האובליסק בקרני חיטין

רקע

קרני חיטין  הוא גן לאומי פורח ויפהפה בייחוד בחורף ובאביב.

הכינוי למקום ניתן על שום שני פסגותיו של הר זה שנמצא בגליל התחתון והיה בעבר הר געש. גובהו של ההר כ 325 מטרים מעל פני הים. והוא נמצא לא הרחק מהעיר טבריה.

המקום מפורסם בעיקר בזכות הקרב ההיסטורי שהתרחש שם ב-4 ביולי 1187. שבו צבא הצלבנים בהנהגת גי דה ליזיניאן נחל תבוסה משמעותית לצבאו של צלאח א-דין.

קרב קרני חיטין

הקרב היה נקודת מפנה במערכה של צלאח א-דין לשחרור ארץ הקודש משליטת הצלבנים. הצבא הצלבני, שהיה מותש ממסע ארוך ובלי גישה למים, נקלע למארב בקרני חיטין והובס בקרב המכריע. תבוסת הצלבנים הובילה לכיבוש ירושלים על ידי צלאח א-דין כעבור מספר חודשים.

הקרב בקרני חיטין מסמל את התחלת הסוף של ממלכת ירושלים הצלבנית ומעבר השליטה באזור לידיים מוסלמיות עד מסעי הצלב המאוחרים יותר. הוא נחשב לאחת התבוסות הגדולות ביותר של הצלבנים והשפיע רבות על ההיסטוריה של האזור כולו.

האתר היום

כיום, קרני חיטין הוא גן לאומי ואתר תיירות וטיולים פופולרי. במיוחד לחובבי היסטוריה וארכיאולוגיה. מהפסגה יש נוף מרהיב של עמק הירדן, הכנרת והסביבה.

מרבדי פריחה בגן לאומי קרני חיטין

תיאור המסלול בקרני חיטין

אופי המסלול הוא קווי. ודורש הקפצת רכבים אחד בתחילתו והשני בסופו. אם זאת יש אפשרות מלטייל פה גם במסלול מעגלי למשפחות עם ילדים שאינם רוצים להכביד יתרה על המידה על ילדיהם.

כיילו את הוויז שלכם לכתובת :"קרני חיטין".משהגעתם לנקודה זו סעו עוד קצת עם הרכב בדרך משבשת עם סימון שחור עד שתגיעו לסימון הכחול. זוהי הנקודה בה מתחיל המסלול  והיא נמצאת למרגלות קרני חיטין.

מכאן התחילו לטפס אל עבר  פסגתו של ההר ע"י הליכה על שביל המסומן בצבע כחול וכולל מדרגות עץ.

נקודת העניין הראשונה שתפגשו במסלול היא אובליסק(פסל גבוה וצר בעל צורה משוננת). הפסל עשוי משיש בצבע שחור עז. הפסל הוא נקודה חשובה למאמינים נוצרים. שעל פי המסורת ישו עמד כאן ונשא נאום ודרשה חשובה על עקרונות הנצרות.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
גן לאומי קרני חיטין - תצפית

התחילו בטיפוס לעבר פסגת ההר הבנוי משתי "קרניים" . הנקודה הראשונה אליה תגיעו היא "הקרן הצפונית" מדובר על נקודת תצפית לעבר הר ארבל . פסגה זו הייתה לועו של הר געש שהיה פעיל לפני 3.5 מיליון שנים. והיום פורחים בה בחורף מלא ינקיטונים בצבעי סגול -כחול.

מפה המשיכו ללכת עם הסימון הכחול עד שתגיעו "לקרן השנייה" – זוהי נקודת תצפית רחבה יותר הכוללת גם את הכנרת את הר ניתאי וגם את הר ארבל. במקום יש ספסל ישיבה ממנו ניתן להשקיף לנקודות הללו.

(המצפה הזה הנקרא "מצפה הר קרני חיטין" והוא נמצא מאחורי חומת הסלעים, שם מסתתר לו הספסל  בעל מפנה מזרחי  לעבר צוק ארבל ורכס פוריה.

מכאן עליכם לקבל החלטה אם אתם במסלול הקווי יש להמשיך עם הסימון הכחול עד שתגיעו לקבר "נבי שועייב" .מדובר על מתחם גדול בו עד היום מתפללים דרוזים במתחם הקבר של הנביא שועייב.

זהו נביא קדוש לפי הדרוזים . אגב מתחם זה קדוש גם ליהודים כי לפי המסורת נקבר כאן יתרו . שהיה חתנו של משה רבנו ואביה של ציפורה המדיינית.

שימו לב מתחם הקבר פתוח למבקרים בין הימים ראשון עד חמישי בין השעות 11:00 עד 18:00 . ואילו בסופי שבוע בשישי ושבת המתחם פתוח למבקרים בין השעות 11:00 עד 20:00 בערב.

חשוב!! לאילו מביניכם שבחרו את המסלו להקווי יש לשים במתחם זה את הרכב המאסף.

הנוף מגן לאומי קרני חיטין

למשפחות ואילו שרוצים את המסלול הקצר והמעגלי עליכם לעזוב את הסימון הכחול ולעבור לשביל המסומן בירוק ובהמשך לשחור שיוביל אתכם חזרה למטה מפסגות קרני חיטין למרגלות ההר היכן שהחנתם את רכבכם בנקודת ההתחלה.

הוראות הגעה

בוויז: גן לאומי קרני חיטין.

חשוב להגיע בכביש מס' 77 ממערב למזרח, לפנות ימינה לכיכר ומייד ימינה לדרך עפר, עד לאזור החנייה.

צילומים שער וכללי : עמי פריזר.

צילום קבר נבי שועייב בגלריה : בומי אהרון.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

עין נטופה בבקעת נטופה

עין נטופה – מעיין האחים המחודש

עין נטופה המכונה גם מעיין האחים המחודש. הינו מעיין אשר לאורך תקופה ארוכה היה מוזנח מאוד. ורק לאחרונה הוא עבר תהליך שיפוץ רציני . והפך למעיין יפהפה באזור מושלם לטיולים ונוף. המעיין קסום וממנו תצפית מרהיבה לבקעת בית נטופה והמוביל

קרא עוד »
תחילת המסלול הרטוב נחל שוקק

המסלול הרטוב מנחל שוקק לבריכת הטחנה

תיאור בריכה הטחנה בריכה יפה אשר טובלת בסביבה ירוקה של עצי איקליפטוס תמירים וצמחיית קנה עבותה שאוהבת מים. בחודשי הקיץ ובתקופות המעבר המקום הומה אדם ניתן לטייל בסביבה לאורך נחל שוקק ולהתרחץ בבריכת הטחנה. סביב הבריכה ישנם שולחנות קק"ל המאפשרים

קרא עוד »
נחל אבוקה בקיץ

נחל אבוקה – הבריכה בנחל אבוקה

בין כפר רופין ועין הנציב אשר באזור בית שאן ועמק המעיינות זורם לו נחל יפה ופחות מוכר, שמו נחל אבוקה. למעשה בריכת המים שאליה זורם הנחל היא  גדולה ומרשימה ומזכירה אגם יותר מאשר בריכה. סביב נחל אבוקה יש נקודות ישיבה

קרא עוד »
עין נזם - עמק המעיינות

עין נזם – עין חונזיר – חוויה מרעננת

עין נזם הוא מעיין ענקי ועמוק מאוד הנובע כל השנה ונמצא בשדות החקלאיים של קיבוץ שדה אליהו אשר בעמק המעיינות תיאור המעיין לאזור בקעת בית שאן 2 פנים ; מאידך האזור עשיר במים רבים מאוד  ומחד האזור  חם מאוד באופן

קרא עוד »

האטרקציות המומלצות שלנו

בלו אייס ארנה - היכל הקרח באשדוד

בלו אייס ארנה – היכל הקרח באשדוד

צילומים: ניקיטה לובוביץ'. בלו אייס ארנה, מרכז ספורט ובילוי על הקרח החדש המתקדם בישראל, נפתח באשדוד ומזמין אתכם לבילוי מדהים וחוויה מרעננת על הקרח החדש ועם ציוד שאין כמותם בארץ! בין אם אתם מחליקים מתחילים או מנוסים, אצלנו תוכלו להעביר

קרא עוד »
תערוכת טהירו במערת בית גוברין

תערוכת טהירו במערת הפעמון בית גוברין

תערוכת טהירו במערת הפעמון  בגן לאומי בית גוברין. הינה תערוכה מיוחדת במינה.המתקיימת בערבי הקיץ  מ 20/6/24 ועד 31/10/24. השם "טהירו" נלקח מהיהדות ומשמעותו "אור עליון" . התערוכה מתקיימת במערה הצפונית. יש במקום חנייה מסודרת ואפילו אזורי פיקניק שלפני או אחרי

קרא עוד »
תערוכת וונדרלנד במלון אימפריאל

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב – וונדרלנד

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב העונה לשם :וונדרלנד. תתקיים השנה בפעם השלישית בתאריך 23/6/24. וזו כנראה תהיה הפעם האחרונה. מדובר במיזם אומנותי מיוחד במינו בו שותפים 54 אומנים שהפכו, את 37 מחדרי מלון אימפריאל שכבר אינו בשימוש,לחדרים אומנותיים.

קרא עוד »
נופארק - פארק פנאי לכל המשפחה

נופארק – פארק פנאי עירוני לכל המשפחה בנוף הגליל

צילומים : Touring.Tom נופארק הינו פארק פנאי עירוני לכל המשפחה ביישוב נוף הגליל. יישוב פסטורלי בגליל התחתון ליד נצרת. הפארק בנוי על הר גבוה וממנו ניתן לצפות לנופי התבור ועמק יזרעאל כולו. הפארק מואר בשעות הערב.בפארק ננטעה צמחיית נוי לצד

קרא עוד »
יד אחרת של רבקל'ה רובל

יד אחרת – חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה

יד אחרת – הינה חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה בתל יוסף. החנות במקור הייתה בקיבוץ עין חרוד ובשנים האחרונות עברה לקיבוץ תל יוסף באזור עמק המעיינות. החנות בנויה משלושה חללים היא מאוד גדולה וכוללת פרטי יד שנייה מיוחדים ועתיקים

קרא עוד »
מדרגות כניסה חדשות לטיילת הדרומית צילום פמי

טיילת החומות בירושלים נפתחת מחדש

צילום: פמי. טיילת החומות הדרומית, הדרך היפה אל הכותל, וטיילת החומות הצפונית, המסלול הקוסמופוליטי – נפתחו מחדש! לאחר שיפוצים שנערכו בחודשים האחרונים, נפתחת טיילת חומות ירושלים מחדש בדיוק בזמן ליום ירושלים. השיפוצים כללו הסדרת כניסה חדשה ומדרגות לטיילת הדרומית מכיוון רחבת

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיקום במפה

מתאים ל
מתאים ל
רמת מחיר
רמת מחיר
סוגי מסלולים
סוגי מסלולים
סוג הלינה
סוג הלינה
רמת מחיר
רמת מחיר
מה כלול?
מה כלול?
נגישות
נגישות
סוג המסעדה
סוג המסעדה
רמת מחיר
רמת מחיר
כשרויות
כשרויות
משלוחים
משלוחים
נגישות
נגישות
סוג אטרקציה
סוג אטרקציה
מתאים ל
מתאים ל
נגישות
נגישות
נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן