לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

תצפית מזרחה מהר עמשא

רקע

מקטע 30 של שביל ישראל מהר עמשא לערד הינו מקטע בו ניחשף למדבר רחב הידיים המאפיין את האזור. מתצפית בגובה נרד פנימה אל המרחבים הפתוחים והאינסופיים של בקעת ערד, ונחצה אותה כשמסביבינו רק חול וחול. אורך המקטע 22 ק"מ והוא אורך כ-11-12 שעות.

המקטע מתחיל בכניסה ליישוב הר עמשא ומסתיים בעיר ערד. על מנת לבצע מקטע זה, יש להחנות רכב אחד בנקודת ההתחלה, ורכב נוסף בנקודת הסיום. לחילופין, ניתן להסתייע בשירותי מוניות / תחבורה ציבורית.

מבט מלמטה על הר עמשא

תיאור המסלול

מהכניסה האחורית של היישוב הר עמשא, נצא במורד דרך עפר בסימון אדום כמה מאות מטרים עד לחיבור עם שביל ישראל. עם החיבור לשביל, נתחיל לטפס במעלה הר עמשא בסימון שבילים שחור, טיפוס מתון וקצר יחסית. במהלך הטיפוס ניתן לראות שרידים של יישוב קדום- חירבת רוג'ום סוויף. בפסגה, נקבל תצפית מרהיבה אל עבר בקעת ערד ממזרח, ואל יער יתיר ממערב.

מפסגת ההר נרד במתינות לאורך השלוחות הארוכות, ירידה של כ- 4 ק"מ. לקראת סוף הירידה נחלוף על פני מחצבת דרגות ונלך בשוליו המזרחיים של הכפר דריג'את, עד שלבסוף נתנקז אל נופיה הפתוחים והאינסופיים של בקעת ערד.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
הירידה לבקעת ערד

לאחר מכן, נלך לאורכה של בקעת ערד כ-6 ק"מ בהליכה מישורית תוך שאנו חוצים גבעות וערוצי נחל קטנים. בדרך זו ממש נלך בין פזורות בדואיות (כפרים שאינם מוכרים ברשויות), תופעה האופיינית מאוד לאזור זה. נגיע לקצהו המערבי של תל ערד ונקיף אותו מדרום, עד אשר נגיע לשביל הגישה לאתר. למעוניינים ולסקרנים מביניכם, תל ערד הינו גן לאומי (אשר הכניסה אליו כרוכה בתשלום), אתר ארכיאולוגי המכיל בתוכו שרידי עיר כנענית מתקופת הברונזה הקדומה.

נתקדם מתל ערד ונחצה את כביש 80 העולה ליישוב הר עמשא ונמשיך להתקדם מזרחה בבקעה. נלך בין השדות החקלאיים ונגיע לשוליו של פארק ערד (למעוניינים- ניתן לקצר את המקטע ולהחנות כאן את הרכב). נמשיך להתקדם במקביל לכביש 31 (המוביל לערד), עד אשר נגיע לעיר ובכך לנקודת סיום המקטע.

שקיעה מעבר לבקעת ערד

סיכום

שביל ישראל- מקטע 30 מהר עמשא לערד הינו מקטע מקסים החושף את ההולכים בו, לא רק לנופים הייחודיים של המדבר, אלא גם למגוון האוכלוסייה הקיימת בו. מהיישוב הר עמשא, מושב שיתופי קטן המונה כ-60 משפחות, דרך כפרים ופזורות בדואיות ועד לעיר ערד, אחת מהערים הגדולות בנגב.

-מצורפת מפת מקטע זה בתחתית הפוסט.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הר עמשא

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן