לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

שביל נחל נעמן

רקע

נחל נעמן הוא נחל איתן שהמילה "קצר ולעניין" מתאימה לו כמו "כפפה ליד". הוא נמתח לאורך של כ 10 ק"מ לערך מקיבוץ אפק עד לעכו. בדרך הוא עובר במקומות רבים כגון : קיבוץ מסריק , מפרץ חיפה ובסוף מגיע לעכו שם נשפך לים. המעיינות אשר מזינים את נחל נעמן נמצאים בשמורת טבע מוכרזת הסמוכה למקום בשם "עין אפק" . בסביבתו של הנחל  נוצרו ביצות גדולות שמקורן עוד מימים עברו. הסיבה לכך נעוצה בתוואי השטח, שהינו מאוד משופע מה שגורם להאטת תנועתו וזרימתו של הנחל ולהארכת דרכו. בעקבות כך נוצרו הביצות.

תיאור המסלול של נחל נעמן

המסלול מתחיל בשוק של קרית ביאליק. תחילת המסלול עובר סמוך לתעלת ניקוז שנבנתה במקום(שימו לב אי אפשר כרגע להיכנס מהשוק הסבר למטה). לאחר הליכה של כ- 200 מטרים מגיעים לנחל נעמן. כאן עליכם לפנות שמאלה לעבר שביל מסודר וטוב להולכי רגל רוכבי אופניים וגם עגלות. כעת באופן פורמלי אתם בתוך השמורה. הביטו סביבכם – משמאל שמורת הטבע כרי נעמן, מימין זורם הנחל בתוך ערוצו. לכו עם השביל עד שתגיעו לסככה מוצלת שממנה ישנה תצפית לנחל. שילוט עם הסבר על המקום ושולחנות ישיבה. אורכו של המסלול הקצר הוא כ 4 ק"מ – 2 ק"מ לכל כיוון – הלוך וחזור. כשעה וחצי הליכה .

במהלך המסלול יש שני גשרים המובילים לצד השני  של גדת נחל נעמן , שם ישנה חורשת אקליפטוס עם שולחנות פיקניק , אזור זה אינו נגיש לעגלות . בין הגשרים ישנו מרחק של כ 700 מטר, רצפת הגשרים עשויה עץ , העמידה על הגשר מאפשרת הצצה נדירה אל תוך קרביו של הנחל , שם ניתן לראות בעלי חיים כגון : בלניות, דגי לבנון (דגים שרבים מהם נמצאים בנחל הירקון והובאו לצרכי רבייה במעיינות ), דגי שפמנון ענקיים (מזכירים חוצנים במראה שלהם גם הם מגיעים מן המעיינות בעין אפק) . עוד בעל חיים מעניין שהובא לכאן הוא צב מים מתוקים שקיים גם בנחל אלכסנדר.

שלט שביל נחל נעמן

מה שתואר לעיל הוא החלק הדרומי יש גם את החלק הצפוני בו ניתן לטייל : מזה כמה חודשים מפתחים את החלק הצפוני שהוא מקסים אפשר ללכת מעל לשבילים וליד בריכות הדגים הפרטיות של כפר מסריק ולוחמי הגיטאות ולשם מתרכזים הרבה עופות נודדים בעונת הנדידה .

לשמורת נחל נעמן  יש 2 כניסות :

1. מאזור התעשייה( אפשר להגיע כרגע מאפשרות זו) מכביש 22 בירידה לאזור תעשיה קרית ביאליק ובכיכר לפנות ימינה( לכתוב בוויז שביל נחל נעמן קרית ביאליק ולנסוע עד הסוף יש שם חניות)!!!

2. בוויז "שוק עירוני קרית ביאליק" .ממחלף המוביל סעו על כביש  79 לכיוון מערב לקריות, המשיכו כל הזמן ישר גם במחלף הבא (במחלף סומך) נמשיך  ישר , במחלף הבא (עוקף קריות) המשיכו ישר פנו ימינה לרחוב חוגלה (חילפו על פני עיריית קרית ביאליק ופארק הקפסולות) , בכיכר הראשונה פנו שמאלה ובכיכר השנייה אחריה ימינה . המשיכו לנסוע ישר בכיכר הראשונה , בכיכר השנייה פנו ימינה , בכיכר שאחריה פנו שמאלה לרחוב שי עגנון , סעו ישר עד שתגיעו לשוק העירוני.שימו לב : הכניסה הזו מהשוק סגורה זמנית בגלל שבונים שם גשר. 

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
מסלול נחל נעמן

מפה

אזהרות ודגשים :

אסור לדוג בנחל.

אסור להתרחץ בנחל.

נחל נעמן מסלול

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שוק עירוני קרית ביאליק

מיקום במפה

דילוג לתוכן