Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

צעדת הגלבוע

צעדת הגלבוע  , בוא נצעד לחלום, אביב הגיע, אירוס הגלבוע הגיע – טיולים באזור הגלבוע בתקופת האביב הם חוויה יוצאת דופן.

תיאור מסלול הצעדה

תקופה זו של השנה,האביב, היא ייחודית, נדירה וקצרה ועל כן יש צורך להזדרז ולצאת לראות את הפריחה בייחוד לטיולים בצפון. הפעם בחרתי לעשות זאת בדרך קצת שונה, יצאתי לצעדת הגלבוע, מדובר בחוויה ייחודית ביותר, צעדה במסלולי הגלבוע, דרך הר גפת, הר ברקן,"שער הזהב", כתף שאול, "העמק הנעלם".

המסלול עובר דרך גבעות ועמקים שבצידי הדרך נופים מרהיבים של בקעת בית שאן ובריכות הדגים של קיבוצי האזור.
פרחים רבים בצבעים מגוונים מאוד נמצאים בצידי הדרך ובתוך היער עצמו המלווה חלק נכבד מהמסלול בין הפרחים שראינו : כלנית ,פרג , סביון , חרציות וכמובן אירוס הגלבוע הדור בלבושו כחתן שבא לאירוע השנה. כמובן שגם רקפות ורדרדות פורחות בין הסלעים.

שדות החיטה מעטרים את הגבעות בצבעי ירוק עז ,גם לעשבים השוטים יש מקום של כבוד באירוע המדובר, המכסים כל חלקה פנויה שנותרה על האדמה שלא נותרה עירומה בשום חלק מגופה.

למעשה הצבע הירוק שולט בכל גווניו, בהיר, כהה, מבריק, מט, חזק חלש. השמש מקרינה על המסלול בזויות ייחודיות ושונות ,מאחר שהמסלול מתפתל בכיוונים שונים , דבר המאפשר לראות גם נופים זהים באופן אחר ומיוחד.
ארגון הצעדה מאוד קפדני שלא משאיר מקום לטעויות.

צעדת הגלבוע באביב

מידע כללי

הגענו למעיין חרוד שילמנו 30 ש"ח , עלינו על אוטובוס לתחילת המסלול באזור בית אלפא טיפסנו גבוה מאוד ,הנהג אמר פה מתחיל מסלול ה 20 ק"מ ירדנו. עם קצת חששות , בכל זאת זה נשמע קצת הרבה, מה גם שניתן לעשות מסלולים קצרים יותר 11 ק"מ ו 5 ק"מ ,אבל האמינו לי בהמשך לא התחרטתי.

במהלך כל 5 ק"מ יש נקודת התרעננות עם מים בחלק גם מקבלים מרק חם ואשכוליות אדומות טריות. בכל קילומטר יש שלט שאומר כמה נשאר וכמובן בהתחלה הרבה. המזג אוויר היה מעולה , כמות מטיילים סבירה בהחלט.
התמונות שלפניכם מדברות בעד עצמן.

פריחה ססגונית בגלבוע

שדות חיטה ירוקים צובעים כל גבעה בתוואי המסלול ומקנים לטיול ארומה גלילית ומוריקה.

מרכס הרי הגלבוע ניתן לצפות היטב באזור עמק יזרעאל – החלקות החקלאיות והאזור הפורה נראה כמו תצרף (פאזל) מרהיב בשלל צבעים וגוונים של ירוק וחום.

אזור הגלבוע

עשיר במעיינות ושמו ניתן לו מצירוף המילים "גל" (גל מים) ו"בוע" שכאן משמעות המילה היא נביעה של מים ואכן כל המעיינות אשר נמצאים למורדותיו של הגלבוע באזור עמק המעיינות למעשה כעשרה מעיינות ניזונים מן ממי הגשמים אשר יורדים ברום רכס הרי הגלבוע ומחלחלים מטה למרגלותיו .

סוף מסלול הצעדה יורד בירידה תלולה מאוד ומסתים בגן הלאומי מעיין חרוד – זהו למעשה פארק של רשות הטבע והגנים , ניתן לעשות כאן קמפינג , יש במקום בריכות שכשוך לילדים מקלחות ושירותים ואחלה אווירה .אמנם את הצעדה פספסתם השנה אך בשנה הבאה ניתן להגיע מה שכן עוד ניתן להגיע למקום בלי לעשות את כל המסלול לחזות בפריחה ובנוף המדהים. הצעדה הזו הייתה בהחלט מסע מרתק ולא פשוט של 21 קילומטרים שברקע נופים יפהפיים ומיוחדים לאזור הגלבוע ועמק בית שאן.

סיום צעדת הגלבוע 2012
ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הר שאול

מיקום במפה

דילוג לתוכן