בכביש זה מיד ימינה ליישוב חנתון – כביש מספר 784. המשורה נמצאת בצדד ימין יש כניסה המובילה לאזור מאגרי המים המסתעפת ומגיעה עד לשמורה . ניתן לטייל סביב המאגרים ולראות את עצי אלון הפזורים בשוליה.

מה בסביבה

עין נון ; המפל הנסתר בכפר נחום ; הר ארבל ; עינות רקת והכנסייה הרוסית ; עין חרצית ; עין שרביט ; עיינות קשיון ; נחל תבור ; עין חיזר מעיין בשביל החמישהבריכת המשושים ; נחל הזאכי ; שמורת המג'רסה ;

 

קרדיט תמונות ליאורה סניאני

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חנתון

מיקום במפה

דילוג לתוכן