לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

קמפינג על הירדן

רקע

בין גשר הפקק לגשר יסוד המעלה. נמצא גן עדן של קמפינג ממש על גדותיו של הירדן.בדיוק עכשיו לקראת סוכות שמזג האוויר משתפר משמעותית , זה הזמן להצפין.

לנקודה זו שבירדן ניתן להגיע משביל שנקרא  "דרך החביות". דרך המאפשרת לעבור משני צידיו של הירדן לעלות על גשר יסוד המעלה ולעבור לצידו המערבי של עמק החולה. .

כיום אם עליתם על דרך זו (שמאלה אם הגעתם מכיוון רפטינג נהר הירדן). תתמזגו במהרה אל נהר הירדן בו יש פינות רבות לקמפינג ,רחצה ובילוי של כל בני המשפחה.

האזור אמנם אינו מוצל אבל אם הגעתם בקיץ כדי שתצטיידו בסוכך או אמצעי מיגון מקרינת השמש. בכל אופן במקום אין אמנם שירותים, מקלחות ומים זורמים. אבל בהחלט יש פסטורליה ואווירת טבע. שהשחקן הראשי בהצגה הזו הוא הירדן שחוצה כמו סכין לשניים את עמק החולה.

נהר הירדן חוצה את עמק החולה

קטע זה של הירדן הוא אלטרנטיבה מעולה לקמפינג חג הסוכות, גם כי זה חינם, גם כי יש מלא מלא מקום וגם כי אפשר להתרענן מקפיצה הישר מתוך האוהל. יתרון נוסף של קטע זה של נהר הירדן בין גשר הפקק בדרום לבין גשר גשר יסוד המעלה בצפון הוא בכך שלא חייבים להגיע כדי לעשות קמפינג פה . אפשר גם להגיע לפיקניק על גדות הירדן , לאכול סנדוויץ להוציא פקל קפה, לנתר למים להתרענן ולשחות בירדן בסבבה.

אופציה נוספת היא לשלב טיול מים בתוך נהר הירדן, להתחיל בגשר יסוד המעלה ולסיים בגשר הפקק ואז לחזור ברגל או בתוך המים (קצת יותר קשה כי שוחים נגד כיוון הזרימה). המים במקטע זה אינם גבוהים ויחסית רדודים , אך נדרשת תשומת לב כי יש נקודות בלתי נראות ,בגלל שהמים אינם צלולים, בהם הנהר עמוק.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
קמפינג על הירדן בקיץ

חשוב מאוד לא לשלוח ילדים לבד למים , אמנם בקטע האמצעי בין שני הגשרים הזרימה נורא חלשה, אך עדיין יש סחף. אם בחרתם להגיע כמונו לקצה הדרומי ליד גשר הפקק. שימו לב שישי סחף חזק וקשה מאוד לשחות חזרה לכן כדאי להיזהר או להגיע עם אבוב לעבור איתו בנהר  מתחת לגשר ולחזור ברגל למטה יותר היכן שאין זרימה חזקה. הנקודות המוצלות היחידות במקטע זה בנהר הן מתחת לגשרים. אבל לצערי גם המוזנחות והמלוכלכות יותר לאנשים יש נטייה לזרוק אשפה שם ולהיעלם.

רחצה בנהר הירדן

איך מגיעים

יש 2 דרכים :

הראשונה מכיוון דרום -מזרח, מאזור גדות ורפטינג נהר הירדן, סעו על כביש 918 צפונה עד שתגיעו לגשר הפקק עלו על הגשר לאחר מכן קחו ימינה לתוך דרך עפר , סעו עליה וביחרו נקודה לקמפינג שמצאתם רדו עם הרכב חנו והתמקמו. חלופה זו טוב במידה ורציתם להגיע לצד המערבי של הירדן.

השנייה להגיע מכיוון צפון מגונן מכביש 918  , פנו ימינה מהכביש הראשי היכנסו ל"דרך החביות"(יש שילוט כחול) לא הרחק מחניון הדרדרה.  לאחר נסיעה קצרה קחו ימינה והנה הגעתם לצד המזרחי של הירדן גם כאן תוכלו לבחור פינה להתמקמות ולרדת אליה , אם לא מצאתם נקודה שמצאה חן בעיניכם. המשיכו עם הדרך צפונה עלו שמאלה  לגשר יסוד המעלה. בסופו שוב שמאלה וזה יוביל אתכם לצד המערבי.

היכן ניתן לטייל בסביבה

עין אמפי ; עין עלמין ; עין ירדה-נחל מחניים.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גשר הפקק

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן