חניון יונתן ורמולן

רקע

חניון ורמולן נמצא לא הרחק מקיבוץ סעד בנגב המערבי, בחודשי החורף כל אזור החניון מתמלא במרבדי כלניות בצבע אדום בוהק. זהו חניון לפיקניק הכולל אנדרטה לזיכרו של יונתן ורמולן ז"ל. בסמוך לחניון נמצא מאגר נחל עוז אשר מתמלא במים בתקופת החורף לאחר גשמים טובים.

חניון יונתן ורמולן

החניון , הינו חניון יום חדש יחסית. בחניון הוכשר לאחרונה שביל עץ מונגש המוביל עד למצפור לזיכרו של יונתן ורמולן ז"ל . סביב החניון והשביל מלא כלניות וחורשת עצים מה שמאפשר למשפחות לשחק ולהנות בחיק הטבע. יונתן ז"ל עלה מהולנד לישראל בגיל 4 בלבד יחד משפחתו (שהנה משפחה נוצרית). המשפחה התיישבה בגליל המערבי בקיבוץ נס הרים.

יונתן השתתף באחד הפרויקטים לפרסום נטיעות עצים של קק"ל בחג הנטיעות ט"ו בשבט. כאשר קק"ל ניסתה למשוך יהודים מכל העולם להתנדב למפעל ייעור ישראל.

יונתן נותר בגפו בישראל , בשעה שמשפחתו עזבה את ישראל בשנת 1993 הוא סיים את לימודיו בתיכון  והתגייס לחיל שריון ליחידת פלס"ר.

לאחר סיום שירותו הסדיר בצה"ל, המשיך יונתן לפעול לתרומתו לארץ ישראל. הוא המשיך כלוחם ימ"מ בצבא הקבע. ומאוחר יותר עסק ביחידת החבלה של מג"ב כחבלן באזור עזה.

בתאריך 28.12.2000 בשעת פעילות צבאית ברצועת עזה, הוא עסק בניטרול של מטען חבלה.יונתן נהרג מפיצוץ של מטען נוסף שהוטמן בשטח הלחימה.

סמוך לאנדרטה ישנו חניון הכולל :שירותים כימיים ,חנייה לנכים, שולחנות ישיבה ומרחבים פורחים באדום.

כלניות בחניון ורמולן

בשטח החניון יש חורשה של עצי אקליפטוס, שביל עפר בו ניתן לטייל באזור הפריחות, מהאנדרטה ישנה תצפית לעבר אשקלון ועזה. במהלך פסטיבל דרום אדום יש במקום פינה עם בורשורים המתארים את כל הפעילויות במהלך הפסטיבל והאזורים בהם הוא מתקיים. חורשה זו נקראת גם חורשת סעד והיא אחת מהיפות באזור שבתוכה פורחות כלניות.

איך מגיעים ?

בוויז :חניון יונתן ורמולן. החניון נמצא ממש בסמיכות לצומת סעד, אם הגעתם מכיוון צפון(כביש 232) , פנו בצומת סעד שמאלה ומיד ימינה ליישובי הבשור . שימו לב אין שילוט מדוייק לחניון סעו לאט , עליכם להיכנס לשביל עפר בצד ימין של הדרך, לפי ההוראות של הוויז ולהמשיך איתו כ – 1.5 ק"מ עד שתגיעו לחניון.

 

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
השביל המונגש בחניון ורמולן

מאגר נחל עוז

ממש בדרך ולפני חניון ורמולן , קצת לפני שמגיעים אליו תראו משמאלכם , מספר עמודי אבן עליהם כתוב קק"ל. החנו את הרכב בצד עלו אל הגבעה בה נמצאים עמודי האבן (יש מדרגות) השקיפו מעבר לגדר תראו מימינכם מאגר מים זהו מאגר נחל עוז.

בחודשי החורף המאגר מתמלא במי גשמים, מגבעה זו ניתן לראות את בית חנון אשר בעזה. אזור זה הינו מיוחד במינו, כי הוא נמצא ממש על הגבול עם עזה ניתן לראות מפה את גדר המערכת.

מאגר נחל עוז

נא לשמור על הניקיון וכן לא לקטוף או לדרוך על כלניות.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חניון יונתן ורמולן

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן