מים חיים במקטע 6 שביל ישראל

רקע

מקטע מספר 6 של שביל ישראל  מחניון הפיתול למפגשו של השביל עם כביש 85. לוקח אותנו מחניון הפיתול ממנו מתחברים לנחל מירון הזורם לנחל עמוד ואיתו לכנרת.הצעידה בתוואי נחל עמוד לאורך כל הדרך, במהלכה ישנן הזדמנויות רבות להיכנס למים הנפלאים הזורמים בנחל כל השנה.

תיאור המסלול

אורך המסלול הוא – 12.20 ק"מ. המסלול מתחיל בחניון הפיתול ממנו יוצאים מתחת לכביש ומתחברים לנחל מירון. צועדים לאורך תוואי הנחל ונכנסים לשמורת הטבע של נחל עמוד.לאחר כ- 3 ק"מ מגיעים לפיצול שבילים עם אפשרות לעלות לחניון הלילה של נחל עמוד, שביל ישראל ממשיך עם תוואי הנחל לכיוון דרום מזרח עד לכביש 85.

ניתן להשאיר רכבים בתחילת המסלול בחניון הפיתול וכן בסופו בחניה מסודרת לצד כביש 85.בחניון הפיתול יש נקודה למילוי מי שתייה.

נחל עמוד - שביל ישראל מקטע 6

הצעידה מחניון הפיתול מתחילה בחיבור לנחל מירון. כאן, צועדים מתחת לכביש המתפתל ועולה לכיוון הכניסה לישוב מירון וממשיך לצפת (על כן החניון נקרא: "הפיתול").לאחר בערך 200 מ' מגיעים לתוואי נחל מירון, ובו זרימת מים כל השנה.
לאורך הנחל נוצרו בריכות אליהן אפשר להיכנס ולהתרענן.

שער פשפש ושלט של שמורת הטבע נחל עמוד יסמנו לנו את המשך המסלול -עוברים בשער וממשיכים לצעוד בדרך נוחה בינות חורש ים תיכוני פתוח, עד שמגיעים לחיבור עם נחל עמוד. מכאן, השביל מתפתל בין סלעים ובולדרים בתוואי הנחל עם עליות וירידות לסירוגין.

אורך הצעידה מהשלט עד לעין יקים (אחד המעיינות הגדולים של נחל עמוד) היא כ – 3 ק"מ.שביל ישראל נפגש עם שביל סימון בצבע אדום העולה לחניון הלילה של נחל עמוד – מכאן זוהי השמורה המוסדרת של נחל עמוד ואם מגיעים לטייל רק כאן, יש לשלם בכניסה (שביליסטים לא משלמים אם רק עוברים כאן במהלך השביל. אם עולים לישון בחניון לילה צריך לשלם).

השביל נוח וקל בחלק המוסדר ולאורכו בריכות מים רבות מלאות כל השנה (גם בקיץ).

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.

מעין יקים השביל נוח ומוסדר, לאורכו עוברים בינות צמחיית נחלים ועצי דולב ענקיים.בולט שיח הפטל הקדוש, אשר בעונה המתאימה ניתן לטעום מפירות הפטל החמצמצים – מתוקים ומאד בריאים.

ישנן מספר חציות של הנחל. חלקן על גבי אבנים וחלקן על גבי גשרי עץ.יורדים אל עבר בריכות שכווי וממשיכים לחלק הפראי והלא מוסדר של הנחל.במשך 7 ק"מ נוספים השביל נכנס אל חלקו הפחות מוסדר של נחל עמוד, אליו ניתן להיכנס רק משעה מסוימת.

פקח של רט"ג יעמוד בכניסה לחלק זה וידאג שלא נכנסים אליו אם יש סכנה של החלקה מגשמים או שהשעה מאוחרת מדי (וישנה סכנה של כניסה לחושך).

בכל אופן לא מומלץ להמשיך מבריכות שכווי הלאה אם הגעתם 4 שעות בערך לפני שקיעה.השביל ממשיך להיות נוח ועובר מגדה אחת לשנייה של נחל עמוד, עם תצפיות על תחנות קמח וגשרי אבנים מרשימים על גביהם הובילו מים לתחנות הקמח.
לאחר 3 ק"מ של צעידה מבריכות שכווי, נגיע לפיצול שביל עם שביל כחול העולה לעין כובס (מכאן ניתן לצאת לצפת).

אם בכל זאת הגעתם בשעה מאוחרת, זוהי נקודת יציאה טובה מהנחל.

מחניון הפיתול לכביש 85

מנקודת פיצול השביל לעין כובס (שביל כחול), ממשיכים בתוואי נחל עמוד על שביל ישראל. במשך 2 ק"מ נוספים ישנן נקודות עצירה טובות ומוצלות למנוחה, כמו כן בריכות גדולות מלאות במים.הפיצול הבא הוא שוב מסומן בצבע כחול, הפעם מטפס למצפה הימים.

מעט אחריו ישנו מעוק ומפל גדול, אותו עוברים בעזרת יתדות שהונחו לנוחיות ובטיחות המטיילים.הצעידה מכאן חשופה לשמש, על הגדה המזרחית של הנחל מאופיינת בעליות וירידות לסירוגין על גבי הסלעים הגירניים של הגליל העליון.
יש לציין כי לאורך החלק הזה של הנחל פזורות נקודות SOS בהן אפשר להשתמש בעת הצורך (שלא נצטרך…).

לאחר כק"מ וחצי נוספים של צעידה, ישנה נקודה מוצלת טובה – כדאי לנצל אותה כי מכאן ועד סוף המסלול (3 ק"מ) המסלול חשוף לשמש ואין הרבה צל.בחלקו האחרון של המסלול הצעידה קלה ומישורית עד לחניון לצד כביש 85.
סחטיין עליכם !
נתראה במקטע הבא.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

עין נטופה בבקעת נטופה

עין נטופה – מעיין האחים המחודש

עין נטופה המכונה גם מעיין האחים המחודש. הינו מעיין אשר לאורך תקופה ארוכה היה מוזנח מאוד. ורק לאחרונה הוא עבר תהליך שיפוץ רציני . והפך למעיין יפהפה באזור מושלם לטיולים ונוף. המעיין קסום וממנו תצפית מרהיבה לבקעת בית נטופה והמוביל

קרא עוד »
תחילת המסלול הרטוב נחל שוקק

המסלול הרטוב מנחל שוקק לבריכת הטחנה

תיאור בריכה הטחנה בריכה יפה אשר טובלת בסביבה ירוקה של עצי איקליפטוס תמירים וצמחיית קנה עבותה שאוהבת מים. בחודשי הקיץ ובתקופות המעבר המקום הומה אדם ניתן לטייל בסביבה לאורך נחל שוקק ולהתרחץ בבריכת הטחנה. סביב הבריכה ישנם שולחנות קק"ל המאפשרים

קרא עוד »
נחל אבוקה בקיץ

נחל אבוקה – הבריכה בנחל אבוקה

בין כפר רופין ועין הנציב אשר באזור בית שאן ועמק המעיינות זורם לו נחל יפה ופחות מוכר, שמו נחל אבוקה. למעשה בריכת המים שאליה זורם הנחל היא  גדולה ומרשימה ומזכירה אגם יותר מאשר בריכה. סביב נחל אבוקה יש נקודות ישיבה

קרא עוד »
עין נזם - עמק המעיינות

עין נזם – עין חונזיר – חוויה מרעננת

עין נזם הוא מעיין ענקי ועמוק מאוד הנובע כל השנה ונמצא בשדות החקלאיים של קיבוץ שדה אליהו אשר בעמק המעיינות תיאור המעיין לאזור בקעת בית שאן 2 פנים ; מאידך האזור עשיר במים רבים מאוד  ומחד האזור  חם מאוד באופן

קרא עוד »

האטרקציות המומלצות שלנו

בלו אייס ארנה - היכל הקרח באשדוד

בלו אייס ארנה – היכל הקרח באשדוד

צילומים: ניקיטה לובוביץ'. בלו אייס ארנה, מרכז ספורט ובילוי על הקרח החדש המתקדם בישראל, נפתח באשדוד ומזמין אתכם לבילוי מדהים וחוויה מרעננת על הקרח החדש ועם ציוד שאין כמותם בארץ! בין אם אתם מחליקים מתחילים או מנוסים, אצלנו תוכלו להעביר

קרא עוד »
תערוכת טהירו במערת בית גוברין

תערוכת טהירו במערת הפעמון בית גוברין

תערוכת טהירו במערת הפעמון  בגן לאומי בית גוברין. הינה תערוכה מיוחדת במינה.המתקיימת בערבי הקיץ  מ 20/6/24 ועד 31/10/24. השם "טהירו" נלקח מהיהדות ומשמעותו "אור עליון" . התערוכה מתקיימת במערה הצפונית. יש במקום חנייה מסודרת ואפילו אזורי פיקניק שלפני או אחרי

קרא עוד »
תערוכת וונדרלנד במלון אימפריאל

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב – וונדרלנד

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב העונה לשם :וונדרלנד. תתקיים השנה בפעם השלישית בתאריך 23/6/24. וזו כנראה תהיה הפעם האחרונה. מדובר במיזם אומנותי מיוחד במינו בו שותפים 54 אומנים שהפכו, את 37 מחדרי מלון אימפריאל שכבר אינו בשימוש,לחדרים אומנותיים.

קרא עוד »
נופארק - פארק פנאי לכל המשפחה

נופארק – פארק פנאי עירוני לכל המשפחה בנוף הגליל

צילומים : Touring.Tom נופארק הינו פארק פנאי עירוני לכל המשפחה ביישוב נוף הגליל. יישוב פסטורלי בגליל התחתון ליד נצרת. הפארק בנוי על הר גבוה וממנו ניתן לצפות לנופי התבור ועמק יזרעאל כולו. הפארק מואר בשעות הערב.בפארק ננטעה צמחיית נוי לצד

קרא עוד »
יד אחרת של רבקל'ה רובל

יד אחרת – חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה

יד אחרת – הינה חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה בתל יוסף. החנות במקור הייתה בקיבוץ עין חרוד ובשנים האחרונות עברה לקיבוץ תל יוסף באזור עמק המעיינות. החנות בנויה משלושה חללים היא מאוד גדולה וכוללת פרטי יד שנייה מיוחדים ועתיקים

קרא עוד »
מדרגות כניסה חדשות לטיילת הדרומית צילום פמי

טיילת החומות בירושלים נפתחת מחדש

צילום: פמי. טיילת החומות הדרומית, הדרך היפה אל הכותל, וטיילת החומות הצפונית, המסלול הקוסמופוליטי – נפתחו מחדש! לאחר שיפוצים שנערכו בחודשים האחרונים, נפתחת טיילת חומות ירושלים מחדש בדיוק בזמן ליום ירושלים. השיפוצים כללו הסדרת כניסה חדשה ומדרגות לטיילת הדרומית מכיוון רחבת

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיקום במפה

מתאים ל
מתאים ל
רמת מחיר
רמת מחיר
סוגי מסלולים
סוגי מסלולים
סוג הלינה
סוג הלינה
רמת מחיר
רמת מחיר
מה כלול?
מה כלול?
נגישות
נגישות
סוג המסעדה
סוג המסעדה
רמת מחיר
רמת מחיר
כשרויות
כשרויות
משלוחים
משלוחים
נגישות
נגישות
סוג אטרקציה
סוג אטרקציה
מתאים ל
מתאים ל
נגישות
נגישות
נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן