יער חדרה גזעי אקליפטוס

רקע

בתקופת החורף יער חדרה נעטף בשכבה יפהפיה של : פטריות , מרבדים ירוקים, רקפות והמון חיוניות.החיבור שלו עם פארק השרון ובריכת סמר מקנה לו נופך של שמורת טבע עשירה בטבע : פורח משגשג ומלא חיים.

בריכת סמר

צמוד ליער, ישנה גם בריכת חורף, שרבים אינם מכירים העונה לשם : בריכת סמר. זוהי שמורת טבע מרשימה הנמצאת בתחומי יער חדרה.בריכת סמר נמצאת חצי קילומטר מערבית מהכניסה לחניון יער חדרה. כדי להגיע לבריכת סמר עליכם להגיע לחניון יער חדרה ומשם ללכת חצי ק"מ דרומה ומערבה מהיער. ישנה דרך עפר שתוביל אתכם לבריכה. את שמה קיבלה הבריכה תודות לצמחי סמר חד הצומח בתוכה. כמו כן חיים בתוך הבריכה דו חיים כגון : צפרדעים וקרפדות.

יער חדרה

יער חדרה נמצא ממש בצמוד לעיר חדרה, ממול תחנת הרכבת של חדרה מערב. בתוך תחומי היער ישנן נקודות רבות לעשות פיקניק , לרכב על אופניים, לרבוץ בתוך שטח השמורה, לטייל ועוד. עצי האקליפטוסים שננטעו כאן כדי להתמודד עם מחלת המלריה. שהיא תולדה של הביצות שהיו כאן. נותרו כאן עד עצם היום, בחורף חלק מהיער מוצף במים והכניסה לחלק זה אינה אפשרית.

יער חדרה הוא חלק מפארק השרון  ותוואי של מקטע 16 של שביל ישראל עובר בו.

גבולותיו של יער חדרה תחומים ע"י פארק השרון באזור הדרום – פארק יפהפה וענקי הכולל שפע ביולוגי וצומח הנהנים מקרקע פוריה ומים רבים בתקופת החורף. בחלקו המזרחי של היער עובר כביש מספר 4 ואילו בחלקו הצפוני של היער , נמצאת מסילת הרכבת הממשיכה מפה עד נהריה. בחלק המערבי של היער נמצאות גבעות הכורכר של מישור החוף וקו הים.

יער חדרה הינו היער הגדול ביותר של עצי אקליפטוס בישראל. גזעיו מאוד יפים חלקם בצבע אפור וחלקם בצבע כתום. הם גבוהים מאוד ומצלים את כל האזור.לראשונה ניטע היער בראשית המאה ה 19. בחורף פורחים כאן : נרקיסים, כדנים וגם קצת כלניות הנמצאים בצד השני של היער באזורים החקלאים. בחלקו הצפוני של יער חדרה ישנן כוורות עץ המשמשות לדליית דבש.  הדבורים מפיקות צוף מפרחי עצי האקליפטוס.

מערבית ליער וצמוד לפסי הרכבת – נמצאים שרידים ועתיקות יש גם תל הנקרא "תל איברכטאס" (על שם יישוב יהודי קדום) . החלק הצפוני של היער מוצף במי נגר שחורים ולא נקיים חל איסור לרחוץ במים אילו !!!

יער חדרה מאפשר לחבר בין נופש פעיל בתוך היער לבין טיולים ברגל או באופניים.

איך מגיעים : בוויז "חניון יער חדרה".

פיקניק ביער חדרה בחורף

פארק השרון

דרומית ומזרחית ליער חדרה במרחק הליכה של 1.5  ק"מ לערך , נמצא ליבו של פארק השרון ויחדיו הם יוצרים סימביוזה מרהיבת עין, הכוללת :פריחה עונתית, אנפות ,מרבדים ירוקים ,שבילים רבים ,בריכות חורף ופינות חמד. חלק מפארק השרון הוא דיונות חול שגם בינהם תוכלו ללכת ותראו בדרככם פרחים , עצים יפים ,  שיחים הגדלים עד עצם היום בגבעות הכורכר האחרונות של אזור השרון.זהירות שאתם הולכים בדרך זו יש בה הרבה ג'יפאים ורייזרים. שמותירים אחריהם שובלים וענני אבק .

בצידי היער(המזרחיים) יש שביל עפר רחב מאוד , שהליכה בו תוביל אתכם הישר אל בריכת יער (נקראת גם בריכת עטה) כמתואר לעיל. אזור זה רחב ידיים והוא כולל יער , בריכת חורף ,שבילי הליכה לאורך דיונות חול עם חורש טבעי.

פארק השרון מהווה נקודת קינון לאנפות בתקופת הנדידה, בגלל ריבוי מקורות המים והצמחייה הרבה פה. בפארק זה הנחשב ,גן לאומי, יש פריחת כלניות ,חרציות ופרחים נוספים. גם צמחיית קנה האוהבת מים שולטת ביד רמה בשטחי הפארק.

פארק השרון הוא גן לאומי וותיק מאוד בנוף הישראלי, מבחינת צומח הוא כולל :עצי אלון  התבור , אלת המסטיק , עצי חרוב. אפשר להגדירו "כריאה הירוקה של אזור השרון".

אחת הבעיות הקשות הפוגעות כיום בפארק השרון היא העובדה שרייזרים רבים נוסעים בדיונות והורסים אותם למעשה.

נא הימנעו מלנסוע עם כלי רכב בשטח הפארק !!

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
פארק השרון בתקופת החורף

תיאור המסלול

לאוהבי לכת ישנן מספר אפשרויות טיול :

  1. ללכת מתוך חניון יער חדרה עד לאזור התעשייה הנמצא מזרחית למכמורת ודרומית לבריכת יער. שביל זה עובר סמוך ליער חדרה, עובר לאחר מכן נכנס לתוך דיונות החול , כולל כמה עליות וירידות קטנות ולא רציניות בסך הכל שטח מישורי וחולי.
    ועל כן מומלץ להשאיר את הרכב השני בגשר הצבים – נחל אלכסנדר . כ 5.5 ק"מ מסלול. וויז נקודת סיום : "גשר הצבים – נחל אלכסנדר".
  2. להתחיל מחניון חדרה ולסיים בבריכת יער – מסלול קצר יותר כ 2 ק"מ .  וויז נקודת סיום "בריכת יער" (יש להגיע לחניון האחורי של תחנת הדלק הנמצאת על כביש 4).

**** ב 2 החלופות וויז תחילת מסלול : "חניון יער חדרה".

פארק השרון

חשוב

1)אם אתם מטיילים , להצטייד במספיק מים שמתאים לכם.

2) לא לקטוף פרחים הם מוגנים !!!

3) חל איסור להבעיר אש !!!

4) לתכנן שעת התחלה וסיום (לפני רדת החשיכה).

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

חוף אכדיה צפון בשקיעה

חוף אכדיה צפון – חוף דבוש

חוף אכדיה צפון המכונה גם  "חוף דבוש". הינו חוף הנמצא בהרצליה בין המרינה של הרצליה בדרום למלונות בצפון. החוף הוא מיני ריביירה בי הוא נמצא בלב אזור תיירותי בהרצליה. יש מעל החוף המון בתי מלון. יש בו תיירים מכל העולם.

קרא עוד »
הנוף מטיילת עמק לבן

טיילת עמק לבן – טיול בדרום מערב ירושלים

טיילת עמק לבן היא מכלול טבעי פתוח הנמצא במבואותיה הדרום מערבייים של העיר ירושלים. והיא חלק מפארק טבע של נחל רפאים. באזור טבע פתוח זה יש המון בעלי חיים כגון :הצבי הארצ -ישראלי, שועלים ועוד. וגם מבחינת צמחייה יש כאן

קרא עוד »

עין אורה – עין איתמר – עין אל בלד

עין אל בלד הידוע גם בשמות עין אורה ועין איתמר הוא מעיין קריר ונקי השוכן בקרבת היישובים אורה ועמינדב. בשבת האחרונה שמנו פעמינו לכיוון הרי ירושלים אל עבר שביל המעיינות. כמו שנאמר קרוב לבית וקרוב ללב. עין איתמר הוא מעיין

קרא עוד »
דלפק בטבע- דרך החשמל יער בן שמן

גן האבן – דרך החשמל – שביל שזור באומנות ביער בן שמן

גן האבן – דרך החשמל – היא דרך סלולה וטובה שאורכה כקילומטר לערך בתוך יער בן שמן. היא הוכשרה כדרך נופית עם גן של פסלים סביבתיים אומנותיים יפהפיים שנוצרו בידי אומנים מהשורה הראשונה. בתוך הדרך הוצבו פסלי מתכת בצבעים שונים.

קרא עוד »
עין מערה -עין במבה

עין מערה – עין במבה – מעיין בתוך מערה בהרי ירושלים

עין מערה המכונה גם בשם המצחיק – "עין במבה". הוא מעיין מיוחד הנמצא מתחת ליישוב אורה בהרי ירושלים – במבואותיה המערביים של העיר ירושלים. לא מדובר על בריכת מעיין חיצונית גדולה ופתוחה המיועדת אלא על מעיין נסתר הנובע מתוך מערה

קרא עוד »
הבריכה העליונה בעין חניה

עין חניה – גן לאומי הרי יהודה – פארק ירושלים

גן לאומי עין חניה הוא אתר ארכיאולוגי מופלא ואטרקטיבי למשפחות עם ילדים. במקום מעיינות בהם ניתן להתרחץ, ניקבות, שרידי כנסיות ומזרקות מים ועוד. המקום הוא חלק ממעיינות פארק ירושלים שהוכשר בצורה מרשימה. עין חניה נמצא על ערוץ נחל רפאים. בתוך

קרא עוד »

האטרקציות המומלצות שלנו

בלו אייס ארנה - היכל הקרח באשדוד

בלו אייס ארנה – היכל הקרח באשדוד

צילומים: ניקיטה לובוביץ'. בלו אייס ארנה, מרכז ספורט ובילוי על הקרח החדש המתקדם בישראל, נפתח באשדוד ומזמין אתכם לבילוי מדהים וחוויה מרעננת על הקרח החדש ועם ציוד שאין כמותם בארץ! בין אם אתם מחליקים מתחילים או מנוסים, אצלנו תוכלו להעביר

קרא עוד »
תערוכת טהירו במערת בית גוברין

תערוכת טהירו במערת הפעמון בית גוברין

תערוכת טהירו במערת הפעמון  בגן לאומי בית גוברין. הינה תערוכה מיוחדת במינה.המתקיימת בערבי הקיץ  מ 20/6/24 ועד 31/10/24. השם "טהירו" נלקח מהיהדות ומשמעותו "אור עליון" . התערוכה מתקיימת במערה הצפונית. יש במקום חנייה מסודרת ואפילו אזורי פיקניק שלפני או אחרי

קרא עוד »
תערוכת וונדרלנד במלון אימפריאל

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב – וונדרלנד

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב העונה לשם :וונדרלנד. תתקיים השנה בפעם השלישית בתאריך 23/6/24. וזו כנראה תהיה הפעם האחרונה. מדובר במיזם אומנותי מיוחד במינו בו שותפים 54 אומנים שהפכו, את 37 מחדרי מלון אימפריאל שכבר אינו בשימוש,לחדרים אומנותיים.

קרא עוד »
נופארק - פארק פנאי לכל המשפחה

נופארק – פארק פנאי עירוני לכל המשפחה בנוף הגליל

צילומים : Touring.Tom נופארק הינו פארק פנאי עירוני לכל המשפחה ביישוב נוף הגליל. יישוב פסטורלי בגליל התחתון ליד נצרת. הפארק בנוי על הר גבוה וממנו ניתן לצפות לנופי התבור ועמק יזרעאל כולו. הפארק מואר בשעות הערב.בפארק ננטעה צמחיית נוי לצד

קרא עוד »
יד אחרת של רבקל'ה רובל

יד אחרת – חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה

יד אחרת – הינה חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה בתל יוסף. החנות במקור הייתה בקיבוץ עין חרוד ובשנים האחרונות עברה לקיבוץ תל יוסף באזור עמק המעיינות. החנות בנויה משלושה חללים היא מאוד גדולה וכוללת פרטי יד שנייה מיוחדים ועתיקים

קרא עוד »
מדרגות כניסה חדשות לטיילת הדרומית צילום פמי

טיילת החומות בירושלים נפתחת מחדש

צילום: פמי. טיילת החומות הדרומית, הדרך היפה אל הכותל, וטיילת החומות הצפונית, המסלול הקוסמופוליטי – נפתחו מחדש! לאחר שיפוצים שנערכו בחודשים האחרונים, נפתחת טיילת חומות ירושלים מחדש בדיוק בזמן ליום ירושלים. השיפוצים כללו הסדרת כניסה חדשה ומדרגות לטיילת הדרומית מכיוון רחבת

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיקום במפה

מתאים ל
מתאים ל
רמת מחיר
רמת מחיר
סוגי מסלולים
סוגי מסלולים
סוג הלינה
סוג הלינה
רמת מחיר
רמת מחיר
מה כלול?
מה כלול?
נגישות
נגישות
סוג המסעדה
סוג המסעדה
רמת מחיר
רמת מחיר
כשרויות
כשרויות
משלוחים
משלוחים
נגישות
נגישות
סוג אטרקציה
סוג אטרקציה
מתאים ל
מתאים ל
נגישות
נגישות
נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן