לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

נוף ערבה

רקע

מקטע 46 של שביל ישראל מצוקים לנחל ברק הינו מקטע יפהפה ההולך המתפתל לאורך נחלים, פעם רחבי ידיים ופעם צרים וכל זאת דרומה, בלב נוף הערבה. אורך המקטע 20.5 ק"מ, והוא אורך כ-10 שעות.

המקטע מתחיל ביישוב צוקים, שם ניתן להחנות את אחד הרכבים ומסתיים בחניון הלילה נחל ברק, בו ניתן להחנות רכב נוסף. שימו לב כי מנקודת ההתחלה ישנה הליכה של כ-3.5 ק"מ עד לחיבור עם שביל ישראל. אלו מכם המעוניינים לקצר הליכה זו, יכולים להסתייע בשירותי הקפצות שטח הכרוכים בתשלום.

נחל עשוש ונחל צופר

תיאור המסלול

מצוקים נצא לכיוון צפון מערב במעלה נחל עשוש, בדרך 4X4 בסימון שבילים ירוק. את ההליכה אנו מתחילים בסמוך לשפך נחל עשוש (הנשפך לנחל הערבה), ולכן הנחל תחילה יהיה רחב ידיים, אך ככל שנתקדם במעלה הערוץ (בהליכה מישורית), קירות הנחל יקרבו זה אל זה ויהפכו תלולים יותר. לאחר כ-3.5 ק"מ, נגיע לנקודה בה תוואי הנחל יפנה בחדות שמאלה (בה תוואי הנחל מתרחב בשנית), ולנקודת החיבור עם שביל ישראל. בנקודה זו, הדרך תישאר דרך ג'יפים, אך סימון השבילים המצטרף לסימון שביל ישראל יהפוך לאדום.

נתקדם במעלה הנחל כשלאחר כ-2.5 ק"מ, נעזוב את התוואי המרכזי שלו, ונמשיך ללכת באחד מיובליו. לאחר כ-1.5 ק"מ נוספים, נגיע למעלה עשוש. מדובר במעלה אתגרי במיוחד לחובבי טיולי הג'יפים, וסימני הצמיגים בקרקע מעידים על הרבים הניצבים מול אימתו. כמה מזל שלנו אנו זוג רגליים, כך שאין ספק שנעלה קלילים כצביים את המעלה.

 

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
עצי שיטה במקטע 46 של שביל ישראל

מהמעלה נתקדם בחלקו החשוף של נחל צופר. לאחר כ-3.5 ק"מ, במפגש שבילים עם סימון ירוק, נעזוב את תוואי הנחל ונמשיך בסימון האדום, כשלאחר כ-1.5 ק"מ נוספים נפגוש בכמה עצי שיטה, שיאפשרו לנו מנוחה מההליכה הממושכת החשופה לשמש.

נמשיך ללכת בדרך 4X4 בסימון אדום עד אשר נגיע למסעף ברק- פיצול שבילים בסימון אדום ירוק וכחול. על מנת להגיע לחניון הלילה ולנקודת סיום המקטע, יש לפנות מזרחה בסימון הירוק ולהמשיך 2.5 ק"מ נוספים. לסקרנים ביניכם, בהמשך הדרך 4X4 האדומה, קיימת נקודה מיוחדת בה ישנם בולבוסים דמויי צבים (סטייה של כק"מ לכיוון). מדובר בסלעים עגולים וכדוריים, שנוצרו בים והתגבשו סביב שריד של בעל חיים שלא התפרק (כך קיבלו את צורתם הכדורית).

 

נחל ברק כחלק משביל ישראל

סיכום

שביל ישראל- מקטע 46 מצוקים לנחל ברק הוא אמנם מקטע פשוט יחסית, אך מזמין את ההולכים בו, לכמה שעות, להיות חלק משממת המדבר והערבה. בהליכה לאורך נחלים, פעם רחבים ופעם צרים, בגבעות ורמות שצצות כמו משום מקום, ובאופק האינסופי של המדבר.

-מצורפת מפת מקטע זה בתחתית הפוסט.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צוקים

מיקום במפה

דילוג לתוכן