לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

צילום: עדי פלד דרורי

רקע

מקטע 21 של שביל ישראל לוקח אותנו ממצפה מודיעין דרך יערות קק"ל, שדות חקלאיים ושולי אזור התעשייה של מודיעין אל תחילתם של הרי ירושלים ואתר הזיכרון של חיל השריון.

תיאור המסלול

אורך המסלול כ-25 ק"מ, זמן ההליכה הכולל כ-8 שעות. המסלול מתון, ורובו בדרכי עפר עם נקודות צל.

המקטע מתחיל במצפה מודיעין, על יד חניון חנה וסע – נקודה טובה להשארת רכב בתחילת המקטע, ומסתיים באנדרטת "יד לשריון" שגם בה יש חניה וניתן להשאיר רכב. בנוסף, אנדרטת "יד לשריון" נמצאת על יד צומת לטרון שבה יש תחנות אוטובוסים בתדירות נוחה לירושלים ולאזור המרכז.

צילום: עדי פלד דרורי

התחלה

נתחיל את היום במצפה מודיעין, נקודת תצפית גבוהה ויפה. ממנה נתקדם אל תוך יער בן שמן ונעבור על יד הפגודה התאילנדית – מבנה עץ הבנוי ללא מסמרים, מחווה של מלך תאילנד לרגל חמישים שנים למדינת ישראל. עקב ונדליזם הכניסה לפגודה אינה חופשית אלא בתיאום מראש עם קק"ל.

נמשיך דרומה עם השביל בתוך יער בן שמן, ונחלוף על פני אנדרטאות וגלעדים רבים, כמו מצפה אבי שאקי ואנדרטת השלושה. מדי פעם נצא מבין העצים אל השמש ונעבור בתוך שדות חקלאיים.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
IMG_20210923_070138 (1)

חורבת רגב

לקראת פאתי מודיעין נגיע אל גבעה ועל ידה חורבת רגב, הריסות עתיקות ובמרחק מה מהן שרידי יישוב עתיק הכוללים בין השאר מערת רועים, קברים וגת. בקצה הגבעה נמצא מצפה חן, נקודת תצפית על שם תושב מודיעין שנהרג בתאונת דרכים ב-2014. זוהי נקודה נחמדה לעצירה.

מחורבת רגב ההליכה קצרה למחלף עינב, ממנו ניתן להיכנס למודיעין למעוניינים לעצור בעיר או ללון בה. נעבור מתחת לגשרים גדולים ונכון לכתיבת פוסט זה גם באזורים בתהליכי בניה בדרך לאזור המסחר והתעשייה של מודיעין.

מודיעין ושעלבים

נעבור ממערב למודיעין ועל יד יער מודיעין, בו ישנה תצפית נחמדה על שם מיכל טל ז"ל ובה פינה לנוחות המטיילים עם פינת פק"ל חברתית, העוברים מוזמנים להנות ממה שיש ולהשאיר למטיילים הבאים. זוהי אינה הנקודה היחידה בסגנון זה ומכאן ועד ליישוב שעלבים יש פינות ישיבה נחמדות ונקודות מילוי מים.

נחצה את כביש 4249 ונעבור ממערב לשעלבים, קיבוץ דתי מופרט שהוקם על ידי גרעין נח"ל בשנת 1951. בקיבוץ יש מלאכי שביל למעוניינים ללון בסמוך לשביל ולהמשיך ביום למחרת. נמשיך ונעבור את שעלבים, נלך בשולי שדות ובערוצי נחל איילון ונעבור מתחת לכביש 1 המחבר בין ירושלים ותל אביב.

IMG_20210923_062842 (1)

סיום המקטע ביד לשריון

אחרי שנחצה את כביש 1 נלך בינו לבין שולי שדות ומטעי שקדים עד לאזור צומת לטרון ומתחם אנדרטת השריון. בסמוך נמצא מאגר קולחין תעוז, מאגר מים המשמש לצרכים חקלאיים באזור. ניכנס לאזור האנדרטה, בה יש ספסלים לישיבה, עצי אורנים וברושים ומקום למלא מים.

באתר האנדרטה נמצא מוזיאון השריון, אם מגיעים בשעות הפתיחה ניתן להיכנס ולסייר בו ובאתר ההנצחה לחללי חיל השריון. בנוסף נמצא באזור מבנה המשטרה מימי המנדט הבריטי שאפשר לעלות על גגו ולתצפת על האזור. בנקודה זו מסתיים המקטע.

נקודות מים לאורך המקטע: מצפה מודיעין, מודיעין, שעלבים, יד לשריון

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מצפה מודיעין

מיקום במפה

דילוג לתוכן