הירידה לנחל ורדית -שביל ישראל

רקע

מקטע 47 של שביל ישראל מנחל ברק לנחל ציחור הינו מקטע מרהיב ביופיו אשר מספק הצצה לנוף הערבה ולטבע הקיים בו. לאורך המקטע נלך ונתקדם לאורך נחלים ארוכים ורחבי ידיים עד לנקודה בה אותם הנחלים בדיוק הופכים לנקיקים צרים ברוחב מטרים בודדים. אורך המקטע 29 ק"מ, והוא אורך כ-15 שעות.

המסלול מתחיל בחניון לילה נחל ברק ומסתיים בחניון לילה נחל ציחור. על מנת לבצע מקטע זה, יש להשתמש בשני רכבים, ולהחנות כל אחד מהם בנקודת ההתחלה והסיום. בנוסף, מרבית מהמסלול הינו על דרך 4X4, לכן לאלו מכם המבקשים לקצר מעט את המקטע, ניתן להתקדם עם הרכב בדרך היוצאת מחניון לילה נחל ברק עד שהדרך נהיית משובשת. בנוסף, ניתן להסתייע בשירותי הקפצות בתשלום, ולהגיע עד לחניון היום של נחל ברק (ובכך לקצר כ-8 ק"מ מהמסלול).

מקטע 47 שביל ישראל

תיאור המסלול

מחניון לילה נחל ברק נצא בכיוון דרום מערב על דרך עפר בסימון כחול המצטרף לסימון של שביל ישראל. את הדרך אנו מתחילים כמעט בשפך הנחל (הנשפך לנחל הערבה), ולכן תוואי הערוץ תחילה רחב ואינסופי, וככל שנתקדם אל פתח הקניון, קירות הערוץ יקרבו זה אל זה והדרך תלך ותסתחרר עם פיתולי הנחל. בנוסף, עצי שיטה יקשטו את הדרך ממש עד לפתח הקניון.

דרך העפר מסתיימת בפתחו של קניון נחל ברק. מכאן, אנו ניכנס להליכה קצרה בין קירות הקניון הצרים והגבוהים, ובמעלה סולמות, יתדות, חבלים וגבי מים מרשימים (בתקווה שהם מלאים). ההליכה בין קירות המעוק אמנם מאתגרת ומאומצת, אך שווה כל טיפת זיעה. שימו לב כי לאלו מכם אשר אין ביכולתם להיכנס לדרך זו (מכל סיבה שהיא), קיים מעקף למעוק בסימון שבילים ירוק, החוזר לסימון שביל ישראל מיד עם היציאה מהקניון.

עם היציאה מהקניון, נתקדם מעט על שפתו כך שנוכל להביט בו גם במבט מלמעלה. לאחר מכן, נעלה אל רמת ברק ונתקדם לסירוגין בין שביל ג'יפים בסימון אדום לבין שביל הליכה בסימון כחול, הליכה מישורית וממושכת, אל עבר נחל ורדית.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
סולם בקניון ברק

גם קניון ורדית, בדומה לקניון ברק ממש עוצר נשימה. גם כאן תמצאו סולמות, יתדות, חבלים, גבי מים ולאלו מכם הזקוקים, מעקף למעוק בסימון שבילים ירוק (הפוגש שוב את שביל ישראל עם היציאה מהקניון). ההליכה בנקיק, שקירותיו נישאים לגובה של כמה עשרות מטרים, מספקת מבט מרהיב על כוחו ועוצמתו של הטבע, ומאפשרת להולכים בה לשאוב כוחות ולהתמודד עם הקושי המנטלי של הליכה במורד של לא פחות משישה מפלים. וכן, לא התבלבלנו, הפעם יורדים אותם. אתם כבר תקבעו מה עדיף.

עם היציאה מהקניון, נתחבר לשביל 4X4 בסימון כחול, ונלך דרומה כחמישה ק"מ עם ערוצו של נחל פארן, שהוא נחל האכזב הארוך ביותר והרחב ביותר בישראל.

בנקודת המפגש של נחל פארן עם נחל ציחור (בה גם קיים חניון לילה), שביל ישראל מתקדם דרומה, בערוצו של נחל ציחור, על אותה דרך ג'יפים, כ-5 ק"מ נוספים עד למפגש השביל עם כביש 40 ובכך לסיום המקטע.

נחל ציחור - שביל ישראל

סיכום

שביל ישראל- מקטע 47 מחניון נחל ברק לחניון נחל ציחור הינו מקטע החושף את ההולכים בו לאופי הייחודי של בקעת הערבה. רמות והרים שבמבט מלמעלה נראים שטוחים לגמרי, עבור ההולכים בהם, מתגלים כמלאים בנחלים המתחתרים בסלע ויוצרים קניונים מעוקיים עוצרי נשימה.

-מצורפת מפת מקטע זה בתחתית הפוסט.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חניון לילה נחל ברק

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן