Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

פלסר 7 לשער הרוחות

מקטע 7 של שביל הגולן המתחיל בחניון אנדרטת פלס"ר 7 ומסתיים בשער הרוחות (בא אל הווא).

הוא מפגש נדיר בין טבע , היסטוריה נופים ומעט מאוד מטיילים – השביליסטים. השילוב המושלם הזה מייצר חווית טיול נדירה ותחושה של חיבור אמיתי לטבע ולמרחבים.

תחילת המסלול היא למעשה בסוף מקטע מס' 3 – תל קצעה לפלס"ר 7.

אורכו של מקטע זה הוא 9 ק"מ. המסלול מתחיל בדרך חשופה לשמש בעורפה של החרמונית.(הר געש שאינו פעיל כיום הנמצא ליד קיבוץ אל-רום הוא מתנשא לגובה של 1200 מטרים והוא השני בגובהו בין הרי הגולן).

שביל רחב בצבע אדום -חום מוליך אותנו בדרך המשקיפה לנופים מרשימים כגון : הר חרמון. מתחת ישנם שטחים הנראים כמו "אמבטיה". בצד המזרחי נמצא הדבר הדומיננטי במקטע זה . "עמק הבכא" – זהו למעשה עמק שהיה קו הלחימה במהלך מלחמת יום הכיפורים. במקום שרידי טנקים ובונקרים הפונים מזרחה ונותנים תחושה שבמקום הייתה מלחמה קשוחה. המקום כל כך שומם אך אם זאת יפה עמק הבכא משתרע מקוניטרה לאורך קו התילים ברמת הגולן.

האנדרטה לזכר חללי גדוד 74 שעליו פיקד קהלני, נקראת "אנדרטת עוז 7" . צופה על כל העמק וממחישה יותר מכל דרך סיפור קולי (עמדת הסברה). ודרך המראות המשרטטים את הקרבות העקובים מדם שאירעו פה.

במהלך ההליכה ישנם הרים רבים לצד השביל  בצד המערבי אחד מהם הוא הר בראון.

קטע 4 שביל הגולן

מן האנדרטה עצמה עובר שביל הגולן החוצה למעשה את הנקודה של הקרב המכריע בו הסורים הגיעו עד לקצה השמאלי של אזור האנדרטה ונבלמו ע"י כוחותינו בעוז ובאומץ רב.

סביב שטח האנדרטה ישנן מצבות לזכרם של החיילים שנפלו כאן וגם שמותיהם חקוקים על גבי קיר הנצחה.

מכאן המסלול של שביל הגולן מקטע 7 נמשך לעבר חוות טורבינות גבוהות (שכה אופייניות לגולן). אילו הן 30 טורבינות בעלי יכולת אספקת חשמל לכ -30,000 בתי אב.

כאן יש טוויסט בעלילה שמגיעים למאגרי מים הפזורים במסלול שהגדול מבינהן הוא מאגר בנטל. בדרך אליו חוצים כביש עם נוף אינסופי שבו כמעט לא נראים רכבים.

בדרך ישנם עצים גדולים תחתיהם ניתן לנוח ולשתות מים .

 

צב בשביל גולן

עדר סוסים שהגיע לקצה המקטע סמוך לשלט המציין אותו. הניס אותנו יחד עם שאר חבריו כדי לשבת בצל. בסוף המקטע יש את חירבת שער הרוחות , שרידי קברים ומבנים עתיקים.

עוד שמורת טבע יפה הנמצאת סמוך לסוף מקטע  זה היא שמורת טבע בריכת בראון – זוהי בריכת מים שנוצרה בעבר במטרה להשקות עדרי בקר ובהמות. הבריכה מרשימה ווכוללת טריטונים , קרפדות, וטבלנית זהובת הזר .

אל תשכחו בסוף המקטע לעבור את הגביש ללכת דרומה מעט ולרחוץ במאגר בנטל סמוך לצינור יש בריכה קטנה.

 

מאגר מים בשביל הגולן

איך מגיעים לתחילת מקטע  7 : בוויז אנדרטת פלס"ר 7.

איך מגיעים לסוף מקטע 7 :  בוויז "חירבת באב אל הווא" – עליכם להגיע לצומת בראון (המפגש בין כביש 959 היוצא מצומת ווסט לבין כביש 98 ). אם הגעתם מכיוון צפון מאלרום פנו ימינה לכביש 959 לאחר כ 1קילומטר בערך בצד ימין  נמצא סמוך לשער בקר סוף מקטע 7 . 

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חירבת באב אל הווא

מיקום במפה

דילוג לתוכן