נופי פרת

את הנוף היפה הזה אפשר לראות רק במקום אחד במדינת ישראל : מצפור השישה – נופי פרת.

אחרי שאזור הצפון זכה לכמויות גשם לא מבוטלות במהלך חורף 2019, הגשם הרב עבר לאזור ירושלים, ניתן לראות זאת בבירור במכ”ם הגשם. אז היום ירדו בירושלים כמויות גשם שלא זכורות שנים, כל ירושלים רבתי הוצפה במים, אדם נסחף עם רכב במנהרת הארזים ונזקק לחילוץ. ואילו האזור של מדבר יהודה, פרת והדרך המובילה לים המלח, מלווה כולו בנחלים מלאים יפה. הגדול והמוכר שבניהם הוא נחל אוג אשר לאור הגשמים הרבים שירדו בפרק זמן כל- כך קצר גרמו להצפתו ולמראות הללו.זרימה מטורפת מהרי ירושלים ישירות לים המלח בתוואי של נחל אוג, מים שזורמים בעוצמות גבוהות מאוד. ממש דרך מוצלחת לסיים את ההצגה של החורף עם השחקן הראשי –  שיטפונות 2019. בטוחני שציידי שיטפונות מזילים ריר אל מול המראות היפים הללו של נחל זורם כמו דם בעורקים, במדבר יהודה.

מי שרוצה להשלים את החוויה שלו בסיור השיטפונות שלו יפה יעשה עם יגיע לנופי פרת – מצפור השישה. מדובר על תצפית מהממת על נופי נחל פרת מנקודה גבוהה מאוד הממוקמת בתוך היישוב כפר אדומים. הרוחות בנקודה זו הם פשוט דבר בלתי רגיל אשר לא ניתן לתיאור – אך האמינו לי שווה את החוויה הזו של צפייה בנופי בראשית.

“מצפור השישה” המקום נקרא כך על שום שישה מטיילים שנרצחו על- ידי מחבלים בשעה שטיילו בנחל פרת אשר בואדי קלט, אשר נמצא בתחתית המצפור ומשקיף בצורה ברורה מאוד על הואדי. בתקופה זו של השנה כל הרי מדבר יהודה נצבעים בירוק ולפיכך הפנורמה הנשקפת מכאן היא פשוט מדהימה ומרהיבה ביופיה.

הוראות הגעה לתצפית נחל אוג : רדו בכביש 1 מירושלים(גבעה הצרפתית) לכיוון ים המלח כקילומטר לפני הפניה לכפר אדומים תראו בצד הדרך – דרך צדדית עם חנייה וגדר הנחל נמצא מתחת.(או הזינו בוויז- תצפית נחל אוג כביש 1).
לנופי פרת – המשיכו בכביש ובצומת הראשונה פנו שמאלה לכיוון היישוב “כפר אדומים” המשיכו לתוך היישוב, בכיכר פנו שמאלה ולאחר נסיעה קצרה תראו ספסלים עם שלט ” מצפור השישה. מי שרוצה להשקיע  ימשיך מזרחה לחזות בשיטפונות שבנחל קומראן שם מדובר בחוויה ייחודית ונדירה.
מה בסביבה: נחל אוגעין פרת שמורת טבע נחל פרת.

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

2 תגובות

  1. בוקר טוב גיל
    תודה רבה…נקווה לראות בדרכנו דרומה לסופש בערד ..איזו שהיא זרימה.
    יום מקסים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נופי פרת
דילוג לתוכן