לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מקטע 9 שביל ישראל

רקע

שביל ישראל מקטע מספר 9  הינו אחד המקטעים המסקרנים והמרשימים הוא מתחיל בחצר כנרת ומסתיים בכפר קיש.

תוואי מקטע 9 של השביל שכב את לבבותיהם של מטיילים רבים  מתחיל בחצר כנרת וממשיך לכפר קיש. הוא עובר דרך נהר הירדן הזורם דרומה לכיוון ים המלח. אל מעלה נחל יבניאל ורמת סירין. הוא חובר לנחל תבור עד לנקודת הסיום שלו בסמוך לכפר קיש.

תיאור המסלול

אורך המקטע הינו כ- 24.7 ק"מ. תחילתו בחצר כנרת, בכניסה למושבה כנרת. מכאן מתחילים לצעוד לכיוון החיבור עם כביש 90 ונכנסים לשטח.ניתן להשאיר רכבים בסמוך לחצר כנרת, ניתן למצוא חניה ברחוב המייסדים במושבה כנרת. בסיום המסלול ניתן לחנות רכבים בסמוך למעלה קיש (אתר פיקניק מסודר).

המסלול מתחיל בחצר כנרת, מכאן צועדים על כביש הגישה למושבה כנרת, חוצים אותו דרומה וממשיכים לצד כביש 90 כאשר הסימון מורה לפנות ימינה לדרך עפר.מומלץ לסטות מן השביל מעט ולהיכנס לביקור בבית הקברות של כנרת, בו ניתן לבקר דמויות מוכרות ומשפיעות אשר היו בני חצר כנרת והסביבה.

ניתן להסתובב בין חלקות הקבר ולזהות שמות מוכרים בניהם: ברל כצנלסון, רחל המשוררת, דב בורוכוב ועוד.ממשיכים לצעוד בדרך מישורית ונוחה בינות "ביצת כנרת" ומתקנים חקלאיים שהוצאו משימוש.
בדרך תפגשו אנדרטה לזכר "בובה" – פרדה שהייתה שייכת לאחד מחלוצי המושבה כנרת, אהרון שידלובסקי.

פחות מ 1 ק"מ של צעידה, נגיע לבית המוטור – מתקן שאיבת מים שהוקם בתחילת המאה ה – 20 על מנת להשקות את השדות החקלאיים.בסמוך למבנה שלטי הסבר (הגיעו מוכנים עם בטרייה בפלאפון שתוכלו להאזין לשיר: "חורשת האקליפטוס" של נעמי שמר).

מכאן, חולפים על פני אתר הירדנית המשמש לעולי רגל ותיירים נוצרים כאתר טבילה בנהר הירדן.

מחצר כנרת לכפר קיש- שביל ישראל

השביל ממשיך בדרך עפר נוחה וישרה, חולפים גם על פני אתר הנופש והשייט "רוב רוי". ממשיכים עם שביל ישראל ותוואי נהר הירדן הדרומי. לאורך הדרך נקודות רבות לעצירה על שפת נהר הירדן.
הצעידה על גבי טיילת נוחה, חולפים על פני "סכר אלומות", ממנו והלאה מושבים לנהר הירדן מי המוביל המלוח של הכנרת.

ההליכה על גבי דרך עפר נוחה עוד כ – 2 ק"מ עד לפניה מערבה בתחילת המעלה לאורך הגדה הדרומית של נחל יבניאל.שביל ישראל לא עובר בנחל יבניאל עצמו, אלה עולה בגדה הדרומית של הנחל.
לאורך כ – 2.5 ק"מ נשקף נוף מרהיב של נחל יבניאל, צועדים בדרך חשופה לשמש עם מעט עליות מתונות.

לאחר המקטע הזה נפרדים מדרך העפר לשביל מסומן בצבע שחור ושביל ישראל.השביל עולה במעלה נחל יבניאל, עלייה תלולה. בדרך כשעולים, לא לשכוח להציץ לאחור לנוף הנשקף מגובה ההר.
בסוף העלייה יוצאים משמורת הטבע של נחל יבניאל, וממש בהמשך ובסמוך לשביל מחכה נקודת עצירה מצוינת:  חוות סאני (מלאכי שביל).במקום יש שירותים אקולוגיים, נקודת עצירה ומנוחה מסודרת – המקום מארח שביליסטים, ניתן ליצור קשר עם החווה לפרטים.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
נופי מקטע 9 שביל ישראל

שביל ישראל ממשיך לעלות עוד בערך 500 מ' עד למפגש עם שביל עפר בסימון אדום, הגענו לצומת T. כאן יש לפנות שמאלה עם סימון שביל ישראל. פניה ימינה תוביל בשביל עפר אדום עד למושבה יבניאל (מרחק של כ -4 ק"מ).בדרכנו עם שביל ישראל, נבחין בחוות חקלאיות לצד הדרך, יש לשים לב לסימון השביל שמתנתק מהשביל האדום ומתחבר עם סימון שחור ושוב עולה.

במהרה ניתן לראות את הנוף הנשקף אל עבר בקעת כנרות והחלק הדרומי של הכנרת.עליה של 2 ק"מ תביא אותנו למצפה חן כנרתי, הקרויה על שמו של חן אשר נולד בקבוצת כנרת, גדל וחי לצד הכנרת, ובמהלך פעולה מבצעית בלבנון בשנת 1994, נהרג.

מכאן ממשיכים לצעוד על דרך עפר נוחה ורחבה, לאורך נופים מרהיבים של מורדות נחל יבניאל, דרום הכנרת ורמת הגולן.

התצפית הלוא היא:  "החללית".נשמע מצחיק, אך זה הכינוי אשר דבר במתקן הדו קומתי המשמש נקודת תצפית אחרונה לפני שממשיכים לצידו השני של הרכס ונפרדים מהנופים עוצרי הנשימה לכיוון צפון מזרח.נקודה מצוינת לעצירת קפה.

הנוף הנשקף בהמשך הצעידה שונה לגמרי ממה שהורגלנו עד כה. ראשית כל, הסתיימה העלייה! מכאן הדרך הופכת קלה יותר, מישורית ברובה (אך חשופה לשמש).נצעד עם סימון השביל, יש לשים לב לסימונים השונים שכאן הם רבים.י

שביל ישראל - מקטע מספר 9

שנו סלע אשר מאגד את כל צבעי הסימונים המתחברים להם בצומת זו. אנחנו עם שביל ישראל. הצעידה בין שדות חקלאיים כ – 2.5 ק"מ בשביל מתפתל ואל מולנו הר תבור נשקף באופק מזוויות מעניינות ומרהיבות. נגיע בהמשך גם אליו…

נכנסים לשמורת הטבע של רמת סירין, נקודת העצירה המומלצת הבאה היא: עין אולם.מעיין נובע ולצידו מספר עצי שיזף ענקיים המעניקים צל חשוב במסלול חשוף לשמש. לאחר המנוחה בעין אולם עד לנקודת המנוחה הטובה הבאה ישנם 3 ק"מ נוספים, למעיין נוסף: עין רכש.

במעיין ישנם גם עצים המעניקים צל ממש לצד זרימת המים.

מעין רכש נמשיך לצעוד על שביל עפר רחב ונוח, ונגיע לחיבור עם נחל תבור ושמורת נחל תבור. מכאן בקלות ניתן להתחבר למסלול המעגלי של נחל תבור המתחיל בקיבוץ גזית.
נמשיך לצעוד לאורך ערוצו של נחל תבור הזורם אלינו מהר תבור, בדרך נוחה עם מעט עליות ויריות לסירוגין.

בשעה טובה, עוד כ – 3 ק"מ מגיעים למעלה קיש. כאן ישנו פארק מסודר ונוח אשר הוסדר לטובת תושבי כפר קיש והמטיילים באזור.
זוהי נקודת סיום המקטע.
נתראה במקטע הבא!

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חצר כנרת

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן