לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

שלולית החורף בנתניה

רקע

פארק אגם החורף בנתניה הוא סיפור ישן ונושן , בזמנו היה ניתן להקיף את שלולית החורף הענקית של נתניה, המכונה שלולית דורה, בנסיעה ברכב. עירית נתניה טיפחה והשקיעה כספים רבים בכדי להפוך את אגם החורף לפנינה אמיתית. בשיא החורף שהוא מלא. מושך אליו ציפורים נודדות רבות ועופות מים. מסביב לאגם הותקנו  ספסלי ישיבה, כמו כן הוצבו מתקני פיקניק. הוכשרו גם ברחבי הפארק: שירותים, ברזיות ומתקני שעשועים רבים מעץ לילדים וארגזי חול גדולים ומרווחים. ולא תאמינו גם קיוסק שסגור בשבת.ניתן וכדאי מאוד  לעלות על הגשר שמעל פארק אגם החורף ומשם לתצפת על חוף הים של פולג ועל שמורת אירוס הארגמן שבפולג. סביב הבריכה ישנם עצי אקליפטוס גבוהים ורבים המעטרים אותה. כמו כן באביב ישנה פריחה של הרבה סביונים המפליאים בפריחתם הצהובה.
פארק אגם החורף

פארק אגם החורף הוא למעשה אתר טבע עירוני, המושך אליו אלפי מבקרים , בעיקר בסופי שבוע. הסיבה המרכזית לכך היא שיש בו את אחת מבריכות החורף המרשימות והגדולות שנותרו באיזור מישור החוף. בריכת חורף זו  מתקיימת ממי גשמים ולכן בחודשי החורף היא מוצפת במים ושיטחה הכולל מוערך בכ 80 דונם לערך ,כאשר עומקה עומד על כ 1 מטר. בחודשי השנה האחרים שאין גשמים , ניזונה הבריכה ממי נקז המגיעים מהשכונות הסמוכות אילו הם מים של שטיפת הרכבים וניקוזן של בריכות פרטיות כך נשמר רצף אקולוגי כל ימות השנה.

אך שיא היופי של הבריכה הוא בשיא החורף ולאחר ובמהלך הגשמים. בבריכת חורף זו כמו באחרות , מתקיימים דו חיים רבים כגון: קרפדות, אילניות, סרטני מים, צפרדעים ,חפריות וחרקי מים. המקומיים מכנים אותה "פארק השלולית" והיא אהובה על תושבי השרון. כמו כן בשלולית ישנן עופות מים רבים הפוקדים אותה שהיא מלאה במים כגון: סופיות ,טבלניות,אגמיות,וברווזים.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
שלולית החורף בנתניה

בריכה זו היא אחד מהשרידים שנותרו בישראל לבתי גידול לחים המתקיימים בתוך בריכות חורף שכאילו. ישנו שביל הליכה המקיף את פארק אגם החורף המאפשר גם להגיע עד לשפת הבריכה.

שלולית דורה בנתניה

איך מגיעים

בוויז : פארק אגם החורף(השלולית)

 

היכן לטייל עוד באיזור

חורשת הסרג'נטים – יער נתניה ; שמורת אירוס הארגמן בפולג ; אלוני קדימה ; יער האילנות ; מצפור ויקר ; נחל חביבה ; אגמון חפר ; אגמון פולג ; שפך נחל אלכסנדר ; גשר הצבים ; יער הרקפות -יער כוכב יאיר

 

צילומים : טלי פריימן

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן