חשוב לדעת

חשוב לדעת

חשוב לדעת

פארק יער שוהם

פארק יער שוהם – אין דובים אבל יש יער !למקום הזה כדאי מאוד להגיע במהלך כל השנה ובעיקר באביב.
טיולים בשפלה ,טיולים ביערות קק"ל, פארק יער שוהם או בשמו הנוסף, יער ברקת, הוא אחד מהיערות המעניינים והמיוחדים ביותר בארץ ישראל, הוא משלב מאגרי מים, ארכיאולוגיה, מורשת, פריחה, בוסתנים ועצים שצומחים על תוואי שטח הררי ומישורי כאחד.

 

בתקופת החורף או /ו תחילת אביב יש הרבה מה לראות כאן, רקפות, כלניות פורחות בכל פינה ומאירות את היער בגוונים אדומים, עיריות ועוד. וכמובן תצפית מרהיבה על כל מישור החוף מהגבעות המצויות בסביבת היער, בימים של ראות טובה, ניתן לראות את תל אביב, כמובן את ראש העין וכל אזור מישור החוף . כמו בכל יער גם כאן קק"ל דאגה לשולחנות בפינות חמד שונות .

היער שוכן בין כביש 444 לכביש 6 באזור נחל בית עריף, מזרחית לעיר הגדלה ומתפתחת שוהם .מעבר ליער שהוא בעיקרו מחטני, יש בתוך מעבה היער בוסתנים עם עצי זית שניטעו פה ע"י קק"ל. מקום מעניין נוסף הוא "גבעת הספלולים" הנמצאת בתחום יער זה, מדובר במצפור מדהים המשקיף על מישור החוף ועל אזור השומרון המקום בעל היסטוריה רבת שנים, גתות ובתי בד, מערות ועוד.

מתקופת המשנה והתלמוד, אטרקציה נוספת היא רצפת פסיפס של כנסייה ביזנטית "הנקראת כנסיית בקרוס הקדוש ".
במקום מתקיימים סיורים של החברה להגנת הטבע ללא תשלום, ניתן להתעדכן באתר החברה .יער שוהם משולט בצורה ברורה, ניתן להגיע אליו דרך פארק תעשיות בן שמן, על כביש 444 המוביל מצומת בן שמן לכיוון ראש העין.

עוד מקומות מומלצים לטיול בסביבה : יער בן שמן; תל חדיד; יער קולה; פארק הקופים בן שמן; נחל גזר; פארק נאות קדומים.

הוראות הגעה ליער שוהם : נוסעים על כביש 444, איך שרואים שלט כניסה לאזור תעשייה חבל מודיעין, נכנסים בשדרה המרכזית נוסעים כ-800 מטר לערך עד שפוגשים בשלט ימינה ליער שוהם, נפנה ימינה ונמשיך לנסוע בדרך עפר עד שנגיע ליער .

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פארק יער שוהם
דילוג לתוכן