לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

נופי פרת

רקע

את הנוף היפה הזה אפשר לראות רק במקום אחד במדינת ישראל : מצפור השישה – נופי פרת.

אם הגעתם בחורף חובה להגיע עם מעיל הרוחות פה מטורפות. לא ניתן להסביר. אם היו לנו כנפיים היינו פשוט עפיים. המקום נמצא בראש גבעה ביישוב כפר אדומים על אם הדרך מירושלים לכיוון ים המלח(הסבר בהמשך).

אחרי שאזור הצפון זכה לכמויות גשם לא מבוטלות במהלך חורף 2019, הגשם הרב עבר לאזור ירושלים. ניתן לראות זאת בבירור במכ”ם הגשם. אז היום ירדו בירושלים כמויות גשם שלא זכורות שנים. כל ירושלים רבתי הוצפה במים. אדם נסחף עם רכב במנהרת הארזים ונזקק לחילוץ. ואילו האזור של מדבר יהודה, פרת והדרך המובילה לים המלח. מלווה כולו בנחלים מלאים יפה.

הגדול והמוכר שבניהם הוא נחל אוג אשר לאור הגשמים הרבים שירדו בפרק זמן כל- כך קצר גרמו להצפתו ולמראות הללו.זרימה מטורפת מהרי ירושלים ישירות לים המלח בתוואי של נחל אוג, מים שזורמים בעוצמות גבוהות מאוד. ממש דרך מוצלחת לסיים את ההצגה של החורף עם השחקן הראשי –  שיטפונות 2019. בטוחני שציידי שיטפונות מזילים ריר אל מול המראות היפים הללו של נחל זורם כמו דם בעורקים, במדבר יהודה.

נחל אוג זורם בחורף

מי שרוצה להשלים את החוויה שלו בסיור השיטפונות שלו יפה יעשה עם יגיע לנופי פרת מצפור השישה. מדובר על תצפית מהממת על נופי נחל פרת מנקודה גבוהה מאוד הממוקמת בתוך היישוב כפר אדומים. הרוחות בנקודה זו הם פשוט דבר בלתי רגיל אשר לא ניתן לתיאור – אך האמינו לי שווה את החוויה הזו של צפייה בנופי בראשית.

“מצפור השישה”  נקרא כך על שום ששת המטיילים שנרצחו על- ידי מחבלים שפלים בשעה שטיילו בנחל פרת אשר בואדי קלט הנמצא בתחתית המצפור ומשקיף עליו בצורה ברורה מאוד. במקום 2 שלטים הראשון מעץ עם שמות החללים של הפיגוע והשני שלט מתכתי  חקוק על סלע שגם עליו מוטבעים פרטי הנרצחים. בתקופה זו של השנה כל הרי מדבר יהודה נצבעים בירוק ולפיכך הפנורמה הנשקפת מכאן היא פשוט מדהימה ומרהיבה ביופיה.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
גיל מבא לי לטייל בשיטפונות

הוראות הגעה לתצפית נחל אוג :

רדו בכביש 1 מירושלים(גבעה הצרפתית) לכיוון ים המלח. כקילומטר לפני הפניה לכפר אדומים תראו בצד הדרך. דרך צדדית עם חנייה וגדר הנחל נמצא מתחת.(או הזינו בוויז- תצפית נחל אוג כביש 1).

הוראות הגעה למצפור השישה -נופי פרת

לנופי פרת , המשיכו בכביש (מנקודת התצפית שלעיל) .ובצומת הראשונה פנו שמאלה לכיוון היישוב “כפר אדומים” המשיכו לתוך היישוב. בכיכר פנו שמאלה ולאחר נסיעה קצרה תראו ספסלים עם שלט עץ” מצפור השישה". מי שרוצה להשקיע  ימשיך מזרחה לחזות בשיטפונות שבנחל קומראן שם מדובר בחוויה ייחודית ונדירה.

נחל אוג זורם בחורף

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

2 תגובות

  1. בוקר טוב גיל
    תודה רבה…נקווה לראות בדרכנו דרומה לסופש בערד ..איזו שהיא זרימה.
    יום מקסים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נופי פרת

מיקום במפה

דילוג לתוכן