מקטע 2 נימרוד עד לתל קצעה

רקע

אחרי שחיממנו מנועים ועברנו את מקטע מס' 1 מהחרמון לנמרוד . עשינו הפסקת סנדוויץ' בתחנת אוטובוס מעץ שבתוך היישוב נמרוד. מכאן המשכנו לרדת אל תחילת מקטע 2 של שביל הגולן לכיוון תל קצעה ויער אודם.

קשה לעזוב את הנוף היפה הנשקף מתצפית נמרוד אבל מה לעשות צריך להמשיך לו"ז ההליכה צפוף ובקצב של כמה מקטעים ביום. צריך להספיק להגיע לסוף היום שלנו לפני החשיכה. המקטע הזה, המתחיל בנמרוד ומסתיים ביער אודם – תל קצעה  קצר יותר וקל יותר בהשוואה לקודם אורכו כ 6 ק"מ והוא לקח לנו בדיוק 3 ורבע שעות.

המקטע מתחיל בירידה מהר קטע , והיישוב נמרוד לכיוון דרום , השביל יפה ונוח להליכה . לאחר מכן עוברים שוב לעלייה קצת תלולה ודרך חקלאית רחבה מאוד מיוחדת ונוחה להליכה. בצידי הדרך נראים מאגרי מים גדולים ומרשימים בצבע ירוק. כפי הנראה אילו הם שאריות מגשמי החורף הרבים שירדו כאן. והחקלאים של היישוב  הדרוזי מסעדה משתמשים במשאבות מים כדי להשקות את המטעים שלהם ממאגרים אילו. בעיקר מטעי דובדבנים. הנוף מצידו הימין של השביל מהולל ואדיר. זהו נוף הררי הכולל את עין קנייא (זהו כפר דרוזי למרגלות החרמון) ומתחתיו אזור נמוך הנראה בצורת עמק בו נמצאת שמורת נחל סער. מכאן למען האמת ההליכה פחות באזור טבע ויותר בתוך אזורי הבתים והחקלאות של כפר מסעדה. ניתן לראות את עצי הדובדבן הרבים ואת השטחים החקלאים הרבים אותם מנצלים תושבי הכפר לגידולים חקלאיים.

שביל הגולן במקטע זה משמש גם את תושבי וחקלאי מסעדה , אז היזהרו לא להידרס.

שביל הגולן קטע מס 2

ההליכה כאן היא על שביל אספלט לכן גלו זהירות והביטו שאין כלי רכב. הירידה התלולה מראש ההר לתחתיתו עוברת ליד נחל סער . יפה לראות  איך באמצע הכפר זורם לא נחל סער מתחת לכביש ויוצר מעין נקיק גלילי של מים . ממש בתוך שטחי המגורים.
איני יודע מה שורפים כאן אבל הריח כאן לא משהו. מכאן ממשיכים ללכת בין השבילים הצרים המפרידים בין המטעים והבוסתנים הרבים אשר נמצאים בשיפולי הכפר. קטע של שביל הגולן עובר בעמק יעפורי ועובר ליד קבר הקדוש לדרוזים ונקרא :" נבי יעפורי" – אם תרצו לראותו שאלו את תושבי הכפר הם יכוונו אתכם. הקבר נמצא סמוך לברכת רם.

שביל הגולן קטע מס 2

עד שמגיעים לנקודה בה רואים בבירור את בריכת רם. שיורדים מטה אל האגם המרשים ישנן נקודות גישה לירידה למאגר המים הענקי והטבעי הזה. בחרנו לעשות את ההפסקה שלנו באחת מגדותיו של האגם. הגדלנו לעשות והתרחצנו במימיו הקרירים של האגם הנושק למסעדה.
מכאן ממשיכים ללכת עם הסימון של שביל הגולן, בדרך ראינו מאגרי מים גדולים ועמוקים שצובעים בירוק את יחידות הנוף שחבויות ליד השביל. עוברים את ואדי משרה (ואדי החוצץ בין יער אודם להר כרמים). חוצים את הכביש ומגיעים ליער אודם, זהו יער שניטע לפני שנים רבות ועל כן עציו עבותים ועבים במיוחד . וזה הסימן שאנו מתקרבים לקצה המקטע. תנאי ההליכה משתפרים כאשר הולכים באזור מוצל ומיוער של עצי מחט בתוך יער אודם . הנמצא ממש סמוך לכביש הראשי שחוצה אותו משני עבריו. אם תגיעו לכאן בחודשי החורף תופתעו לגלות איילים הולכים להנאתם על כרי השלג בתוך יער אודם.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
מאגר מים מסעדה

ביער אודם אופייניים העצים הבאים : האלון המצוי, אלון התולע, לבנה רפואית ואלה ארץ- ישראלית. אם תגיעו בחורף או באביב אפשר לעשות טיול ביער אודם ולפגוש פרחים רבים כגון: כלניות, רקפות, פרח הסחלב ,אירוס הלבנון ועוד. עוד דבר מעניין שראינו בצידי הדרך הם סוסים אשר מגיעים בעדרים ומלחכים מהעשב הרב שהצטבר כאן. בהחלט תמונה אימפרסיוניסטית. המשיכו ללכת בתוך היער עד שתגיעו לשלט של סוף המקטע לתל קצעה .

שם חיכה לנו הצוות הלוגיסטי הנפלא עם כוס תה מהביל כנאפה וחלבה.

מקטע 2 שביל הגולן

איך מגיעים לתחילת מקטע 2 מנימרוד לתל קצעה(יער אודם)

בוויז הזינו נמרוד החנו את הרכב בחנייה בקרבת שער היישוב המקטע מתחיל בדיוק מתחת לתצפית מתחיל המסלול.

איך מגיעים לסוף מקטע 2 מנמרוד לתל קצעה(יער אודם)

סעו על כביש 89 – מצומת עין זיוון למסעדה ליד סימן ק”מ 58פנו שמאלה אל תוך פיתחו של יער אודם. המשיכו בנסיעה בתוך היער עד שתגיעו לשלט של שביל הגולן : "מקטע מס' 2 מתל קצעה לחניון פלסר 7 " זוהי תחילת המסלול.

מומלץ לבקר ביער האיילים שביער אודם

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נמרוד

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן