חשוב לדעת

חשוב לדעת

חשוב לדעת

קניון הבזלת נחל חרוד

נחל חרוד, נחל המתחתר בתוך ערוץ בזלתי שברקע נופי בקעת הירדן נחל זה נחשב לאחד מהנחלים היפים באזור העמקים

תיאור הנחל

נחל חרוד הוא נחל המתפתל לאורך כ- 35 ק”מ ואת דרכו הראשונה הוא מתחיל כ- 500 מטרים מעל גובה פני הים באזור “גבעת מורה” הסמוכה לעיר עפולה, משם הוא יורד לכיוון עמק חרוד ובדרכו מנקז את מי הגשמים מעמק יזרעאל, בקעת בית שאן ועמק חרוד עד אשר הוא מסיים את דרכו ברום 300 מתחת לפני הים בנהר הירדן בכיוון מזרח.

מתי להגיע ?

פארק קניון הבזלת מומלץ בעיקר לביקור בחורף ובאביב אבל גם בקיץ אפשר למצוא פה פינה מוצלת למנוחה בדרככם לטיולים בצפון או אם אתם נופשים באזור בית שאן שווה להגיע לכאן לטייל ולהתרשם מהנוף המשכר הנשקף של ירדן.

אז מה יש לראות כאן

אם תגיעו בסתיו אז אתם תראו כאן את החצב פורח במלוא הדרו לקראת בוא עונת הגשמים. עוד במקום תמצאו שבילי עץ על גשר תלוי המאפשרים לחזות בשיטפונות הפוקדים את ערוץ נחל חרוד בחודשי החורף. כמו כן תוואי השטח מעניין מאוד לטיול במקום תפגשו מחילות שנחפרו פה ע”י בעל חיים מסתורי אך מעניין מאוד.

כמו כן יש כאן שילוב מאוד מעניין של שיחים הגדלים על גדות נחלים ועצי איקליפטוס היוצרים קומפוזיציה יפה של הטבע הפראי. נופים אחרים ושונים כך אני מגדיר את נופי הבקעה המשתלבים באופן כה מיוחד עם הגבעות אשר בסביבה ומוסיפים להם נופך ירוק ומרגיע. למי שאוהב לטייל או שיש לו בעלי חיים כגון: כלבים ללא כל ספק טיול עם הכלב יעניקו הנאה מרובה ל- 2 הצדדים , תוואי הנחל יחד עם הגבעות המקיפות אותו מספקות טיול רגלי עם עניין רב והליכה לא מרובה אבל עם עליות ומורדות רבים. אשר בחורף אני בספק אם תצליחו לעבור כאן..

כך הקניון נראה בחודשי הסתיו שהוא יבש ממים:

אך אל ייאוש גם אם אין מים יש אווירה טובה, רוגע, ואפילו אפשר לשמוע את השקט למרחקים. ייחודו הגדול של המקום הוא אבני הבזלת השחורים שנמצאים פה אשר שונים, אלף אלפי הבדלות מאבני הגיר המאפיינים את הסביבה.

איך מגיעים לנחל חרוד

אם הגעתם מכביש 65 מכיוון מערב תפנו לכביש 71 תחלפו על פני בית שאן, לאחר מכן תפנו בכיכר ימינה ומיד לאחר מכן שמאלה לכיוון גני חוגה ופארק קניון הבזלת חנו את רכבכם בחניון המסודר שהוכשר כאן והנה הגעתם..

שימו לב – כי סממני תוואי הנחל דומיננטיים לכל אורך המסלול ולכן יש לנקוט משנה זהירות לאילו הבוחרים ללכת בתוך התוואי ולשים לב לא להיתקל בענפי העצים השרועים על האדמה.

מה ניתן לעשות בסביבה

עמק המעיינותגן גורוגן השלושה

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קניון בזלת
דילוג לתוכן