שמורות טבע בקורונה

רקע

לאחר כמעט חודשיים שכולנו מרטנו כמעט את כל השערות בראש, (למי שנשארו ) בגלל ישיבה ממושכת בבית, שהפך מן הסתם לפקעת עצבים עבור כל בני המשפחה ,  ומתכון בטוח לעלייה במשקל.

התנהלות שמורות הטבע בתקופת הקורונה

תעזבו את הסלולריים, את קונסולות המשחק שנסו מותניים וצאו לטייל , הממשלה אישרה החל ממחר 6/5/2020 את את פתיחתן של כ -20 שמורות טבע וגנים לאומיים . אם זאת חשוב להדגיש שהשמורות והפארקים שייפתחו הן יהיו בפורמט שונה מהתקופה לפני הקורונה מבחינת היקף המבקרים הרשאים להיכנס אליהן ומשך השהות .

שמורות הטבע אשר ייפתחו החל ממחר 6/5/2020 ברחבי הארץ

צפון : בניאס, נחל שניר, נחל עיון, יהודיה, עין אפק, החולה.
מרכז : נחל תנינים.
דרום : עיינות צוקים, עין גדי ומצוק הצינים.

הגנים הלאומיים שיפתחו החל ממחר 6/5/2020 

צפון : מעיין חרוד.
מרכז: קיסריה, ירקון תל אפק, מקורות הירקון, אפולוניה, בית גוברין, הרודיון, הקסטל.
דרום: מצדה (לרבות חיזיון), פארק הבשור,עתיקות עין גדי.

טיולים בתקופת הקורונה
חשוב לציין כי ישנן הנחיות המחייבות את המבקרים הנכנסים לאתרים שלעיל בהתאם למה שקבע משרד הבריאות מול רשות הגנים  לאור מגפת הקורונה כדלהלן:

1.חבישת מסכות במקומות הנדרשים
2.הקפדה יתרה  על היגיינה אישית (שטיפת ידיים מרובה בעמדות חיטוי ידיים) .
3.שמירה על מרחק נדרש בין מבקר למבקר  ואיסור על  התקהלויות בשמורות ובגנים.
4.להגביר את  תדירות ואופן ניקיון חדרי השירותים (נדרש על ידי צוותי האתרים).
5.יהיו באתרים מחיצות בעמדות קבלת קהל.
6.כל המבקרים יקבלו צמידי זיהוי בצבע.
7.המבקרים יאלצו לעבור מדידת חום בטרם כניסה לאתר.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
תל אפק בקורונה

הנחיות הרישום והתיאום לשמורות הטבע בעת הקורונה

מעבר להנחיות הללו שמחייבות הן את המבקרים בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים,יש לתאם מראש הגעה אליהן.
אופן הרישום לתיאום כניסה לשמורות השונות יהיה מקוון. במילים פשוטות כמות המבקרים השוהים  בכל אתר  בכל רגע נתון תהיה מוגבלת ומתואמת מראש. לא נעים אבל גם זה משהו, לאחר שהייתם זמן כה רב בבית בגלל הנגיף הזעיר והבלתי נראה – קורונה.
בקשת הרישום  מתחלקת ל-2 שלבים פשוטים לביצוע שכל מבקר המבקש להגיע חייב לעשות זאת לפני הגעתו לשמורה:
שלב א :בחרו את האתר הרצוי אליו אתם רוצים להגיע (זוכרים יש 20 כאילו סה"כ) – בלינק הבא : שמורות הטבע פתוחות  בקורונה . בתוך הלינק שלחצתם רדו לתחתית המסך יש שם כפתור תיאום ביקור לחצו עליו  ומלאו את הפרטים הבאים:
מועד הביקור, משך הביקור, מספר המבקרים. ממש כפי שמצוין בצילומי המסך המצורפים.
לאחר שהזנתם את נתוני הביקור  לחצו כפתור הירוק בתחתית המסך להמשך ביצוע ההזמנה, שימו לב לאישורים שעליכם לסמן למטה, לחצו על כפתור " להמשך ביצוע ההזמנה", זהו שלב ראשון הסתיים .
שימו לב עם הנכם מנוי מטמון סיימתם בהצלחה ובשלום את השלב הזה – כל שנותר לכם הוא להגיע בשעה ובזמן שנקבעו לכם.
אם אין לכם מנוי מטמון עליכם  לעבור לשלב השני והוא לרכוש כרטיסים ע"י לחיצה על הכפתור "לרכישת כרטיסים " כפי שמופיע בצילום מסך שלעיל. ואז אתם מזמינים את הכרטיסים.
שמורות הטבע שנפתחו בקורונה
לא לשכוח להביא אתכם  ולהציג בכניסה את המסמכים הבאים:

אישור "תיאום מועד הביקור" (מהאי-מייל שקיבלתם )+ אישור על רכישת הכרטיסים (מנויי מטמון והזכאים להנחה יציגו בקופה רק את אישור "תיאום מועד הביקור" ובנוסף: מנויי מטמון יציגו תעודת זהות ואת כרטיס המטמון, והזכאים להנחה יציגו את מסמכי הזכאות להנחה).

זה חשוב מאוד, מרשות הטבע והגנים נמסר כי לא תתאפשר כניסה לאתרים שנרשמתם אליהם, ללא הצגת אישור על מועד הביקור שתואם מראש. דבר נוסף חשוב לא פחות היא להגיע עם האישורים במועד שנקבע בעבורכם ולעזוב את האתר עם תום זמן השהייה שהוקצה לכם. משך השהייה המותר בכל אתר מוצג בעת תיאום מועד הביקור. הנכם מתבקשים לשמור על הניקיון ביתר שאת .

אם התחרטתם ואין באפשרותכם להגיע יש אפשרות לבטל, ביטול התיאום יש לפעול לפי ההוראות שלעיל : ביטול ביקור ברשות הטבע והגנים.
ככה זה יראה אם תגיעו למסך ביטול התיאום (שאותו גם ניתן לבטל דרך לינק מהמייל שקיבלתם ).

אם לחצתם כן לביטול הביקור תקבלו את המסך הזה ובכך אפשרתם למישהו אחר להגיע והפגנתם על הדרך חברות טובה:

אני בכל אופן ממליץ לטייל בשמורות הטבע שאינן מוכרזות באופן רשמי ואינן עם דמי כניסה ועם התהליך ,איך לומר , קצת מסורבל , הדורש היערכות והכנות מראש. כמובן גם אם אתם בוחרים לצאת לטיול משפחתי או אפילו טיול עם הכלב שלכם בטבע יש  להקפיד על הכללים של מניעת התקהלות וחבישת מסיכה – הקורונה עדיין לא נעלמה לחלוטין מחיינו מה שדורש משמעת עצמית מכל אחד ואחת מאיתנו .

שמורות טבע ללא תיאום מראש

אילו שמורת טבע  נוספות שאינן דורשות רישום או אין להן שעות פתיחה ותשלום שאני ממליץ לטייל בהם כגון : גן לאומי נחל הירקון ; עין מטע ועין תנור ; נחל פרס; שמורת שער פולג ועוד.
מקומות בצפון שניתן להגיע ללא תיאום מראש ואינן שמורות טבע מוכרזות: עין תינה -עין דיבשה ..

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

עין נטופה בבקעת נטופה

עין נטופה – מעיין האחים המחודש

עין נטופה המכונה גם מעיין האחים המחודש. הינו מעיין אשר לאורך תקופה ארוכה היה מוזנח מאוד. ורק לאחרונה הוא עבר תהליך שיפוץ רציני . והפך למעיין יפהפה באזור מושלם לטיולים ונוף. המעיין קסום וממנו תצפית מרהיבה לבקעת בית נטופה והמוביל

קרא עוד »
תחילת המסלול הרטוב נחל שוקק

המסלול הרטוב מנחל שוקק לבריכת הטחנה

תיאור בריכה הטחנה בריכה יפה אשר טובלת בסביבה ירוקה של עצי איקליפטוס תמירים וצמחיית קנה עבותה שאוהבת מים. בחודשי הקיץ ובתקופות המעבר המקום הומה אדם ניתן לטייל בסביבה לאורך נחל שוקק ולהתרחץ בבריכת הטחנה. סביב הבריכה ישנם שולחנות קק"ל המאפשרים

קרא עוד »
נחל אבוקה בקיץ

נחל אבוקה – הבריכה בנחל אבוקה

בין כפר רופין ועין הנציב אשר באזור בית שאן ועמק המעיינות זורם לו נחל יפה ופחות מוכר, שמו נחל אבוקה. למעשה בריכת המים שאליה זורם הנחל היא  גדולה ומרשימה ומזכירה אגם יותר מאשר בריכה. סביב נחל אבוקה יש נקודות ישיבה

קרא עוד »
עין נזם - עמק המעיינות

עין נזם – עין חונזיר – חוויה מרעננת

עין נזם הוא מעיין ענקי ועמוק מאוד הנובע כל השנה ונמצא בשדות החקלאיים של קיבוץ שדה אליהו אשר בעמק המעיינות תיאור המעיין לאזור בקעת בית שאן 2 פנים ; מאידך האזור עשיר במים רבים מאוד  ומחד האזור  חם מאוד באופן

קרא עוד »

האטרקציות המומלצות שלנו

תערוכת וונדרלנד במלון אימפריאל

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב – וונדרלנד

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב העונה לשם :וונדרלנד. תתקיים השנה בפעם השלישית בתאריך 23/6/24. וזו כנראה תהיה הפעם האחרונה. מדובר במיזם אומנותי מיוחד במינו בו שותפים 54 אומנים שהפכו, את 37 מחדרי מלון אימפריאל שכבר אינו בשימוש,לחדרים אומנותיים.

קרא עוד »
נופארק - פארק פנאי לכל המשפחה

נופארק – פארק פנאי עירוני לכל המשפחה בנוף הגליל

צילומים : Touring.Tom נופארק הינו פארק פנאי עירוני לכל המשפחה ביישוב נוף הגליל. יישוב פסטורלי בגליל התחתון ליד נצרת. הפארק בנוי על הר גבוה וממנו ניתן לצפות לנופי התבור ועמק יזרעאל כולו. הפארק מואר בשעות הערב.בפארק ננטעה צמחיית נוי לצד

קרא עוד »
יד אחרת של רבקל'ה רובל

יד אחרת – חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה

יד אחרת – הינה חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה בתל יוסף. החנות במקור הייתה בקיבוץ עין חרוד ובשנים האחרונות עברה לקיבוץ תל יוסף באזור עמק המעיינות. החנות בנויה משלושה חללים היא מאוד גדולה וכוללת פרטי יד שנייה מיוחדים ועתיקים

קרא עוד »
מדרגות כניסה חדשות לטיילת הדרומית צילום פמי

טיילת החומות בירושלים נפתחת מחדש

צילום: פמי. טיילת החומות הדרומית, הדרך היפה אל הכותל, וטיילת החומות הצפונית, המסלול הקוסמופוליטי – נפתחו מחדש! לאחר שיפוצים שנערכו בחודשים האחרונים, נפתחת טיילת חומות ירושלים מחדש בדיוק בזמן ליום ירושלים. השיפוצים כללו הסדרת כניסה חדשה ומדרגות לטיילת הדרומית מכיוון רחבת

קרא עוד »
הכניסה לפארק מיטל

פארק מיטל במשתלת רגב

פארק מיטל אשר בתוך משתלת רגב במושב בית אלעזרי. הינו מרכז מבקרים  ייחודי הכולל :פינת חי, משחקייה, אוסף קקטוסים ענקי (כ 5000 סוגים שונים) , גנים יפניים ועוד. הפארק הוקם לזכרה של מיטל ז"ל – בתם של בעלי המשתלה פועה

קרא עוד »

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן