לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

גאון הירדן טיול

רקע

שביל גאון הירדן הינו שביל העובר בדרך נופית לאורך הגבול עם מדינת ירדן.במקטע שבין הקיבוץ הציורי כפר רופין לבין קיבוץ מעוז חיים(הנמצא רק 5 ק"מ מבית שאן)' משתרע ה"זור"(גאון הירדן בתרגום מערבית), במקום נוף מרהיב לעבר ירדן.
גאון הירדן הוא המדרגה התחתונה באזור בקעת הירדן, שמהווה למעשה את מישור ההצפה של נהר הירדן.
הדרך המובילה למקום יפהפה זה קצת משובשת וקופצנית אך כל רכב יוכל לעבור אותה ,בזהירות. הגישה לגאון הירדן היא היא מכביש 71, מזרחית לקיבוץ מעוז חיים. ונחשבת לנוחה. הפנייה לדרך כוללת שלט חדש וברור "שביל גאון הירדן".
השביל כולל תחנות עצירה מעניינות ומומלץ לעצור בהן למשל :בריכת הצפרות, ותצפית תל כרפס אליה צריך לטפס.
מדובר במקטע הליכה חדש יחסית אשר הוכשר ע"י המועצה האזורית עמק המעיינות ורשות ניקוז ונחלים ירדן. טרקטורים וציוד כבד פלסו את שביל הגישה שעובר בדרך נופית מרהיבת עין. המקטע הראשון שלו יחסית קצר אורכו כ 2 קילומטרים בלבד הוא מתחיל באזור בריכות הדגים בקיבוץ חמדיה וממשיך עד לשיפכו של נחל חרוד הישר אל תוך ערוצו של נהר הירדן הדרומי.
שביל גאון הירדן בעמק המעיינות

אך שימו לב לעובדה הבאה לאוהבי ומטיבי לכת הוכשרו עוד 4 מקטעי הליכה לאורך שביל גאון הירדן שאורכם הכולל כ 18 ק"מ (סה"כ אורכו של כל השביל מוערך ב 20 ק"מ). ובמהלך ההליכה בהם תפגשו בלא פחות מ 7 מצפורים. הפונים לנוף חלומי של עמק הירדן.כל המקטעים משולטים בבירור וכוללים הסבר על הנוף המושלם הפרוס לנגד עינכם.

מי שרוצה לעשות את כל מקטעי שביל זה יתחיל בגשר הישנה ויסיים אותו בקיבוץ טירת הצבי. חשוב לשים לב שחלק מהמסלול עובר לאורך גדר המערכת בגבול עם ירדן ולכן אסור לעבור אותה.

ישנן כמה אפשרויות לעשות את השביל דרך 4 כניסות המגיעות כל אחת לחלק אחר בשביל זה , כך שזה מאפשר גמישות בהליכה במקטעים השונים בהתאם לרמת הקושי והיכולות שלכם.

למשל אפשר להתחיל באתר גשר בנהריים או בטירת צבי וללכת לכיוון ההתחלה, או מהקיבוצים חמדיה ומעוז חיים. כניסות אילו הוכשרו בכוונה אל תוך שביל גאון הירדן כדי לאפשר מנעד רחב יותר של אפשרויות טיול למטיילים בו.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
הבריכות לאורך שביל גאון הירדן

המסלול החדש של גאון הירדן הוכשר רק לפני כשנה בספטמבר 2021 הוא מתאים למשפחות להליכה עם ילדים בייחוד בסתיו ובאביב שמזג האוויר מצויין.אפשר לעשות אותו גם עם רכביכם הפרטי אם אתם לא בעניין או לא יכולים ללכת אותו.

בנוסף בכל נקודת תצפית מתוך ה- 8 אליהן תגיעו במהלך ההליכה תפגשו בשלט עם קוד ברקוד אותו ניתן לסרוק עם המכשיר הסלולרי שלכם, ברקוד זה יעלה לכם קטע שמע המספר על עמק הירדן והסביבה.

חלופה נוספת היא לעשות את מקטעי שביל הגאון כטיול אופניים. חשוב לציין כי במהלך המסלול ישנן מפות מסומנות ומפורטות של המסלול. כמו כן יש מקטעים בהם ניתן לעבור רק עם רכב 4 על 4.

אחת מנקודות התצפית השמיימיות במסלול זה היא "מצפה מעבר הגבול" מדובר על נקודת תצפית על השדות החקלאים משני צדי נהר הירדן. ניתן לראות אפילו את הכביש המוביל לצפון ירדן לכיוון העיר אירביד. כמו כן באופק מופיע גשר בצבע צהוב – זהו גשר המוביל לטרמינל הגבול הירדני ואל כביש הבקעה הירדני.

תצפית תל כרפס

איך מגיעים :

אז פה זה תלוי מהיכן אתם רוצים לעשות את השביל עם אתם רוצים להגיע לחלק הצפוני אז עליכם להגיע ליישוב גשר.(משטרת גשר בוויז) אם אתם רוצים להגיע לחלקיו הדרומיים של השביל עליכם להגיע למבואות קיבוץ טירת צבי (בוויז :קיבוץ טירת צבי) המסלול מתחיל ממש כמה מאות מטרים לפני הכניסה לקיבוץ תראו שילוט.

צילומים : הבלוגרית ניצה קטיפה. מקבוצת הפייסבוק : סע וטייל ברחבי ישראל

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

משטרת גשר

מיקום במפה

דילוג לתוכן