Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

מקטע מספר 6 שביל הגולן

המקטע השישי של שביל הגולן מתחיל בחניון עין זיוון. בדיוק היכן שמסתיים קודמו המתחיל משער הרוחות .

אורכו של מקטע זה הוא כ 9 קילומטרים והוא מסתיים בפסגת הר חוזק אשר במשמורת הטבע רכס בשנית.

בראשיתו של המסלול יש חניון מסודר עם פחי אשפה ענקיים ואזור לאוהלים. בתוך החניון הוקמה אנדרטה לזכר חיילי גדוד 134 שקיפחו חיהם למען המדינה במלחמת יום כיפור.

ההליכה מתחילה בתוואי מישורי לחלוטין בתוך מרחבים אינסופיים. סימון השביל כאן מצויין : על גדרות , סלעים ,עצים ובכל מקום. הדרך הולכת ונהיה צהובה יותר ויותר בשולי הדרך ככל שמדרימים עם השביל. ממרגלות הר בני רסן בו אנו פוסעים נראים בבירור טורבינות הרוח גדולות הממדים הפזורות על רכס ההר כמו קוביות דומינו.

לא ניתן להתעלם מנוכחותן . שימו לב לגדר התיל והשילוט בצהוב על שדה מוקשים. חל איסור מוחלט לרדת מהשביל ולעבר את הגדר. סכנת חיים. לאורך ההליכה נשמעים קולות ציוץ בלתי ברורים העולים מהשדות ומן האדמה. על הארץ פזורות גללי פרווה אפורה בכל עבר. כאבן שאין לה הופכין וללא הסבר ברור. על -מנת לחקור את קולות הציוץ עצרתי והבטתי לעבר מקור הרעש והבחנתי בעכברי שדה זעירים הנעים במהירות רבה בין המחילות והשיחים.

השביל מקבל כאן טוויסט שלכיוון דרום מתחילים שוב בעלייה אך פחות תלולה מקודמותיה.

עלייה זו מובילה להר בני רסן בדרך ישנם עצים עם ענפים גדולים המצלים מפני השמש עשו בהם שימוש מושכל להפסקה ולצבירת כוח להמשך.

טורבינות הרוח ברכס בשנית

בעת הגיענו לראש ההר גילינו את חוות הטורבינות העוצמתית. מדובר בחווה הכוללת כ 10 טורבינות רוח על הר בני רסן. הממוקמות באופן שונה כדי לתת מענה לכיווני הרוח המשתנים לפי עונות השנה.כל טורבינה מספקת כ 6000 קילווואט לשעה .והחווה כולה מספקת כ 13 מיליון קילואט שעה  במשך שנה. דבר המאפשר לכ -3000 בתי אב. להנות מאנרגייה חשמלית הניזונה מרוח ידידותית לסביבה ונקייה מייצור חשמל מזהם. חווה זו הוקמה בשנת 92 ועובדת עד עצם היום הזה ע" חברת "מי גולן אנרגיית רוח".

הטורבינות הללו תוכננו ויוצרו באוסטריה. להבי הטורבינות הענקיים , כפי שציינתי הם בעלי זוויות משתנות . ובעלי מהירות מכסימלית של 40 סיבובים לדקה.

בחלק התחתון של כל טורבינה ישנם שנאים שמורידים את המתח שיתאים לרשת הביתית ומשם בצינורות תת קרקעים מועבר החשמל לרשת החשמל הארצית.

בירידה מהר בני רסן ניתן לפנות שימינה ללכת כ 15 דקות לעבור את הכביש ולהגיע לעין טורבינה(מעיין הצ'רקסים). זוהי סטייה מהשביל אך זוהי בהחלט הפוגה להתרעננות.

עין טורבינה ליד רכס בשנית

נחזור לשביל הגולן. ונלך לאורך שמורת רכס בשנית , המסלול עובר בתוואי של רכס הרים ומשקיף מימין על שמורת הטבע רכס בשנית. עצים רבים נראים למטה כמו שדה תלתלים עצום בירוק המכסה את האדמה החומה והמיוזעת.

רכס בשנית נקרא גם חוזקה על שם הר חוזק. שמורה זו נמצאת בגובה רב כ 1000 מטר מעל פני הים ומשתרעת לאורך של כ 7 ק"מ. הנוף קסום המחבר בין יער לנוף פתוח. שביל זה מסתיים בשלט של המקטע הבא – מספר 7.

 

הנוף מרכס בשנית

איך מגיעים לתחילת מקטע מס ' 6 – חניון עין זיוון – על כביש 91 מול עין זיוון. לא הרחק מהתפצלות לכביש 98.

איך מגיעים לסוף מקטע מס ' 6 – יש להגיע להר חוזק. הנקודה נמצאת ממש מתחת למוצב צה”לי. מקיבוץ אלוני הבשן נוסעים צפונה כ־2 ק"מ לערך . משם פנו ימינה  אל סימון שביל הגולן . סעו עד אשר תגיעו לאזור חניה. ממש לצד הכביש תראו את השלט של סיום מקטע זה. ניתן להזין בוויז: הר חוזק 1158.

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הר חוזק 1158

מיקום במפה

דילוג לתוכן