מקטע 8 - שביל ישראל

רקע

מקטע 8 של שביל ישראל הינו מקטע מרתק שמתחיל בצומת מגדל ומסתיים בחצר כנרת דרך בקעת ארבל. נתחיל בטיפוס להר ארבל ונרד אל עבר נחל רקת. עליה לישוב מצפה וממנו דרך העיר טבריה ויער שוויץ אל חצר כנרת.

תיאור המסלול

אורך מקטע זה שלשביל ישראל מצומת מגדל  ועד לחצר כנרת הוא 22.4 ק"מ.המסלול מתחיל בסמוך לצומת מגדל במקום חניה מסודר לצד "המפגש של חיליק". ניתן להשאיר רכבים בחניה במקום בבטחה ולצאת לצעידה.
מכאן יש לעקוב אחרי סימון השביל לצד הכביש אשר פונה לשביל עפר בין הגידולים החקלאיים בבקעת ארבל.

צועדים בין השדות החקלאיים אשר בבקעת ארבל הפורייה, אשר אליה זורם נחל ארבל בדרכו לכנרת.שביל ישראל ברור באזור הזה, ומתחבר יחד עם עוד שביל בסימון כתום: שביל ישו Jesus Trail.לאחר האזור החקלאי חוצים כביש בצורה בטוחה במעבר חציה בצומת הפונה לואדי חמאם.

לצד כביש הגישה לכפר, צועדים על המדרכה עד לכניסה לשמורת הטבע ארבל.לאורך השביל זורם נחל ארבל, ובצידה נקודות מוצלות לעצירה עם שלטי מידע והסבר על הטבע המרהיב באזור.

נוף כנרת מקטע 8 שביל ישראל

מצד שמאל של השביל הר ארבל נגלה לנגד עינינו – אל עברו נמשיך את הצעידה. מכאן מתחילה עלייה להר ארבל, בשביל נוח במגמת עליה. נגיע לפיצול שבילים של שביל ישראל ושביל מסומן בצבע אדום היורד מהר ארבל.
ניתן לסטות משביל ישראל בכדי להגיע אל מצודה עות'מאנית מרהיבה שנבנתה במאה ה -17 על גבי מצוקי הארבל.

נמשיך בצעידה עם סימון השביל, כשלפתע נוף הכנרת יפתח לפנינו. מכאן, העלייה הופכת תלולה יותר על גבי בולדרים וסלעי הגיר הדק האופייני לארבל. יתדות אשר מוצמדות לסלעים יסייעו לנו בטיפוס לפסגה.
אפשר להסדיר נשימה, ליהנות מהנוף המרהיב ו.. להמשיך😊

לאחר כ – 200 מ' נגיע לתצפית נוספת בה אפשר לנוח, אז שווה להמשיך עם השביל, להגיע לתצפית ולנוח כאן. השביל ממשיך במגמת ירידה ומקיף את מאגר ארבל אותו רואים מרחוק. עוברים דרך שער ברזל לדרך הנוף, שממשיכה מכאן ועד למצפה.

הדרך במגמת ירידה, על גבי שביל עפר חשופה לשמש – יש להצטייד בהתאם.צועדים ממש בפאתי כפר חיטים ויורדים אל עבר ערוץ נחל רקת. חוצים את הערוץ, ממשיכים על שביל העפר עד שמגיעים לכביש גישה לכפר זיתים, ארבל וכפר חיטים.

יש לשים לב, השביל מסומן ממש לצד כביש 7717, ולאחר כ – 400 מ' חוצים את הכביש לדרך עפר העולה ונכנסת למצפה. צועדים ברחובות מצפה ויוצאים אל עבר הכביש הראשי המחבר אותנו לשדרות ספיר בטבריה.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
הארבל במקטע 8 שביל ישראל

דרך שדרות ספיר צועדים במגמת עליה, רואים את הנוף המרהיב מהחלק העליון של העיר טבריה על הכנרת וסביבתה ומגיעים לכניסה ליער שוויץ.נכנסים לתחום היער דרך שער של קק"ל (שסגור לרכבים בדרך כלל), והולכים בדרך הנוף.

הצעידה נוחה חלקה על דרך עפר וחלקה סלולה עד שמגיעים למצפה קרל לוץ.במצפה אפשר לנוח ושוב ליהנות מהנוף המרהיב. מכאן ניתן לצפות על העיר טבריה מכיוון דרום. ממשיכים בדרך נוף של היער, חלקה בירידה. לאורך הדרך תצפיות לכיוון מזרח.

לאחר כ – 2 ק"מ עוזבים את יער שוויץ ויוצאים לדרך פתוחה וחשופה לשמש במורדות הגבעות לכיוון החלק הדרומי של הכנרת.נקודת העצירה הבאה: עין פוריה.מעין מקסים ומסודר, בינות עצי דקל המעניקים צל ושולחנות פיקניק מסודרים.

מכאן המשך הדרך במגמת ירידה ההולכת ונהיית תלולה לכיוון המושבה כנרת.

תצפית על הכנרת במקטע 8 ממגדל לכנרת

מסיימים את דרך העפר התלולה ונכנסים לרחוב המייסדים של המושבה כנרת – אחת מהמושבות הראשונות שהוקמו ע"י החלוצים של אנשי העלייה השנייה.
צועדים בין הבתים היפים הראשונים שהוקמו במושבה – אחד מהם הוא "הארמון" כך הוא מכונה.

בית מפואר של המהנדס יעקב טריידל אשר שימש גם כבית מלון. על בית זה נכתב השיר: "אגדה על שפת ים כנרת" \ יעקב פיכמן.
בסוף רחוב המייסדים מסתיים מקטע זה של השביל. מומלץ להיכנס לביקור במוזיאון חצר כנרת על מנת ללמוד ולשאוב השראה מהדמויות שפעלו כאן בסוף המאה ה – 19 ובתחילת המאה ה – 20.
נתראה במקטע הבא.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

עין נטופה בבקעת נטופה

עין נטופה – מעיין האחים המחודש

עין נטופה המכונה גם מעיין האחים המחודש. הינו מעיין אשר לאורך תקופה ארוכה היה מוזנח מאוד. ורק לאחרונה הוא עבר תהליך שיפוץ רציני . והפך למעיין יפהפה באזור מושלם לטיולים ונוף. המעיין קסום וממנו תצפית מרהיבה לבקעת בית נטופה והמוביל

קרא עוד »
תחילת המסלול הרטוב נחל שוקק

המסלול הרטוב מנחל שוקק לבריכת הטחנה

תיאור בריכה הטחנה בריכה יפה אשר טובלת בסביבה ירוקה של עצי איקליפטוס תמירים וצמחיית קנה עבותה שאוהבת מים. בחודשי הקיץ ובתקופות המעבר המקום הומה אדם ניתן לטייל בסביבה לאורך נחל שוקק ולהתרחץ בבריכת הטחנה. סביב הבריכה ישנם שולחנות קק"ל המאפשרים

קרא עוד »
נחל אבוקה בקיץ

נחל אבוקה – הבריכה בנחל אבוקה

בין כפר רופין ועין הנציב אשר באזור בית שאן ועמק המעיינות זורם לו נחל יפה ופחות מוכר, שמו נחל אבוקה. למעשה בריכת המים שאליה זורם הנחל היא  גדולה ומרשימה ומזכירה אגם יותר מאשר בריכה. סביב נחל אבוקה יש נקודות ישיבה

קרא עוד »
עין נזם - עמק המעיינות

עין נזם – עין חונזיר – חוויה מרעננת

עין נזם הוא מעיין ענקי ועמוק מאוד הנובע כל השנה ונמצא בשדות החקלאיים של קיבוץ שדה אליהו אשר בעמק המעיינות תיאור המעיין לאזור בקעת בית שאן 2 פנים ; מאידך האזור עשיר במים רבים מאוד  ומחד האזור  חם מאוד באופן

קרא עוד »

האטרקציות המומלצות שלנו

בלו אייס ארנה - היכל הקרח באשדוד

בלו אייס ארנה – היכל הקרח באשדוד

צילומים: ניקיטה לובוביץ'. בלו אייס ארנה, מרכז ספורט ובילוי על הקרח החדש המתקדם בישראל, נפתח באשדוד ומזמין אתכם לבילוי מדהים וחוויה מרעננת על הקרח החדש ועם ציוד שאין כמותם בארץ! בין אם אתם מחליקים מתחילים או מנוסים, אצלנו תוכלו להעביר

קרא עוד »
תערוכת טהירו במערת בית גוברין

תערוכת טהירו במערת הפעמון בית גוברין

תערוכת טהירו במערת הפעמון  בגן לאומי בית גוברין. הינה תערוכה מיוחדת במינה.המתקיימת בערבי הקיץ  מ 20/6/24 ועד 31/10/24. השם "טהירו" נלקח מהיהדות ומשמעותו "אור עליון" . התערוכה מתקיימת במערה הצפונית. יש במקום חנייה מסודרת ואפילו אזורי פיקניק שלפני או אחרי

קרא עוד »
תערוכת וונדרלנד במלון אימפריאל

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב – וונדרלנד

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב העונה לשם :וונדרלנד. תתקיים השנה בפעם השלישית בתאריך 23/6/24. וזו כנראה תהיה הפעם האחרונה. מדובר במיזם אומנותי מיוחד במינו בו שותפים 54 אומנים שהפכו, את 37 מחדרי מלון אימפריאל שכבר אינו בשימוש,לחדרים אומנותיים.

קרא עוד »
נופארק - פארק פנאי לכל המשפחה

נופארק – פארק פנאי עירוני לכל המשפחה בנוף הגליל

צילומים : Touring.Tom נופארק הינו פארק פנאי עירוני לכל המשפחה ביישוב נוף הגליל. יישוב פסטורלי בגליל התחתון ליד נצרת. הפארק בנוי על הר גבוה וממנו ניתן לצפות לנופי התבור ועמק יזרעאל כולו. הפארק מואר בשעות הערב.בפארק ננטעה צמחיית נוי לצד

קרא עוד »
יד אחרת של רבקל'ה רובל

יד אחרת – חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה

יד אחרת – הינה חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה בתל יוסף. החנות במקור הייתה בקיבוץ עין חרוד ובשנים האחרונות עברה לקיבוץ תל יוסף באזור עמק המעיינות. החנות בנויה משלושה חללים היא מאוד גדולה וכוללת פרטי יד שנייה מיוחדים ועתיקים

קרא עוד »
מדרגות כניסה חדשות לטיילת הדרומית צילום פמי

טיילת החומות בירושלים נפתחת מחדש

צילום: פמי. טיילת החומות הדרומית, הדרך היפה אל הכותל, וטיילת החומות הצפונית, המסלול הקוסמופוליטי – נפתחו מחדש! לאחר שיפוצים שנערכו בחודשים האחרונים, נפתחת טיילת חומות ירושלים מחדש בדיוק בזמן ליום ירושלים. השיפוצים כללו הסדרת כניסה חדשה ומדרגות לטיילת הדרומית מכיוון רחבת

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיקום במפה

מתאים ל
מתאים ל
רמת מחיר
רמת מחיר
סוגי מסלולים
סוגי מסלולים
סוג הלינה
סוג הלינה
רמת מחיר
רמת מחיר
מה כלול?
מה כלול?
נגישות
נגישות
סוג המסעדה
סוג המסעדה
רמת מחיר
רמת מחיר
כשרויות
כשרויות
משלוחים
משלוחים
נגישות
נגישות
סוג אטרקציה
סוג אטרקציה
מתאים ל
מתאים ל
נגישות
נגישות
נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן