לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

שמורת נחל מיצר - מקטע מס' 14 שביל הגולן

רקע

קטע  14 של שביל הגולן הנמתח לאורך של כ 9 ק"מ. בתוך ליבה של שמורת נחל מיצר ומסתיים בסככת הטרקטורים של קיבוץ מבוא חמה. מקטע זה נמצא מזרחית יותר משאר המקטעים בדרום רמת הגולן , ועובר מעבר לכביש 98. אמנם לא תראו את הכנרת מכאן אבל לטייל בתוך שמורת נחל מיצר כן תזכו. זוהי שמורת טבע הכוללת את נחל מיצר – זהו למעשה הנחל הגדול ביותר באזור דרום רמת הגולן. נחל זה הינו נחל אכזב שבחודשי החורף צונח ממפל גבוה של 9 מטרים הישר אל תוך בריכה ציורית. נחל מיצר, בעת זרימתו, מתנקז היישר אל הירמוך. שמו של הנחל נגזר מהקטע הצר הנמצא ועובר בינו לבין נחל עין גב. במדרונותיה של שמורה זו ישנו יער מדהים וגדול של עצי אלון התבור ואלה אטלנטית.

שביל הגולן מקטע לפני אחרון

המסלול במקטע זה מתחיל ויורד בראשיתו ובחלקו העליון של נחל מיצר. שלט גדול "שמורת נחל מיצר " של רשות הטבע והגנים מסמן את תחילתו בבירור. מרביתו של מקטע זה של שביל הגולן עובר בתוך נחל מיצר. מקטע זה עשיר בצמחייה על אף שמקטע זה בוצע בעונה שאין בה פריחה (חודש מאי) , החורש הרב בצבעו הירוק מחפה ובולט מעל פני השטח מעל מרבדי הקוצים השפופים בצבעם החום.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
מקטע 14 שביל הגולן

במהלך ההליכה במקטע 14 של שביל הגולן מאמפי הגולן אל מבוא חמה , ניתן לראות בבירור את סוריה במזרח ואת החלקות החקלאיות של קיבוץ מבוא חמה במערב. סככת הטרקטורים המסתיימת ממש בכניסה למבוא חמה היא סוף מקטע זה של שביל הגולן. כמו כן סלעי קירטון בצבע לבן אשר המראה הפריך שלהם מעורר פליאה והשתאות.

שביל הגולן - מקטע 14

איך מגיעים לתחיל מקטע זה : קיראו את ההוראות ההגעה לסופו של מקטע 13 של שביל הגולן 

איך מגיעים לסוף מקטע זה :עליכם להגיע לסככת הטרקטורים של קיבוץ מבוא חמה . כדי להגיע לכאן עליכם לנסוע בכביש 98 , אם הגעתם מכיוון דרום כ 400 מטרים לפני הכניסה לקיבוץ מבוא חמה פנו ימינה לכיוון מזרח על שביל עפר עד שתגיעו לסככה.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיקום במפה

דילוג לתוכן