לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

קיר האמוניטים במכתש רמון

רקע

קיר האמוניטים הינו קיר מאובנים הנמצא בתוך מכתש רמון. היתרון הגדול של מסלול זה טמון בכך שהוא קצר ומתאים לכל בני המשפחה. הוא לוקח כ -20 דקות לכל כיוון. חסרונו שאינו מוצל אבל שום מסלול אינו חף מחסרונות.

תיאור המסלול

אורכו של המסלול הלוך וחזור לקיר האמוניטים ובחזרה כ 1.5 ק"מ בלבד. אם תרדו מכביש 40 מתוך מצפה רמון לתוך מכתש רמון תראו משמאלכם שילוט "קיר האמוניטים". החנו את הרכב בחניון התחילו ממנו ללכת בעקבות סימון השבילים בצבע אדום. המשיכו ללכת עם הסימון , עד שתגיעו להתפצלות שבילים: ימינה -סימון ירוק. שמאלה – סימון אדום.פנו שמאלה לאחר הליכה קצרה תגיעו לעיקול. הקיר נמצא בהמשכו. סה"כ הלוך וחזור כ -40 דקות הליכה.

בחזור ישנן שתי אפשרויות : האחת לחזור על עקבותיכם בסימון האדום , השנייה ללכת בעקבות הסימון הירוק לטפס למצפה יפהפה המשקיף על קיר האמוניטים ועל המכתש. פה יידרש מאמץ קצת יותר גדול מזה שנדרש בהליכה אל הקיר.

קיר האמוניטים הינו קיר יפהפה גדול ומרהיב הכולל מאובנים הטבועים בתוכו. אילו הם בעלי חיים ימיים קדומים שהתאבנו במהלך מיליוני שנים כגון: צדפות,שבלולים, קונכיות,ועוד.

נשאלת השאלה מהו אמוניט?

ובכן זהו בעל חיים ימי בגדלים שונים אשר בעבר הרחוק לפני כ -70 מיליון שנה , נכחד מן העולם. בעל חיים זה התגורר בתוך קונכיה או צדפות.האמוניטים התאבנו ברבות השנים תודות לכך שבתוך החומר ממנו עשויים התאים של הקונכיות (בהן חיו) נמצא גז מיוחד אשר גרם לקונכיות ,בבגרותן ,לצוף על פני המים.

בתוך כך בתהליכים של בלייה וחימצון עם האוויר , האדמה והמים. התקשו אותן קונכיות והפכו למאובנים.האמוניטים התגוררו בתוך אותן קונכיות ושבלולים.

אז איך הגיעו האמוניטים למכתש רמון?

ובכן חוקרים סבורים שבעקבות ציפתם על פני הים , הם נסחפו בתקופה שהיה פה ים באזור שנעלם הים והמים. הם התאבנו ונותרו על קירות המכתש.

איך מגיעים ?

בוויז: קיר האמוניטים. במורד כביש 40 ממצפה רמון אל תוך המכתש בצד ימין של הכביש, המקום נמצא בין שמורת טבע מצוק הצינים לבין שן רמון. כמו הוא נמצא על מקטע מספר 42 של שביל ישראל ממצפה רמון לנחל גוונים.

צילומים: דורית נחשון.

מצורפת מפת המסלול:

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיקום במפה

דילוג לתוכן