מרחבי פארק נאות קדומים
נאות קדומים היא שמורת טבע יפהפייה השוכנת בתחומיו של יער בן שמן.
נאות קדומים הוקמה לפני 65 שנים ע”י הבוטניקאי – נגה הראובני וגודלה מוערך בכ-2500 דונם. השמורה מתחקה אחר מקורות ארץ ישראל, הדבר בא לידי ביטוי בצמחייה שננטעה פה : עצי זית, דקלים, גפנים ועוד.
כמו כן במקום ישנם שחזורים של גתות, בתי בד ומבנים עתיקים נוספים מהתקופה התנכית. הנופים הנשקפים על השמורה מנקודות תצפית שונות הם מהפנטים ומכניסים את השוהה בשמורה למסע אחורה בזמן לתקופה היהודית העתיקה.
אל המקום הקסום הזה ניתן להגיע ברכב פרטי בנסיעה משוערת של כ- 7 דקות בתוך שמורת נאות קדומים מרבית הסיורים פה הם לימודיים דרך בתי ספר או מוסדות חינוך אחרים אבל גם עצמאית ניתן להגיע ולהנות מטוב ליבה של השמורה הזו.
נאות קדומים כפי שאתם רואים מתאפיינת בעיקר בנופיה של ארץ ישראל המקראית הקדומה, המרחבים, האקלים, תוואי השטח ההררי וכל מה שתראו פה, הוקם מתוך מטרה להמחיש -לא דרך ספרים- את ההיסטוריה של העם היהודי.
מבני אבן עתיקים שוחזרו במטרה לשקף למטייל פה את צורת המגורים שהייתה פה לפני שנים רבות .
סיכום נאות קדומים : למי שרוצה להתבשם מנופיה הקדומים של ארץ ישראל התנכית, מוזמן להגיע ולהתרשם. בחול המועד פסח מתקיימות במקום פעילויות רבות ברוח החג והמקום כולו מתמלא באווירת הפסח. הכניסה למקום כרוכה בתשלום. 26/03/2018
ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נאות קדומים
דילוג לתוכן