לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

מצפור מיכל זוהר בסובב גילון

רקע

שביל סובב הר גילון, הינו שביל טיול באזור הגליל התחתון. המסלול עובר במצפור מיכל זוהר ז"ל, מיכל הייתה חיילת בדרגת סגן בת היישוב גילון (מועצה אזורית משגב). היא נהרגה בפיגוע דריסה בתחנת אוטובוס בידי נהג משאית שהיה בגילופין, יהי זכרה ברוך.
השביל סובב את הר גילון , זהו הר המתנשא לגובה של כ- 400 מטרים הנמצא על רכס שגור. שיפוליו נושקים לבקעת בית הכרם. השביל עובר בנקודות עניין רוויות בנוף גלילי טיפוסי מהול בצבע ירוק הצובע את ההר וסביבתו. הליכה בשביל סובב גילון מעוררת השתאות והתפעמות נוכח הנופים המיוחדים. שכוללים : כרמי זיתים, חורש ים תיכוני ופריחה של לא פחות מ 8 מיני סחלבים באביב.

תיאור המסלול

מסלול סובב הר גילון. הינו מעגלי ואורכו כ 13 ק"מ לערך ,השביל מחולק ל 13 קטעים. כאשר כל משפחה בקהילת גילון אמונה על תחזוקה ניקיון של הקטע שבאחריותה.  ייעודו המקורי של השביל הוא לרוכבי אופניים .אך השילוט מתחשב גם בטיילנים הולכי רגל שיכולים לעשות את השביל כולו או את חלקו. הדבר בא לידי ביטוי בכך שיש סימונים ל 2 סוגי המטיילים. סימון כחול למטיילים רגליים , סימון צהוב לרוכבי אופניים. כאשר כל שביל הינו בכיוון הנגדי למשנהו.
את השביל הכשירה קרן קיימת לישראל.
הסביבה הנופית המאפיינת את המסלול כולל סלעי קירטון מצופים בצמחיית בתה. סך המרכיבים מהם מורכב שביל סובב גילון מייצרים סביבת טיול פנטסטית. אחד ממוקדי העניין המשמעותיים בשביל הוא מצפה מיכל זוהר. המקום פונה לנוף מוריק של טבע פראי בלתי נגמר. באתר גלעד אבן עם דמותה של מיכל ז"ל המתאר את קווי אישיותיה וחיה.  בנוסף פסל מתכת של נערה רוקדת לזיכרה של מיכל שהייתה רקדנית מוכשרת.
בגלל אופיו הגבוה של השביל , יש במהלכו כמה מצפורים ומצפים כגון : מצפורית זהו מצפה החולש על אזור הגליל בין המקומות הנראים מפה ניתן למנות את : בקעת בית הכרם, בקעת מגד, הר כרמי , מתלול צורים, כרמיאל והר כמון . כמו כן ניתן לצפות מפה גם על חלקים מהגליל העליון כגון : הרי מירון ורכס הרי צורים. את המקום טיפחו בני מצוות מהיישוב צורית כפרויקט חינוכי והוא כולל עצים. מצפור נוסף הוא בחניון נחל שגור המשקיף על מישור החוף באופק ונמצא מעל קניון בית הכרם לפרטים נוספים על מקום זה : נחל שגור.
מפת האזור בשביל סובב הר גילון
למי שאינו חפץ במסלול מטיבי לכת , יכול לעשות גם מסלולים מעגלים וקצרים שהוכשרו ע"י קהילת גילון אשר מחברת את הילדים באופן מוחשי לטבע הצמוד ליישוב.
למשל שביל קצר ומעגלי בן 2 ק"מ בלבד המתחיל סמוך למצפורית. וישנם עוד כמה מסלולים קצרים שכאילו כגון : שביל ילדי צורית ,שביל "יהי שלום" ,שביל ילדי הר גילון, ושביל סובב משגב.
אחת מהמלצות וסיפורי מטיילים "אנחנו הלכנו כשעה וחצי ועלינו למצפור דרך שביל אופניים."
הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
אנדרטה לזיכרה של מיכל זוהר

איך מטיילים את זה?

אם בחרתם לעשות את האלטרנטיבה הקשה והארוכה, הכוונה את כל השביל, 12.5 ק"מ זה ייקח לכם כ 5 שעות לפחות.  אם אתם בקטע של טיול לייט,  בלי הרבה מאמץ , לכו למצפורים שתוארו לעיל התענגו על הנוף וחיזרו חזרה. אפשרות נוספת היא לעשות את המסלולים הקצרים והמעגליים שתוארו לעיל.

מומלץ וכדאי להתחיל את המסלול ממצפורית , לאחר שנהנתם מהנוף התחילו ללכת עם הסימון הכחול , עד שתגיעו לאחר זמן קצר מאוד להתפצלות שבילים , כחול – המשך מסלול סובב הר גילון. אדום – שביל ילדי צורית  (מסלול קצרצר שיש בו צניר מיוחד) ממנו יש אפשרות להתחבר לשביל יהי שלום שהוא למטיבי לכת.

אם החלטתם להמשיך בכחול תגיעו לנקודות השקה עם היישוב גילון , למשל בית ספר הר גילון ומצפור מיכל , ולבסוף השביל חוזר למצפורית.

מצורפת מפת מסלול אינטרקטיבית לנוחיותכם , יש אפשרות לנווט באמצעותה.

כדי להגיע לנקודת ההתחלה  לחצו על הקישור הזה : https://goo.gl/maps/7wxc6mwEJ1RfZjdv8. זוהי כיכר ביישוב צורית ,ממנה לכו ברגל דרך הרחובות לכיוון צפון , למצפורית שם מתחיל ומסתיים המסלול .

שביל סובב צורית

תמונות באדיבות שולי חמדי.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סובב צורית

מיקום במפה

דילוג לתוכן