Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

פארק החושים שניר
מסע בעקבות פארק החושים בנחל שניר. חוויה מיוחדת במינה שנפתחה לאחרונה. בתוך שמורת הטבע נחל חצבאני-שניר אשר בגליל העליון.מדובר בפארק מיוחד במינו אשר נפתח במרץ 2018. בתוך שמורת נחל שניר ומתאים לכל המשפחה ובמיוחד לילדים.
הרעיון הגיע מהיער השחור ומאפשר לילדים לחוש איך בעלי החיים מרגישים בשטח המחיה שלהם. הפארק אורכו כ- 500 מטרים ובעל 4 חלקים. כל חלק מייצג באופיו בעל חיים שונה. למשל : זחילה במנהרה של שפן סלע, זחילה במאורת דורבן ועוד.
הרעיון שעומד מאחורי פארק החושים בשמורת שניר, נלקח מ Park mit allen Sinnen אשר ביער השחור בגרמניה וזכה לתגובות אוהדות במיוחד של ישראלים שטיילו שם לאור העובדה הזו הוחלט “לייבא את הרעיון לישראל” וליישמו בשמורת טבע זו.
פארק החושים מכיל הפעלה של כמעט כל החושים ומספק לילדים כר נוח ללמידה אודות אורח חייהם של בעלי החיים השונים כל זאת דרך חיבור מוחשי לעולמם.אנו התחלנו, בלי משים, את המסלול מסופו, אך אין זה משנה כלל וכלל. את המסלול פתחנו, יחפים, במתחם של כלי נגינה עשויים מעץ ובמבוק.
פארק החושים
התחלנו בהליכה על- גבי חול חום מיוחד שהרגיש רך ונעים בכפות הרגליים. זאת על-מנת שתתחילו את מסעכם החושי באופן חיובי ונעים. משם המשכנו בהליכה יחפה, בתוך חול ובין סלעים צהובים גדולים שמדי פעם צריך להתכופף ולעבור בינהם ומתחתיהם.
פארק החושים נחל שניר
ומשם העניינים מתחילים לקבל תפנית מעניינית ביותר, פוגשים את נחל שניר זורם להנאתו בתוך רחבי הפארק, והכיף הגדול הוא להיכנס יחפים לתוך המים, בייחוד ביום חם, ולגלות שהם קרים מאוד…..
ומשם חוזרים למסלול ההליכה לחול הנעים והרך להמשך המסלול המעניין , המסקרן והמאתגר הזה .
לצד הנחל מתקיימת לה צמחייה פראית וירוקה להפליא, זאת בזכות כמות המים הרבה הקיימת בשמורה כל ימות השנה.
מכאן ממשיך המסע המאתגר וההרפתקני, עברנו להליכה על גשר שעשוי מבולי עץ שנבנה כאן כחלק מהמסלול המרתק הזה ומביא עמו רוח של שינוי בתפיסת עולם הטבע ע”י האדם.
המסע אל תוך עולם החושים נמשך, דרך הליכה על מרקמים שונים של חומרי טבע,כמו :טבעות עץ, חלוקי נחל, שבבי עץ ועוד חומרים שנותנים לפוסע כאן תחושה אמיתית הדומה לחוויה של בעל חיים, עם קצת הבדלים..
בין האתגרים החושיים שמלווים את המסלול ישנן נקודות מעניינות עם הסברים וחידות המעבירות באופן חינוכי לילדים אינפורמציה, על אופן מחייתם והאינטראקציה של בעלי החיים עם הסביבה ובינם לבין עצמם. בנוסף טיפוס על מבנה דמוי מגדל והילדים צריכים לזהות עם משקפת תמונות של בעלי חיים שהוצבו בין השיחים והסבך המצוי פה בשפע.
כמו כן בין הרפתקה להרפתקה תפגשו שוב ושוב, באופן ישיר ובלתי אמצעי, בנחל שניר המקנה רענון הגון. ואווירה אמיתית ומיוחדת של מסלול הטובל בצמחייה ומים בטבע.
נחל שניר פארק החושים
זהו הגענו לתחנה האחרונה במסע החושים המופלא שלנו זחילה במאורת דורבן.הכניסה לפארק החושים אינה כרוכה בתשלום נוסף מעבר לכניסה לשמורה עצמה.
לסיכום פארק החושים בנחל שניר הוא חוויה למי שערכי הטבע עומדים לנגד עיניו ולמי שרוצה להתחקות, לחוש וללכת בעקבות בעלי החיים.

מה בסביבה של פארק החושים :

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שמורת טבע נחל שניר חצבאני

מיקום במפה

דילוג לתוכן