פרח ברמת הנדיב

רקע

גני הנדיב – חלום או מציאות זו השאלה הנשאלת שפוסעים בשדרות של גני הנדיב אשר ברמת הנדיב שצמודה לזיכרון יעקב.

חזונו של בנימין אדמונד רוטשילד

גני הנדיב הנמצאים ברמת הנדיב אשר בזיכרון יעקב,הם גנים יפים  ויצירת מופת בלתי רגילה שמחסירה פעימה בכל פעם מחדש שמסיירים בהם. איך שיוצאים ממגרש החנייה ונכנסים בשער בו כתובות בלטינית המילים :" אחריות" "חריצות" "יושרה" – אילו הם הערכים אליהם חונך הברון הצרפתי הדגול, בנימין אדמונד רוטשילד אשר הטביע את חותמו במפעל ההתיישבות היהודי.

אהבתו רבת השנים והעדפתו לישראל, היא משהו ידוע. עצם היותו ציוני, אך לא סתם ציוני, אלא עשיר מאוד וגם נדבן, עובדה שתרמה רבות למושבות שהקים בארץ : זיכרון יעקב, ראשון לציון, ראש פינה , פתח תקווה ,בנימינה, מזכרת בתיה וכפר תבור- לא בכדי העניקו לו את השם " אבי היישוב".

אז מה הוא עשה למעשה ? אחד הדברים הבולטים ותרומתו העיקרית, הגיעה מאדמות שרכש מידי הטורקים בתקופת העלייה הראשונה ובכך ייסד ונטע את ההתיישבות היהודית בארץ ישראל. הוא לא הסתפק בכך ואף פעל לפיתוחן הכלכלי של המושבות בארץ ישראל ולהקמת תשתיות חשובות להקמת אותם יישובים. כאות הוקרה על פועלו בארץ ישראל, הקימו לו אחוזת קבר מרשימה בסמוך לזיכרון יעקב. שכל הכספים להקמת ותחזוקת המקום מגיעים ממשפחת רוטשילד.

באזור רמת הנדיב ממש צמוד לגנים יש מסלול טיול שווה במיוחד הנקרא עין צור הכולל מעין ,אמת מים רומית ועוד מוקדי עניין. כל אילו האתרים שהוזכרו לעיל , נמצאים בתוך שטחי פארק טבע רמת הנדיב.

שרך

אז מה יש לראות בגני הנדיב ?

ברמת הנדיב, תפגשו פריחות מרשימות נטועות טלאים טלאים בשלל צבעים ססגוניים : ורודים,סגולים, אדומים, צהובים. "אילו פרחים יכלו לדבר", אז זהו במקרה של גני הנדיב אינם צריכים לעשות כן, מאחר שהמראה שלהם עושה זאת עבורם.
רמת הנדיב היא סדרת גנים גדולה וססגונית המחולקת לפי נושאים כך למשל: גן הריחות עם צמחי תבלין כגון: שיבא, לואיזה, ועוד המיועד לאוכלוסייה העיוורת. בריכת הנופרים -בריכת מים עם נופרים. גן השושנים שבמרכזו שעון שמש.
גן של עצי ענק , עצי שרך וכדומה. הגן מאוד מטופח ומתוחזק ברמה גבוהה ביותר. כאן תפגשו את כל סוגי הצמחים שרק אפשר לדמיין מנופרים בשלל צבעים עד ורדים בצבעים עזים. גני הנדיב בהחלט גולת הכותרת בביקור בזיכרון יעקב.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
פרחים בגני הנדיב

הפרחים בגני הנדיב

שדרות הפרחים המרשימות לא מותירות שום מקום לדימיון, ומזכירה ביקור בגלריה משובחת לאומנות עכשווית. רק שכאן לא רק חוש הראייה פועל אלא גם חוש הריח שלכם- יקבל מענה בסיור בפינת התבלינים ליד בריכת הנופרים .

בסוף הביקור בתוך גני הנדיב יש סרט על פועלו רב השנים והמרשים של בנימין אדמונד רוטשילד ולמי שמעוניין יש שמורת טבע בסמוך בה ניתן ללכת בתוך מעבה היער הסמוך שבהלך הטיול בו תפגשו נוף פתוח לים התיכון.

יופי של פרחים

הכניסה למקום אינה כרוכה בתשלום כלשהו , ישנה נגישות לנכים במרבית שטחי הגן אך לא בכולם. שעות הפתיחה :16:00-8:00 כל השבוע כולל שבתות פרט ליום ו' בו הגן פתוח בין 14:00-8:00.

איפה עוד ניתן לטייל בסביבה :

עין אביאלפארק אלונה- מי קדםמאגר גלעד;נחל תנינים ; טיול בזיכרון יעקב- דרך היין

כמו כן באזור נמצא עין צור זו אמת מים עתיקה עם מעיין קטנטן בו יכולים הילדים לשכשך רגלים.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רמת הנדיב

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן