סובב נופית -שביל אוהד

רקע

שביל אוהד המכונה גם שביל סובב נופית. הינו מסלול טיול הנמצא באזור עמק יזרעאל. שביל זה קרוי על שמו של אוהד זך זכרונו לברכה. אשר היה תושב נופית ונהרג במהלך מלחמת לבנון בשנת 1998.

תחילתו של המסלול , שאורכו רק כ – 2.4  ק"מ בלבד. היא בכניסה ליישוב הפסטורלי, נופית. שימו לב כי בכניסה ליישוב יש סימון שבילים שצבעו כחול -לבן. לא בכדי נקרא המסלול "סובב נופית" ,מאחר שהוא פשוט מקיף את היישוב. ועובר בנקודות חן רבות שמיד נדבר עליהן .המסלול כולל מספר מוקדי פריחה בין השאר ניתן לצפות בפריחת הכלניות . כמו כן יש נקודות תצפית לאזור כולו : העיר הגדולה חיפה, הקריות שסביבה , אזור ערוץ נחל ציפורי , מפרץ חיפה וכמובן נופית.

מעבר לנופים יש בדרך גם שרידים ארכיאולוגיים שמוצגים כאן כגון : מכשירים ששימשו לטחינה והפקת קמח (אבני ריחיים עשויים מאבן בזלת) ,בית בד, טחנות קמח ועוד.

שביל אוהד חובר בתוואי שלו אל שביל ישראל.

לטייל בנופית -שביל אוהד

במהלך הטיול בשביל אוהד ישנן מספר נקודות מעניינות מאוד למשל : בוסתן פעיל עם עצי פרי כגון : רימון ,תאנה ועוד – שימו לב חל איסור לקטוף!!!. נקודה מעניינת נוספת היא "מצפור החיפושית" מדובר על נקודה גבוהה במסלול המשקיפה על היישובים הבדואים שבגליל כגון : כאביה ,חואלד ועל היישוב היהודי : הרדוף. המצפור קיבל את שמו בגלל צבעי השחור אדום בנוף הגבעות שסביב המזכיר חיפושית "פרת משה רבנו".

נקודה מעניינת נוספת הנמצאת בהמשך, בה יש פיצול שבילים, היא עץ האלון העתיק והגדול. מפה תוכלו להיכנס לשביל המחבר את שביל אוהד עם נחל ציפורי (סימון אדום).

זוהי  נקודה גבוהה, הצופה  על האזור כולו שמה "מצפור ראס עלי". כשמה כן היא צופה על הכפר. המשיכו מפה להקיף את היישוב , ולכו עם אותו הסימון. בהמשך תגיעו לקטע בעל אופי הליכה של ירידה. קק"ל התקינה פה מעקה לכדי להקל על המטיילים.  באופק תראו שדרת עצים מרוכזת יחדיו במקובץ – זהו יער ציפורי.

התחנות הבאות במסלול עוברות בגן ארכיאולוגכי המציג לראווה אביזרי חקלאות קדומים כגון אבן ריחיים , בדומה לגן הארכיאולוגי שהוצב בגבעת התיתורה בעיר מודיעין.

חלקו של המסלול מוצל ע"י צמחיית חורש טבעי כגון : אלון ,קיסוסית ,לבנה רפואית ועוד.

המסלול מסתיים בטיפוס קל על מדרגות שיביא אתכם סמוך לנקודה בה השארתם את רכביבכם.

לסיכום שביל אוהד הינו מסלול טיול הבנוי שכבות שכבות שבכל קטע הליכה מתגלה טפח ושכבה אחרת מתוך מכלול מסקרן של טבע, ארכיאולוגיה, גיאוגרפיה וחיי קהילה בעלי אופי כפרי טיפוסי שבגליל התחתון.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
שביל אוהד ליד נופית

איך מגיעים : בוויז :שביל אוהד. חנו סמוך לכניסה ליישוב ולכו עם השילוט "שביל אוהד -סובב נופית" המופיע על שלט עץ.

קרדיט צילומים : חניתה אזולאי מהקבוצה :מטיילים מכייפים ומשתפים.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שביל אוהד

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן