מקטע 13 של שביל הגולן

רקע

מקטע מס' 13 של שביל הגולן אמנם אינו ארוך במיוחד כ 7 ק"מ בלבד. אך הוא עובר בתוואי גיאוגרפי מאוד מעניין של גבעות ועמקים , חוצה את נחל עין גב ועובר באתר ארכיאולוגי מעניין מאוד בשם "תל סורג". המסלול הזה מתחיל בסופו של מקטע מס 12 בחורשת גבעת יואב. ומסתיים סמוך לקיבוץ אפיק בתחילת נחל מיצר.

המסלול מתחיל מחורשת גבעת יואב – שהוא אגב חניון לילה של קק"ל בו אפשר ללון לפני היציאה לטיול במקטע זה. מכאן שביל הגולן יורד בתלילות מתונה הישר אל תוך חיקו של עמק גדול פורה ורחב המזכיר אחו ובו בוסתני זיתים וכרמים. למגיעים בתחילת האביב ובסוף החורף צפויה חווית פריחה.

נופה של הכנרת הנאה אינו מש מן העין ונשאר כל הזמן ברקע של עין המטייל. דבר הנותן לאווירת ההליכה והטיול מימד מהנה וכייפי. גבעות הנישאות וניבטות מן האדמה מופיעות ונעלמות  מהרקע לסירוגין. גם רכס ההרים של הגליל העליון הנמצא בחלקה השני של הכנרת נראה היטב בראות טובה באופק הרחוק.

קטע 13 - שביל הגולן

במהלך המסלול תחצו את נחל עין גב הזורם ממש במקביל לקיבוץ אפיק, הנמצא מזרחית לכאן. לאחר מכן תפגשו בתל סורג – זהו אתר ארכיאולוגי תל מקראי  קדום, בו ניתן למצוא שרידים מתקופות שונות. למשל שרידים של יישוב חקלאי : בורות מים חצובים בסלע. התל עשוי מסלע הקירטון ונמצאו סממנים רבים לפעילות חקלאית. כמו כן במקום התגלו שרידים של חרסים וכל נשק קדומים כפי הנראה מהתקופה שבה הייתה במקום מצודה שחלשה על הכנרת והדרכים ממנה ואליה.

ארכיאולוגים סבורים שפה בתל סורג נערך קרב עקוב מדם בין אחאב -מלך ישראל דאז לבין מלך ארם -בן הדד. בתקופת המאה 9 לפני הספירה. קרב זה אותו יזם מלך ארם הסתיים בתבוסתו המרה ובמותו.

המקטע מסתיים ממש קצת אחרי התל, שם תגיעו לשמורת נחל מיצר שהיא סוף מקטע זה ותחילתו של מקטע מספר 14 – מאמפי גולן למבוא חמה.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
בור במקטע מס ' 13 - שביל הגולן

איך מגיעים לתחילת מקטע 13 : שימו לב להוראות הגעה לסוף מקטע מס' 12 .

איך מגיעים סוף מקטע 13 : עליכם להגיע לאמפי גולן זהו חניון לילה של קק"ל.סעו על כביש 98 מאזור חמת גדר ומבוא חמה , חילפו על פני כפר חרוב , כ 2.5 ק"מ לפני צומת פיק תראו שלט שמאלה לחניון אמפי גולן לדרך עפר .

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן