לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

בקעת צין ומצוק הצינים באופק

רקע

מקטע 39 של שביל ישראל מנחל עפרן לחוד עקב הינו מקטע החוצה את כל בקעת צין למרגלות הנופים המרהיבים של מצוק הצינים. במקטע זה נלך בהליכה מתונה בין גבעות ונחלים, ונקבל טעימה קטנה ממה שטמון במקטעים הקודמים והבאים. אורך המקטע 12.5 ק"מ והוא אורך כ-6-7 שעות.

המקטע מתחיל בחניון הלילה נחל מדור ומסתיים בחניון הלילה חוד עקב. אל שתי הנקודות הללו ניתן להגיע אך ורק ברכב 4X4, לכן, על מנת לבצע מקטע זה, יש להסתייע בשירותי הקפצות שטח בתשלום. בנוסף, ניתן להאריך את המקטע בעוד כ-5 ק"מ ולסיים במדרשת בן גוריון, שם ניתן להחנות רכב או להשתמש בתחבורה ציבורית.

זריחה מחניון הלילה נחל מדור

תיאור המסלול

מחניון הלילה נחל מדור נצא לכיוון דרום מעבר עם דרך עפר המסומנת שחור. בשלב זה של הבוקר נלך בערוצו הרחב של נחל מדור, המתנקז אל נחל צין. לאחר הליכה קצרה, השביל יצא מערוץ הנחל ויפנה צפונה, להליכה בין גבעות ונחלים שונים. ועל אף ההליכה המתונה יחסית בין הגבעות והנחלים הרחבים, אל לכם לטעות! הנחלים הללו יורדים מרכס חתירה (הרכס שיצר את המכתש הגדול), ובנקודות המוצא שלהם הם תלולים מאוד.

כך, אט אט נתקרב אל רכס חתירה ואל מצלעות המכתש שיוצרות את קירו הדרומי- צורות משולשים תלולים על גבי קירותיו החיצוניים של המכתש, תופעה המלווה את מכתשי הסחיפה בארץ. כאשר השביל יקרב מספיק אל הרכס, אנו נפנה מערבה בליווי סימון שבילים שחור.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
מצלעות המכתש הגדול

אחרי הליכה קצרה, הסימון המצטרף לסימון השביל יתחלף לכחול, ולאחר ק"מ בודדים נוספים לאדום. בהליכה זו אנו נלך ונתקרב כל העת אל רמת עבדת וחוד עקב, אותו כבר ניתן לראות ממרחק. נמשיך לחצות נחלים וערוצים רבים המתנקזים אל נחל צין, ואף נחצה את נחל צין עצמו. נחל זה הוא אחד מהגדולים בנגב, כאשר אורכו מגיע לכ-120 ק"מ והוא נשפך אל ים המלח.

ק"מ ספורים לאחר חציית הנחל, סימון השבילים המצטרף לסימון השביל יתחלף שוב לשחור, ואנו נמשיך לחצות את בקעת צין, כל הדרך עד לחניון הלילה חוד עקב ובכך לנקודת סיום המקטע.

אלו מכם המעוניינים להמשיך רגלית אל מדרשת בן גוריון- יש להמשיך מחניון הלילה בכיוון צפון מערב, בדרך 4X4 בסימון ירוק שלאחר ק"מ ספורים מתחלפת לסימון שחור. נחצה לגמרי את בקעת צין ונעלה במעלה צין כשבסופו נפגוש סימון שבילים אדום. נמשיך איתו בכיוון צפון מערב כל הדרך עד לשער המזרחי של מדרשת בן גוריון.

שקיעה בבקעת צין

סיכום

שביל ישראל- מקטע 39 מנחל עפרן לחוד עקב הינו מקטע פשוט יחסית, אשר ההליכה בו מהדהדת את עוצמות הטבע. לאורך ההליכה, מצפון- קירותיו הדרומיים ומצלעותיו של המכתש הגדול, ומדרום- מצוק הצינים המיוחד במינו.

-מצורפת מפת מקטע זה בתחתית הפוסט.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חניון לילה נחל מדור

מיקום במפה

דילוג לתוכן