לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

שביל הגולן מקטע מס' 5

רקע

מקטע מספר 5 של שביל הגולן הוא לטעמי אחד המאתגרים מבין מקטעי השביל . אבל גם אחד המעניינים , הוא מתחיל בשער הרוחות. ממש לרגלי הר בנטל על שפת מאגר בנטל ומסתיים בחניון לילה של עין זיוון.

הדרך משער הרוחות דרך הגדה הדרומית מאגר בנטל מהממת ביופיה ומזכירה נופים מארצות מרוחקות. הצמחייה בצבע ירוק עז מאגר המים הענקי. כל אילו מרגישים כמו ללכת בתוך גלויה. ריכוזי המים המשמשים בעיקר להשקייה בולטים בכל עבר במהלך שביל הגולן.

המקטע הזה -חמישי במספר אורכו כ 11 ק"מ והוא נחשב ארוך יחסית. תחילתו קלה ביותר , מסוף קטע 4 של השביל  מפלסר שבע לבאב אל הווא אך ברגע שמתחילים לטפס על הר בנטל מגלים רמות קושי אחרות לחלוטין. העלייה על ההר עוברת בתוואי מאוד תלול מה שמקשה מאוד על ההליכה. בייחוד בעיתיות של חום. יש לעצור פעמים רבות כי העלייה דורשת אפילו לפעמים טיפוס על גבי מתלולי עפר ובין צמחייה עבותה. אם זאת הצ'ופר הגדול הוא הנוף הכל – כך מושלם הנצפה מלמעלה. מומלץ ואף כדאי להביט על הנוף החרמון , טורבינות הרוח, קיבוץ מרום גולן , מאגר מרום גולן , השטחים החקלאים. כל התמונה ביחד היא חגיגה של צבעים הנראית כמרבד שטיחים  ממעל.

חשוב כל העת לעקוב אחרי הסימון בצבע ירוק לבן כחול של שביל הגולן – כדי לא ללכת לאיבוד. ממש בקרבת פסגתו של הר בנטל(שמתנשאת לכ 1170 מטרים)  אפשר לראות כבר בונקר .סימן ראשון למחנות ולבסיסים שהיו כאן בתקופות המלחמה עם סוריה.

במעלה ההר יש בית קפה הנקרא קופי ענן – מצוין לעצירה ומנוחה אפשר לאכול משהו קל ולשתות בירה או קפה תלוי בהעדפותיכם. מפסגתו של הר בנטל יש  נוף 360 מעלות וקבוצות תיירים ישראלים רבות מגיעות למקום. בחלק המזרחי וצפונה אפשר לראות את קוניטרה ואת סוריה. כמו כן למרגלות ההר אפשר לראות את המטעים והכרמים של הקיבוצים .

במערב אפשר לראות את טורבינות הרוח של הגולן ואת כל אזור הרמה. בדרום אפשר לראות את אחיו התאום של הר בנטל. הלא הוא הר אביטל.  עמק אחד בלבד חוצץ בין השניים. שני הרים אילו הם תולדה של התפרצות וולקנית בת מיליוני שנים.

הר בנטל כולו מכוסה במעטפת בצבע חום -אדמדם. זהו הטוף שאותו ראינו גם בהר אדום במקטע 3 של שביל הגולן.

מאגרי מים בגולן

על ראשו של הבנטל יש הרבה בונקרים ונקודות מרשימות הנראות כמעוף הציפור. אטרקציה אמיתית. הירידה מהר בנטל הייתה בלשון המעטה סימפטית הרבה פחות מהעלייה . נכון זה יותר קל אבל רמת הסימון של השביל כאן היא פשוט נוראית. בהתחלה שיוצאים מההר עוד אפשר למצוא את הסימונים עד שמגיעים לכביש הגישה להר ומנקודה זו . נדמה כאילו נגמר למסמן שביל הגולן הצבע. פשוט אין יותר סימונים וזה הכל עניין של ספקולצייה . ישנה כמות אינסופית של שבילים ועלייה עליהם בלי הבנה וידיעה לאן אתה הולך . משולה לימים שלמים שיכולים ללכת לאיבוד שכן הזמן הוא יקר ערך.

 

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
תצפית על מאגר בנטל

בכל אופן הירידה מטה לשיפולים הדרומיים של הר בנטל מביאה בסופו של דבר על הליכה על כביש המוביל לאזור של שמורת הר אביטל. אחד הדברים האבסורדים היא הכיכר בא יש שילוט של שביל הגולן מחד גיסא ומאידך שלט של רשות הטבע והגנים שאוסר להיכנס .

בכל אופן מכאן על השביל הזה ישנה עוד הליכה של כשעה  פלוס . עד שמגיעים לחניון עין זיוון שהוא למעשה סופו של מקטע מספר 5.

חייב לציין המקטע הזה פשוט מחדל – הזוי שאין סימון .

מצורפת מפת ההליכה שלנו למטה.(אנחנו הגענו עד הכיכר שם אספו אותנו – מאחר שלא היינו בטוחים לגבי ההמשך דרך "האין כניסה של רשות הטבע".

הירידה מהר בנטל

איך מגיעים לנקודת התחלה של מקטע 5 : שער הרוחות (הוראות כמו בסוף מקטע 4 של השביל.

איך מגיעים לנקודת סיום של המקטע 5 : בוויז חניון עין זיוון. החניון נמצא בול מול הכניסה ליישוב עין זיוון.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חניון עין זיוון

מיקום במפה

דילוג לתוכן